5G1IEPAM IWI: Eerste resultaten 'Glas in lood' oproep Tweede druk 'Wilton' DVD gaat snel! ruiii if i 11 gemeente Schiedam fl Él g Enige tijd terug riep het Gemeentearchief Schiedam op foto's van het nog resterende glas in lood en de bijbeho rende panden op te sturen. Daar zijn mooie reacties op binnen gekomen! Hieronder staan enkele voorbeelden. v |r De heer Kramer stuurde deze foto err schreef ons: "Mijn kleinkinderen zeiden altijd, opa de zon schijnt met kleur tjes!" De heer Van der Meer redde deze glas-in-lood-ramen uit Hotel Beyersbergen van de sloop. Deze zijn vervaardigd door Atelier St. Liduina van de heer Naring. In 1949 bood de directie van Het Parool een glas-in-loodge- denkraam aan Boekdrukkerij Roelants aan waar in de twee de wereldoorlog de toen illegale krant werd gedrukt. Het raam kreeg een plek in de direc tiekamer. Vandaag de dag is het echter niet meer aan wezig... De huidige bewoners van de voormalige druk kerij zijn nieuwsgierig of iemand weet waar het raam is gebleven? Mevrouw Van Overbeeke, webmaster van de Oos terstraat website, stuurde foto's van alle glas-in- loodramen in de straat. Deze zijn ook te ziep. op http:// oosterstraat, aspectz. nl/ glaslood.html i U kunt ook helpen Heeft uw Schiedamse woning of werkruimte nog glas in lood? Of is er in uw straat nog glas in lood aanwezig? U kunt ons helpen door een (digitale) foto van het gebouw én van het glas-in-loodpaneel of -panelen te maken en deze -met vermelding van uw naam - op te sturen naar het Gemeentearchief; contact@schiedam.nl onder vermelding van 'Gemeentearchief: glas in lood'. Mocht u een mooie anekdote of verhaal erbij hebben dan horen we dat natuurlijk ook graag! De foto's nemen we op in ons digitale fotoarchief, zodat bezoekers, onderzoekers en geïnteresseerden deze op onze webstek kunnen bekijken. Hierbij gaan we ervan uit dat u akkoord gaat met het openbaar stellen van uw foto's. Deze foto toont de kleurrijke glas-in-loodramen van het hoekpand aan de Jan van Avennesstraat 33a. Het Gemeentearchief Schiedam heeft in mei een twee de uitgave van de dvd met een compilatie van 30 jaar Wilton-Fijenoord bedrijfsjournaals uitgegeven. De uitgave bevat een extra dvd met daarop het eerste bedrijfsjournaal in kleur uit 1976! De nieuwe uitgave is gewild: van de oplage van vijfhon derd stuks zijn er nog zo'n honderdtwintig over. Heeft u interesse in de dvd? Haal hem dan snel iithuis! GEMEENTEARCHIEF Het Gemeentearchief Schiedam is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot. 17.00 uur. U kunt ons vinden op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. Bezoek ook de Webstek archief.schiedam.nl Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Aanvraag vergunning Groenelaan Live Bij de burgemeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd voor het organiseren van het evenement Groenelaan Live op het Wilhelminaplein op zaterdag ïo'september 2011 van 11.00 uur tot 19.00 uur. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van onderstaande aanvraag ter inzage bij het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket) in de Stadswinkel, Stadserf 1: Groenelaan Live (aanvraag): 3 t/m 17 augustus 2011 Gedurende de genoemde periode kunnen belangheb benden over de. aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken, dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, onder vermelding van Groenelaan Live. Kennisgeving Ontwerpbeschikking Maatwerkvoorschrift Wet Milieubeheer Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken het volgende bekend. Op 21 oktober 2003 hebben wij een vergunning aan Stichting De Noletmolen verleend voor het oprichten van een inrichting, de molen De Nolet. De inrich ting is gelegen aan de Hoofdstraat 6 te Schiedam. Met de wijziging van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieu beheer (Activiteitenbesluit) op 1 januari 2011 zijn de activiteiten van de in richting onder de werkingssfeer van het Activiteitenbesluit komen te vallen. Op 20 januari 2011 hebben wij van Stichting De Noletmolen een melding ex artikel 8.40 Wet milieubeheer (Wm) ontvangen met een verzoek om nieuwe maatwerkvoorschriften voor geluid te stellen voor de molen De Nolet. Door de nieuwe maatwerkvoorschriften kunnen de bedrijfstijden en de toerentallen van de molen toenemen en wordt een meer economische bedrijfsvoering van de molen mogelijk. Uit de overwegingen volgt dat de geluidvoorschriften uit de op 21 oktober 2003 verleende vergunning, die werden aangemerkt als maatwerkvoorschrif ten op grond van art. 6.1, eerste lid, van het Activiteitenbesluit, worden inge trokken en vervangen door nieuwe maatwerkvoorschriften voor geluid Inzage U kunt de beschikking en overige van belang zijnde stukken van 4 augustus 2011 tot en met 14 september 2011 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien: - de DCMR Milieudienst Rijnmond, Parallelweg 1 te Schiedam (buiten en na deze periode uitsluitend na telefonische afspraak: 010 - 246 86 21). Zienswijzen Uw zienswijzen kunt u tot en met 14 september 2011 schriftelijk kenbaar maken aan Burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieu dienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam of telefonisch op nummer (010) 246 86 21. Inlichtingen De heer J. Bakx van de DCMR, telefoon: 010 - 246 85 71. Locatienummer: 418476, DMS: 21214863 Aanwijzing/opheffing gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 26 juli 2011: De Velden, voor pand nr. 204, postcode 3124 CP 2. onderstaande gehandicaptenparkeerplaatsen voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 27 juli 2011: Heijermansplein, voor pand nr. 81, postcode 3123 LC Wij wijzen u erop dat u op grond van artikel 7:1 van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze be kendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onver wijlde spoed en gelet op de'betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arron dissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij het Klant Contact Centrum, telefo nisch bereikbaar via 14 010. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeen telijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 3 augustus 2011 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte B.A. Vos

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 6