Gemeenteberi ■«lil 5QWWM a Enquête dienstverlening Gemeentearchief lepziekte eist meer bomen Nieuwe fiets- en voetgangersbrug Windas gemeente Schiedam B ff 1*1 1 GEMEENTEARCHIEF He( Gemeentearchief Schiedam werkt hard aan een optimale dienst verlening. Zo is er. bijvoorbeeld dit jaar nieuw meubilair in de studie zaal gekomen. Maar er blijven al tijd punten ter verbetering. Daarom vragen wij u onze enquête in te vullen. Alleen zo kunnen wij onze dienstverlening verder afstemmen op uw wensen.' U kunt de enquête digitaal invullen op onze webstek www.archief.schiedam.nl of in pa pieren vorm bij de balie van het gemeenterarchief. Gemiddeld genomen zijn weinig Ne derlanders bekend met zijn of haar plaatselijk archief. In Schiedam is dat gelukkig anders. Maar liefs 55 tot 60 procent van de bevolking is bekend met het Gemeentearchief Schiedam! Daar zijn we trots op, maar we werken er ook hard voor; met onder meer educatieve projecten voor jongeren, open dagen, acties, maar bovenal onze gratis toeganke lijke studiezaal en altijd beschikbare informatie op de webstek. Groep 5 van de Jozefschool ziet bij een bezoekje aan het depot wat voor stukken het archief zoal bewaard. Foto: Jan van Kampenhout, Gemeente archief Schiedam Vult u de enquête in? In de enquête die u via onze web stek (www.archief.schiedam.nl) of op papier kunt invullen kunt u onze dienstverlening beoordelen en aan geven op welke punten wij deze kunnen verbeteren. Dus, bent u van mening dat we op de goede weg zijn, of wilt u ons wijzen op een puntje dat we ergens hebben laten liggen? Vul dan de enquête online in via www. archief.schiedam.nl of haal een pa pieren versie op aan de balie bij het gemeentearchief! Het Gemeentearchief Schiedam is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt ons vinden op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Opnieuw is een aantal Schiedamse iepen getroffen door de iepziekte. Vanwege het grote besmettingsrisico van gezonde bomen in de buurt, worden de getroffen bomen op korte termijn gerooid. Het gaat om een aantal bomen op de Maasboulevard, de Schiedamseweg (nabij eetcafé 't Oude Raedthuys), de Rossinistraat, de Prinsensteeg en in het Beatrixpark. Conform de bomennota en de beeldbepaling van het stadsdeel worden in het najaar op bovengenoemde locaties nieuwe bomen geplant. Jaarlijks sneuvelen vele iepen als gevolg van de iepziekte. Soms gaat het om beeldbepalende en monumentale exemplaren. Helaas is de besmettelijke iepziekte nauwe lijks te voorkomen. Wat is de iepziekte? De iepziekte is een schimmelziekte die wordt overge bracht door iepenspintkevers. Die kevershebben een vliegbereik van 10 kilometer. Een zieke iep is hierdoor een bedreiging voor andere gezonde iepen in de wijde omgeving. Iepziekte kan ook door vergroeide wortels via zogenaamd wortelcontact van een zieke naar een gezonde iep worden overgebracht. Kortom, zieke iepen vormen een groot gevaar voor de verspreiding van iep ziekte. Wanneer een boom eenmaal ziek is, is die niet meer te redden. Twijfelt u aan de gezondheid van een iep? Mocht u twijfelen aan de gezondheid van bepaalde iepen, bijvoorbeeld in uw tuin, dan kunt u contact opnemen met Irado via telefoonnummer 010-262 1000. Een specialist zal de gezondheidssituatie van de boom bepalen en even tuele maatregelen voorstellen. De fiets- en voetgangersbrug bij de Windas langs de Poldervaart wordt vernieuwd. Tot de nieuwe brug in gebruik wordt, blijft de huidige brug buiten gebruik vanwege haar slechte conditie. Voetgangers en fietsers worden met borden verwezen naar omliggende bruggen om de Poldervaart over te steken. De gemeente is bezig met de voorbereidingen voor de vernieuwing. Naar verwachting kan de nieuwe brug in het tweede kwartaal van 2012 in gebruik worden geno- Wet bodembescherming Onderwerp Op grond van artikel 39c van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam van v.d. Tempel Vastgoed bv voor de locatie Karei Doormanweg ter hoogte van nummer 31 (postcode 3115 JD), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie N nummer 858 geheel een melding ontvangen met betrekking tot het verzoek in te stemmen met een saneringsverslag. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aan leiding van de melding hebben besloten: - in te stemmen met het saneringsverslag; - dat het opstellen van een nazorgplan niet noodzakelijk is. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 17 augustus 2011 gedurende 6 weken inzien bij het Omgevingsloket, Stadserf 1, maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 13.00 uur (vrije inloop) en maandag, woensdag en donderdag van 14.00 tot 20.00 uur (op afspraak), telefoon 14 010. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen. Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Al gemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) worden verzonden, onder vermelding van "Awb- bezwaar" in deTinkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan: College van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer én in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefoon 14 010. Wbb-code: SC060600992 Conceptvergunning Drank- en Horeca- vergunning Tafeltennisvereniging Scyedam Namens het bestuur van Tafeltennisvereniging Scyedam, Dr. Kuyperlaan 4, 3118 RR Schiedam, een paracommerciële instelling (stichtingen of vereni gingen, die zich richten op activiteiten van recreatieve, sportieve, sociaal- culturele, educatieve, levensbeschouwelijke of godsdienstige aard), is een aanvraag ingediend voor een nieuwe Drank- en Horecavergunning. De conceptvergunning op grond van artikel 3 van de Drank- en Horecawet ligt vanaf woensdag 17 augustus 2011 gedurende zes weken ter inzage bij het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket) in de Stadswinkel aan het Stadserf 1. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Aanvraag vergunning wijkfeest Oost Bij de burgemeester van Schiedam is een vergunning aangevraagd voor het organiseren van het evenement Wijkfeest Oost op het Van 't Hoffplein op zaterdag 1 oktober 2011 van 10.30 tot 18.00 uur. Gedurende onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van onder staande aanvraag ter inzage bij het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket) in de Stadswinkel, Stadserf 1: Wijkfeest Oost (aanvraag): 17 t/m 31 augustus 2011 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken, dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501,3100 EA Schiedam, onder vermelding van Wijkfeest Oost. O3

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 6