I La Conquête Een popconcert cadeau Leer dansen met sluiers en cymbalen Wennekerpand klaar voor de start Niet zomaar een dahlia 'Vis te koop!' bij galerie Conny Paap Schiedam Agenda Twee dvd's, samengesteld uit materiaal opgenomen in Berlijn en Londen 9,95 4_ ine ns gek niet vs. i «S Zomerse wereldmuziek Rondleiding in Stedelijk Museum Dé Agenda Altijd actueel: de weekkrant.nl AN PRÉ ÏUE! The best of André Rieu rHE Ook voor komend weekend www.deweekkrant.nl/webwinkel voor u op een rij in onze agenda. Thuiszitten is er dus niet meer bij, na een blik op: www.nieuwestadsblad.nl Vanaf 25 augustus gaan de deuren van Wenneker Cinema na een korte zomer stop weer open. Openingsfilm is La Conquête, een biografisch portret van Nicolas Sarkozy. De film geeft een blik achter de schermen van Sarkozy in zijn race naar het presidentschap. De sluwe trucs en conflicten en het gehele politieke circus passeren de revue. Meer info? www.wènnekercinema.nl Cursisten van danscentrum Isis. Vlaardingen Maak kennis met de vele stijlen van de Bellydance tijdens een cursus Bellydance in Wijkcentrum 't Nieuwelant. Leer dansen met sluiers en cymbalen op Arabische en Egyptische muziek. Buikdan sen is een natuurlijke vorm van dansen voor vrouwen. Niet alleen buik en heupen bewe gen, het hele lichaam wordt intensief gebruikt. Cursisten leren de lichaamsdelen apart te bewegen (isoleren). Ieder een kan de lessen volgen, ongeacht leeftijd of figuur. Doorlopende cursussen zijn er in september tot en met januari en april. Een cursus van 14 lessen kost 140 euro. Maandag 5 september start een open les om 19.00 uur voor Beginners. Locatie Wijkcentrum t Nieuwelant, Rotterdamseweg 176 in Vlaardingen. Schiedam Het Wennekerpand is hele maal klaar voor de publieks- opening op 3 september om 16.00 uur en heeft allerlei mooie dingen in petto voor het nieuwe culturele sei zoen. De gebruikers van het gloednieuwe cultuurverzamel gebouw, Wenneker Cinema, De Teerstoof, Theater aan de Schie, CBK Schiedam, Dans school Alma del Movimiento, stichting Mooi Werk en Grand Café Wennekerpand, zijn zo goed als gesetteld en kunnen niet wachten tot het nieuwe culturele seizoen van start gaat. Na de opening volgt er een openingsweek, tot en met 11 september, waarin er van alles te doen is rond het thema 'stad'. Houd het programma in de gaten op de site: www.wennekerpand.nl Schiedam In het Julianapark wordt zaterdag 27 en zondag 28 augustus een tweedaags, vrolijk wereldmuziekfestival georganiseerd, vol spran kelende muziek, dans en poëzie. De zaterdagavond begint om 19.00 uur, op zondag is er muziek vanaf 13.00 uur. Salsa, Griekse blues, Chileense poëzie, zigeu- enermuziek; het is allemaal in het park te vinden. Wie wil komen is welkom, want de entree is natuurlijk gratis. Kijfe uoor het complete programma op: www.veru- eno.nl voor het programma, nieuwtjes en updates. Er werd ook druk gefotografeerd. Dahliavereniging Schiedam hield afgelopen weekend de jaarlijkse open dag. De vereniging kon niet alleen de prijswinnaars laten zien, maar gaf ook tips voor de huis-, FOTOlBART BOS tuin- en keukenkweker. Dat de vereniging het goed doet bleek onlangs nog in Naaldwijk waar tijdens de zomerbloementen toonstelling maar liefst zes keer een 9 werd gescoord. Jos Hemme Vlaardingen De Kroepoekfabriek wil jongeren enthousiast maken voor wat voor moois er te zien kan zijn op een podium, een uitdaging voor de organi satie. Die uitdaging wil het nieuwe podium aangaan door op donderdag 1 en vrijdag 2 september scholieren een pop concert cadeau te doen op de schoolpleinen van elf middel bare scholen in de omgeving. De band De Bazzookas zorgt voor het muzikale minifeest. Renske Verbeek van de Kroepoekfabriek vertelt waar ze langs gaan. "We komen op het schoolplein van Geuzen- college Holy, Vos Westwijk, Geuzencollege Westwijk, St. Jozefmavo, Schravenlant, Spie- ringshoek, Stedelijk Gymna- s 'H U i/'f 1 Schiedam De laatste zomerrondlei- ding van dit seizoen vindt zondag 28 augustus plaats in het Stedelijk Museum. De wandeling-gaat langs de tentoonstelling All About Drawing. Arno Kramer, kunstenaar/ curator en Diana Wind, directeur van het Stedelijk Museum Schiedam selec teerden honderd kunste naars voor de tentoonstel ling waarin bijna alleen maar werjj op papier te zien is met hier en daar een uit stapje naar ander materiaal als glas of collages. De ten toonstelling loopt nog tot en met 28 augustus, de dag waarop dus ook de laatste zomerrondleiding wordt gegeven van 13.00 tot 14.00 uur. Deelname hieraan kost 5 euro exclusief entree. sium, Kastanjecollege en Revi- Bazzooka's is een band uslyceum." Genoeg leerlingen kunnen kennismaken met de 'fabriek' en genieten van een optreden op eigen schoolplein. Waarom de Bazzooka's? "De waar iedereen wel even z'n les voor wil onderbreken! Vrolijk, energiek en super leuk! Een beetje net als De Kroepoekfabriek zelf." Schiedam Het water zou je er bijna van in de mond lopen. Drie kunste naars, Conny Paap, J.P.Citizen en StanHill, hebben bij galerie Conny Paap een smaakvolle expositie samengesteld rond de vis in al zijn verschijnings vormen. Rauw, gebakken, ingeblikt; noem het maar op en het is er te vinden. Zo heeft J.P. Citizen zich laten inspireren door de ingeblikte vorm. Conny Paap heeft de vis juist in een vrolijke en kleurige verschijning gemaakt, terwijl StanHill een vis laat zien in verschillende technieken en materialen, waarbij hij ook neon toepast. Nieuwsgierig geworden of misschien wel trek gekregen? Ga dan eens een kijkje nemen in de galerie op de Hoogstraat 149 en verwonder je over wat je allemaal met vis kunt doen. De expositie is nog te zien tot en met eind september en tijdens de Open Atelierdagen op 10 en 11 september is de galerie uiteraard ook geopend. Conny Paap is open op vrij dag- en zaterdagmiddag van 12.00 tot 17.00 uur en op zon dag van 13.00 tot 17.00 uur. Kroepoekfabriek geeft popconcert cadeau aan scholen. Een vis van StanHill.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 40