Week Toch eervol ontslag krant .ni K_j2Z2E£E3 m FOTOSERVICE Bank- sparen? Zelfs in Breda hebben ze 't moeilijk Altijd actueel Voor uniek woonaanbod www.huisliin.nl 14 AUGUSTUS KOOPZONDAG! Woensdag 10 Augustus 2011 Notoire inbreker opgepakt Nieuwland wordt minder Leemhuis ontkent vriendjespolitiek Viva de vakantie Onroerend goed, tuin en interieur; al het woonnieuws is te vinden op www.deweekkrant.nl/wonen ROTTERDAM ALEXAHDRIUM VAN 12.00 TOT 17.00 UUR kijk mR mcAMSsm eh mmmsmm or mrnmoKLEioM KLEIN IN PRIJS, GROOT IN SERVICE! Altijd het laatste nieuws bij de hand met het Nieuwe Stadsblad. Op woensdag bij u in de bus, maar dagelijks ook op internet. Volg ons en surf snel naar: www.nieuwestadsblad.nl Zoekt u een Goedkope Nolte keuken? www.noltekeukensrotterdam.nl BESTE FOTOSERVICE VAN EUROPA W NU V.A. _fL NEDERLAND' FORMAAT: 10X15 Nieuwe Stadsblad Jaargang 63 Nummer 32 Oplage 40 440 Regio Ook in onze krant stond afgelopen week een oproep met foto van de politie. Of iemand een notoire inbre ker (her) kende of er in ieder geval voor op wilde passen. Alle media-aandacht had kennelijk geholpen, want afgelopen vrijdag pakte de politie een 40-jarige man op die ervan wordt verdacht sinds 2004 een groot aantal woninginbraken te hebben gepleegd in Nederland. Vrijdagmiddag rond half een kreeg de politie een melding van een bewoonster van een appartementencomplex aan de Blaak in Rotterdam dat er een verdachte man bij verschillende woningen had aangebeld. Zij herkende de man van getoonde beel den in Opsporing Verzocht. Agenten gingen meteen rich ting Rotterdam Centrum en konden de man aanhouden. Tijdens zijn aanhouding droeg hij opmerkelijk genoeg dezelfde stropdas en jas als op de beelden van bewa kingscamera's. De man werd herkend aan de hand van een opsporingsbe richt na een woninginbraak op 2 maart in Zwijndrecht. Bij deze inbraak werden onder andere een bankpas met pincode gestolen, waar mee kort na de inbraak twee maal geld was opgenomen. Onderzocht wordt of de ver dachte ook in verband kan worden gebracht met andere inbraken in de regio, en wo ninginbraken in Engeland, in de periode van 2004 tot heden. Waarnemend burgemeester Joan Leemhuis kent partijge noot Wilma Verver wel dege lijk. Zo ging zij regelmatig eten met haar in restaurant Lepels op de Korte Haven. En dat ter wijl Leemhuis onlangs nog ver klaarde de laatste vier jaar geen informeel contact met Verver te hebben gehad. Bij haar aantreden ontkende Leemhuis in alle toonaarden de innige band tussen haar en de familie Verver. Ook ontkende zij over hun zonen te hebben gesproken. de VVD-top, komen in een vreemd daglicht te staan. Zeker nadat Franssen de haastig aftredende Verver 'eervol ontslag' aanbood waarbij dan het wachtgeld en pensioenregelingen in takt blijven. Ook bestaat er een (vrienden)band tussen Franssen en zijn voorganger Leemhuis die moest aftre den na de Ceteco-affaire. Vraag blijft of het rapport BING deze banden aan het licht brengt. De resultaten worden half augustus ver wacht. Schiedam Een meerderheid van 63 pro cent vindt inderdaad dat de leefbaarheid in Nieuwland de afgelopen drie jaar hard ach teruit is gegaan. Dat blijkt uit de poll die vorige week in de krant en op onze website stond. Sléchts 13 procent is het hier niet mee eens en vindt dat de leefbaarheid weinig te wensen overlaat. Slecht nieuws dus voor de beleidsmakers die de afgelopen jaren heel veel geld in de na-oorlogse wijk hebben gestoken. Ondanks flinke investeringen bleek de wijk slecht te scoren in het rapport 'Leefbaarheid in balans' van de Atlas voor gemeenten. Ook Oost kwam er slecht van af. Wilma Verver houdt wacht geld omdat de Commissaris van de Koningin, Franssen, 'eervol' op de zelf ontslag nemende burgemeester plakte. De hoofdpersonen in de affaire Verver kennen el kaar bovendien al veel langer dan ze beweren, van onder andere etentjes in Lepels. Frank Willemse Schiedam Het Schiedamse maand blad De Binnenkant ont hulde de regelmatige eten tjes van beide politici in de afgelopen twee jaar. Pikant omdat Verver beschuldigd wordt van machtmisbruik en vriendjespolitiek. Verver nam vorige maand ontslag na krantenberichten over machtmisbruik. De politie ke hoofdpersonen, Verver, Leemhuis en Franssen, alle drie uit de 'inner circle' van Omdat het het laatste weekend van de vakantie is wordt er zaterdag 13 augustus even feest gevierd in de Nieuwe Passage. Benieuwd wat er allemaal te doen is? Surf snel naar: www.nieuwestadsblad.nl nog Schiedam Hoewel de winkelleegstand in Schiedam het hoogst van heel Nederland is, kunnen de lokale ondernemers misschien een klein beetje hoop putten uit een klein bericht dat afgelopen week verscheen. Óok (kleine) ondernemers in Breda, de stad die jarenlang in de Top 3 van bést bezochte winkelcentra verschijnt, heb ben het moeilijk. Winkeliers in de Brabantse stad gaven niet alleen aan dat het bezoek het laatste jaar minder is geworden, velen vertelden ook inmiddels een internetwinkel erij te zijn begonnen om de inkomsten op een gelijk niveau te houden. Bij velen was die laatste inspanning succesvol gebleken. Elke nieuwe winkel die momen teel wordt opgeleverd, lijkt be stemd te zijn voor leegstand, zo kopten deze zomer de bladen. In Schiedam is al jarenlang bekend dat ondernemers het moeilijk hebben. Toch laten velen zich niet kisten en zijn vooral de verschillende ondernemersver enigingen in het centrum juist de laatste tijd zeer actief met het bieden van amusement om maar zoveel mogelijk mensen naar de binnenstad te trekken. Ook afgelopen weekend, zo een waar je in het verleden echt een kanon op de Hoogstraat afhad kunnen schieten, was er mu ziek, waren er mensen en dus gezelligheid. Jazeker. De Hypotheken Schiedam Broersvest 64 (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl DBWfl gemeente Schiedam De gemeente- berichten van deze week zijn weer te vinden op de gemeente pagina's in deze krant. praxis vlaardingen Zevenmanshaven Oost 4 (ingang Deltaweg), Vlaardingen vlaardingen douchekraan trend Chroom. Douchekraan, hartafstand 12 of 15 cm. mr-

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 1