4 Nacompetitie? SPARTA I I FC VOLÏÏNDAM WK eervol tweede Isajaarsprogramma2011 Kom in beweging De Groot terug van weggeweest Clinic bij 75-jarig Spirit Wim van Uden-toernooi SVDPW BESTEL KAARTEN ONLINE VIA www.spartakaartje.nl VRIJDAG 19 AUGUSTUS 20.00 UUR SPARTA STADION ROTTERDAM volksuniversiteit cË3 Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 17 augustus 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 41 cËa Houd ons op de hoogte van alle nieuwtjes, evenementen en hoogstandjes op jouw sportclub. Stuur ons een bericht en wij sturen het de wereld in. www.nieuwestadsblad.nl Al zes jaar sluit Spaland het seizoen af als deelnemer van de nacompetitie. En steeds lukt het niet om de kroon op het werk te zetten en de derde klasse te bereiken. Uiteraard staat ook nu mini maal het verwerven van een periode op het verlanglijstje. Gerard S. Verver P Schiedam Tegelijk weet trainer Ronald Scholte, dat zijn formatie mis schien wel net iets tekort komt voor een behouden vaart in de derde klasse. „In de nacompe titie verliezen we tweemaal van een in nood verkerende derde klasser. Daaruit zou je de con clusie kunnen trekken, dat we het op dat niveau niet redden. Wil je daar het hoofd boven wa ter houden, dan moet je met vlag en wimpel kampioen worden." Anderzijds lukte het het elftal wel om tweemaal van kampioen SEP te winnen en stak het vele uitbeurten tegen hoger geklas seerde ploegen in de knip. „Juist tegen lagere ploegen hebben we Schiedam Richard de Groot is terug op het triathlon-toneel. De Schiedammer heeft keihard gewerkt aan zijn comeback en in Leiderdorp bleek, dat de inspanningen niet voor niets geweest zijn. Hij vol tooide er winnend een halve triathlon (2,5 km zwem men, 80 km fietsen en 20 km hardlopen) en bleef zijn naaste rivaal bijna vijf minu ten voor. Meteen vanaf de zwemstart nam hij de leiding en hield dit tot ruim halver wege het fietsen vast. Bij de wissel naar het lopen had hij een minuut achterstand, maar binnen 2,5 kilometer liep hij dat gat al dicht. Ronald Scholte: 'Een traditie in ere houden.' FOTO:WM het laten liggen", constateert hij. Hij wijt dat mede aan het bo- venmodaal aantal schorsingen. „Dat moet minder worden", heeft hij zijn manschappen op het hart gedrukt. „Ik heb ze ge vraagd om slimmer met emo ties om te gaan en hoop dat'die boodschap is aangekomen." Voetballend gaat hij verder op de ingeslagen weg. Hij predikt een systeem van twee spitsen en veel bewegende mensen op het middenveld. Vanuit de weten schap, dat zijn groep door wat nieuwkomers kwalitatief aan kracht gewonnen heeft, durft Scholte opnieuw voor de nacompetitie te gaan. „We gaan een traditie in ere houden." Overigens was het bijna gelukt om topscorer Sanin Stupac te bewegen terug te keren naar Kethel. „Bijna", onthult Scholte, „Want op het laatste mo ment koos hij voor Egelan tier Boys." Schiedam Bij hockeyclub Spirit staat het seizoen 2011/2012 in het teken van het 75-jarig bestaan. „En dan vooral, omdat driekwart eeuw een mooie mijlpaal is, die we niet onopgemerkt voorbij willen laten gaan", aldus voorzitter René van der Klink. Op sportief gebied, maar ook feestend is er van alles te beleven. „Daarbij zullen alle leden en oud-le den, jong en oud, aan hun trekken komen." Zo zijn er diverse activiteiten voor de jeugd en is er op zaterdag 5 november (vier dagen na de officiële oprichtingsdatum) een groots lustrumfeest op Leonidas/zo heeft (door een beter doelsaldo) het Kethel- toernooi gewonnen. WK werd tweede. Het team van John Schuurhpizen won met 4-0 van Lombardijen en speelde gelijk (1-1) tegen WK. De confrontatie tussen Spaland en WK eindigde in 1-4. Lombardijen en Spaland Werd 4-4. een, zoals Van der Klink het noemt, 'bijzondere Schiedamse locatie'. Het lustrumseizoen wordt geopend in het weekend van 20 en 21 augustus. De start van het jubile umjaar is op zaterdag 20 augustus. Dan organi seert de club met hoofd sponsor RabobBank een clinic voor de jeugd. Zo wel in de ochtend als na de middag is er een pro fessionele training onder leiding van Jong Oranje speelster Kitty van Male. Ze speelt in het hoogste team van Amsterdam. Meer info: www.spirit- lustrum.nl. Schiedam De 23e editie van SVDPW's Jan de Regt-horecatoernooi mag dan dit jaar door het af haken van de organisatoren van de agenda afgevoerd zijn, het Wim van Uden-toer- nooi krijgt wél een vervolg. Naast thuisclub" SVDPW komen RDM, Blij dorp en een combinatie-elftal van SW in actie. Op vrijdag 19 augustus wordt om 19.30 uur begonnen met de wed strijden: SVDPW-RDM en Blijdorp-SVV. De reeks wordt voortgezet op zondag 21 augustus met om 12.00 uur RDM-Blijdorp en om 14.00 uur SVV-SVDPW. Kom met het OV: laien - Engels Aanvang v.a.26 september 22 lessen - Frans v.a.26 september 22 lessen - Italiaans v.a.26 september 22 lessen - Duits 29 september 22 lessen - Nieuwgrieks 29 september 22 lessen - Spaans 29 september 22 lessen - Leesgroep 05 oktober 05 lessen - Turks 06 oktober 22 lessen - Latijn 10 oktober 20 lessen Algemene vorming - Architectuur in Den Haag en Breda 06 oktober 02 rondwandelingen - Grote Meesters 11 oktober 04 lessen - Goden in beeld 03 november 04 lessen - De Gouden Eeuw viert feest 22 november 01 lezing Persoonlijke vorming - Nek- en schoudermassage 25 oktober 01 workshop -Yoga 02 november 07 lessen - Administreren en Budgetteren 15 november 01 workshop - Verzuring 22 november 01 workshop - Kleur je kleding 26 november 01 workshop Recreatie - Digitale fotografie v.a.19 september 06 lessen - Expressie met tekenen 27 oktober 06 lessen - Wijnkennis 27 oktober 06 lessen - Mahjong 28 oktober 08 lessen - Hundertwasser 12 november 01 workshop - Kerststuk maken 13 december 01 workshop Koken - Variëren met Vegetarisch gerechten 13 oktober 01 workshop - Basiskookles - eenvoudige technieken 24 oktober 04 lessen - Surinaamse keuken 27 oktober 04 lessen - Fingerfood wereldhapjes 24 november 01 workshop Zaterdag 3 september van 11.00 - 16.00 uur Feestelijke Open Dag i.v.m. 25 jarig bestaan Volksuniversiteit Vlaardingen met cursusmarkt, proeverijen en diverse workshops. Locatie Floris de Vijfdelaan 148 te Vlaardingen Telefoon 010 4603354 (maandag t/m vrijdag 09.00-12.00 uur) EmailVlaardingen@volksuniversiteit.nl www.volksuniversiteit.nl/vlaardingen

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 41