Zaalvoetballer als goed voorbeeld "0* 145» V9? ll De beste slijterij van Nederland! ii ii JJfofiatiïki {jnwmnever e me JJi Kopieert beelden alsof ze door een digitale fotocamera zijn gemaakt. Nu 79,00 Jouw bericht Hollandse Graanjenever Onze inkopers letten niet alleen op de smaak en kwaliteit maar ook op de prijs. 89 Altijd actueel de weekkrant.nl Scan dia en negatief www.deweekkrant.nl/webwinkel woensdag 7 september 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 10 g Heb je zelf iets interessants te melden, een mening ergens over of doet je club ergens aan mee? Zet het zelf snel en eenvoudig op onze site via Jouw Bericht. www.nieuwestadsblad.nl Zeker 150 jongeren die veel tegen een bal trappen op Schiedamse pleintjes, waren gisteravond in Topsportcen trum Rotterdam. Zij bekeken de zaalvoetbaloefeninterland Nederland-Turkije. Maar zij waren daar vooral om hun SWS jeugdwerker Ismail Qelen aan het werk te zien. Norbert Veringmeier t> Schiedam Ismail Celen is een vaste waarde in het nationale zaalvoetbal team van Turkije. Hij is er trots op dat hij en zijn ploeggenoten zich hebben gekwalificeerd voor het EK dat in februari in Kroa tië plaatsvindt. Wijzend op het rode vlaggetje op zijn borst: „Ik vind het een eer voor Turkije te moge'n uitkomen. Ik krijg daar nog altijd kippenvel van." De wedstrijd van dinsdag was bij zonder voor Celen. In het bijna uitverkochte Topsportcentrum waren veel familieleden, vrien den en bekenden aanwezig. Maar dus ook heel veel jonge ren waar hij in Schiedam mee werkt. „Normaal stimuleer ik hen om te gaan sporten en nu waren zij aanwezig om mij te steunen." Ismail Ce'en kan wel lachen om die omkering van ta ken. Toch ziet hij de gang van de jeugd naar de oefeninterland niet alleen als een uitje voor de Schiedamse wijkjeugd. „Het 'Normaal stimuleer ik de jeugd, nu was dat omgekeerd' laat hen zien dat als je je ergens voor inzet, zoals met sport, je leuke dingen kunt bereiken. Daarnaast is het voor hen een goede manier om sociale con tacten op te doen en te leren sa men iets te ondernemen." Ismail Celen was zich terdege bewust van zijn voorbeeldfunctie in de interland. Vele ogen waren juist op zijn persoon gericht. Toch tilt hij er niet te zwaar aan. „Als ik mij in de hitte van de strijd zou laten gaan, is dat nog heel goed uit te leggen aan die jongens. Dat hoeft niet meteen een slecht voorbeeld te zijn. Het is dan wel belangrijk om na afloop uit te leggen waarom dat soort dingen gebeuren." Juist dat gesprek is belangrijk in het werk dat Ismail Celen doet op de sportveldjes in Schiedam. „Natuurlijk is het ook van belang dat de jeugd aan het sporten raakt en dat wij de weg wijzen naar een sportclub. Veel jongeren zitten immers nog teveel achter de computer en eten teveel. Maar voor ons als jeugdwerkers van SWS blijft het daar niet bij. Sporten is een ideale manier met jongeren in contact te komen zodat wij een persoonlijk gesprek kunnen na gaan of zij problemen hebben waar wij behulpzaam bij kun nen zijn." Celen legt uit dat het De Zeven Granen Deze oer-Hollandse Graanjenever is volgens eeuwen oud recept en I met de gioot- stezorgen vakmanschai samengesteld. Op traditionele wijze worden de nen gestookt alcohol, de jeneverbessen en de zorgvuldig geselecteerde kruiden samen gevoegd tot een rijke Hollandse Graanjenever. Sauvignon Blanc, Chardonnay, Pinotage of Shiraz De enige echte! vergelijkbare rijs 12.35 2C fles Vin de Pays Rood, wit of rosé Marquis de Voldair Tall Horse Frankrijk Voordelig geprijsd! 0P=0P! Ons grote succes! Hele liter! Hele liter elders 4.99 elders 3.89 Chianti Riserva DOCG Mateus Rosé Wereld beroemd elders 18.49 ^PSders 12.79^ en erg verfrissend! Portugal Italiaanse kwaliteits wijn! elders 5.99 elders 6.99 Huiswater van het Bje^ frjs en sappen altijd laag geprijsd! Britse koningshuis! Ty Nant Still 15r*!L I" handige petfles! Vaste lage prijs Voordeelverpakkingen! Best bier 24 pijpjes Fruitshoot Robinsons Real Cool* Taksi Tropisch Fruit Flesopener Raak Kindercola 0,25 liter Wicky Sinas Vitamine C 10x0,2 liter Appelsientje Appelsap 0,2 liter Appelsientje Sinaasappelsap 0,2 liter Spa Reine 0.5 liter elders 1.95 elders 2.99 Capri Sun Orange 10X0,2 liter Red Buil Energy Drink 0,25 liter SCHIEDAM, Buitenhavenweg 148 Laan Van Bol'es 13 VLAARDINGEN, Van Baerlestraat 195 Gedempte Biersloot 7 Kijk voor alle 65 slijterijen op dirckiii.nl ate. Wij verkopen geen alcohol onder de 16 jaar, gee dinsdag 13 september 2011, op=op. Druk- en zetfouten voorbi geen sterke dranken onder de 18 jaar. Legitimatie verplicht. Ismail Celen (rechts) gaat in gesprek met deelnemers aan SWS-sportactiviteiten. .FOTO: WM meesporten niet vrijblijvend is. „Wij maken afspraken met jon geren die meedoen. Hun huis werk mag er bijvoorbeeld niet onder leiden en zij moeten op tijd komen. Wie zich niet aan die afspraken houdt, sport niet mee. Natuurlijk proberen wij wel contact met hen te houden zodat zij alch de volgende keer wel aan de afspraken houden." Trip naar zaalvoetbalinterland Bij de sportjeugdwerkers van SWS leven plannen voor een groter project dan het uit stapje naar de zaalvoetbalin terland Nederland-Turkije waar dinsdag 150 jongeren opmaat voor groter project uit Schiedam naartoe- gin gen. Ismail Celen: «Wij zijn aan het kijken erf het moge lijk is een groep wijkjongeren met mij mee te laten reizen naar het EK zaalvoetbal."

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 10