Schone 500 Ford pakt groots uit op IAA Willems Nascar-ervaring in Disney Audi neemt ook A6 S-Edition op in prijslijst Business-versie van Toyota FH Auris Kia start met levering vijfdeursversie Rio Nieuwkomer BMW presenteert twee elektrische conceptcars: i3 en i8. Porsche en FD Gazellen Tiguan geprijsd Bike Motion Benelux Altijd actueel: de weekkrant.nl Mercedes stelt op de iAA in Frank furt de nieuwe B-klasse voor. Vooral de interieurdesigners hebben zich uitgeleefd want de binnenkant straalt hoogwaardige kwaliteit uit. www.deweekkrant.nl/auto Toekomstgericht www.deweekkrant.nl/auto Fiat levert de 500 nu ook in 90g/km versie. Verantwoordelijk daarvoor is de Twi- nAir-krachtbron en die is gekoppeld aan de Dualogic-automaat. Die versnellings bak is fiks aangepakt waardoor er 2 g/km winst is geboekt. De TwinAir is goed voor 145 Nm, 85 pk, een verbruik van 1 op 25,6 met de Dualogic-automaat. De versie met handbak is goed voor 1 op 25. Aan de prijzen heeft Fiat niet getornd. De Audi A6 S-Edition zit ruim in de extra's. Audi heeft de S-Edition van de A6 een plaats in de prijslijst gegeven. De meeruitrusting enorm. De A6 2.0 TFSI 180 pk S-Edition sedan heeft 53.850 euro als prijs. De zescilinder 2.8 FSI kost 58.250 euro. De versie met 3.0 TFSI Quattro S-Tronic S-Edition heeft een prijskaartje van 74.650 euro. De instap A6 S-Edition diesel is er vanaf 56.250 euro. De 3.0 TDI S-Edition gaat voor 64.250 euro mee. De 3.0 TDI 204 pk Quattro S-Edition kost 70.760 euro. De topversie is de 3.0 TDI Quattro S- Tronic S-Edition en die is er voor 74.250 euro. Toyota komt met een Busi- ness-uitvoeringen van de Full Hybrid Auris. Die is voorzien van een Full Map navigatiesy steem ter waarde van 990 euro. Door de lage C02 uitstoot is de fiscale bijtelling van de FH Auris 14 procent en bedraagt de vanaf-bijtelling 89,85 euro netto per maand. Behalve de gunstige bijtelling staat de FH Auris ook garant voor een brandstofverbruik van 3,8 1/100 km. De FH Auris start met een consumenten prijs van 22.990 euro. Ook is er een Business Style-uit- voering. Die kenmerkt zich door een carbon look dak en beschikt over donkere, lichtmetalen 17 inch 'Ig- uan'-wielen. Het Style-pak- ket heeft een meerprijs van 1.495 euro. Een leerpakket is eveneens leverbaar, prijs 1.495 euro. De nieuwe Rio staat eind augustus in de showroom. De prijzen van de Kia Rio lig gen tussen de 11.695 euro voor de 1.2 liter benzine en 18.190 euro voor de 1.4 liter diesel. Het betreft de vanafprijzen van de driedeursversie (vanaf be gin 2012). Een vijfdeursuitvoe- ring kost 900 euro meer. De nieuwe Rio wordt leverbaar met wegenbelasting- en BPM-vrije benzine- en dieselmotoren. De 1.4 liter benzinemotor staat vanaf 15.190 euro in de prijslijst en de 1.1 liter diesel vanaf 14.295 euro. Ford pakt op de IAA in Frank furt uit met een groot aantal wereld- en Europese primeurs. De stand, de grootste Ford stand ooit op een Europese beurs, omvat niet alleen een groot aantal modellen maar ook interactieve displays en een klantlounge met panora materras dat een goed zicht biedt op de auto's, concept cars en technologieën van Ford. Tevens is Ford op het buitenparcours aanwezig met een driving experience om vernieuwingen zoals Active City Stop en Active Park As- sist uit te testen. De primeurs betreffen nieuwe sportmodel- len, nieuwe ECOnetic-techno- logieën en een conceptcar die het design en de technologie voor de toekomst laat zien. "Ford wil op de Autosalon van Frankfurt duidelijk laten zien waar het bedrijf voor staat. We doen dat met een aantal spectaculaire wereldwijde introducties van producten en onze flink uitgebreide stand", vertelt Stephen Odell, Chairman en CEO van Ford Europa. "We kijken ernaar uit om het Europese publiek ons beste aanbod ooit te tonen en hun een blik op de toekomst te geven." Bezoekers van de Ford-stand kunnen in de Rally Car Simulator ervaren hoe spannend het WRC is of buiten hun voetbalvaardigheid testen met de UEFA Pe nalty Kick Challenge, die het twintigjarig jubileum van de samenwerking tussen Ford en de UEFA Champions League viert. De IAA opent op 15 september zijn deuren. Pon Porsche Import heeft zich als sponsor verbonden aan de FD Gazellen. Deze ondernemersprijzen zijn een initiatief van het Finan ciële Dagblad en bedoeld om snel groeiende bedrijven te onderscheiden. Porsche voelt zich nauw verwant met ondernemers omdat de clientèle voor een belang rijk deel uk ondernemers bestaat. De vernieuwde Tiguan staat in een benzine-uit- voering vanaf 27.990 euro bij de Volkswagen-dealers. De dieselmodellen zijn er vanaf 33.890 euro De auto is voorzien van een aangescherpt design en een hoogwaardiger interieur. Alle versies met voorwiel aandrijving beschikken over efficiencyverhogende Blue- Motion Technologies zoals een start-stopsysteem. Het nieuwe model is leverbaar met geavanceerde opties als een grootlichtassistent. Met een aanbod van zes- honderd merken is de beurs Bike Motion Benelux het walhalla voor de sportieve- fietser. Exposanten presen teren en introduceren de nieuwste sportieve fietsen, kleding en accessoires voor het nieuwe seizoen. Loca tie: Jaarbeurs Utrecht op 14, 15 en 16 oktober. Europeanen verwen je niet zo snel met een rondje aan de zij de van een autocoureur. Zeker niet in Amerika waar ze 135 mijlen per uur (zo'n 200 km/u) al een hele snelheid vinden. Maar toch, bij Richard Petty Driving Experience (Walt Disney World Speedway) in Orlando lieten we ons authen tiek Nascar Entertainment welgevallen. Voor ons was een Ride-Along weggelegd in een 600 pk sterke Toyota Camry. Er zijn overigens ook uitge breidere arrangementen zoals Rookie Experience en King's Experience. Na drie rondjes op de 'kombaan' stonden weer op het asfalt en dan te weten dat de voorbereiding heel wat meer tijd in beslag nam. Want op het gebied van veiligheid nemen de Amerikanen geen risico. Het was leuk zeker na twee dagen wandelen door attractieparken. Het vraagt enige lenigheid om door het portierraam 'in te stappen'. [IN A 6001

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 35