irado Brandersfeesten in aantocht Tweede Leven voor textiel Zomerse opruimwoede Weg met de eikenprocessierups Uw minicontainer altijd op tijd geleegd Zieke iepen niet te redden Tip van Miranda Meer informatie www.irado.nl klantenset vice: 010-262 1000 info@irado.nl De Brandersfeesten is voor Schiedam een groot evenement en dat geldt ook voor Irado. In goed overleg met de Stichting Brandersfeesten worden nu al voorbereidingen getroffen om te zorgen dat straks alles in goede banen wordt geleid. Voor, tijdens en na het feest. Van Zaterdag- en Zondagsmarkt tot Havendienst, van afvalinzameling circa 160 containers neerzetten en legen, tot de collega's die de dranghekken en borden neerzetten en later weer weghalen. En vergeet de veeg-, prik- en overige opruimacties niet. Gezelligheid Omdat we niet alleen van schoon, maar ook van gezelligheid houden varen we op zaterdagavond weer mee in de gondelvaart. Hoe? Dat is nog een verrassing! Op zondag kunnen kinderen deelnemen aan een spellenparcours op het Irado Spelletjesplein. Zien we u daar terug? We komen weer uw oude textiel ophalen! In de brief die u binnenkort ontvangt, leest u wanneer. Maar let op! In deze brief kondigen we twee inzameldata aan. Ook krijgt u alvast de tweede textielzak. Bewaar deze brief en extra zak dus goed! In de zak kunt u uw afgedankte en nog bruikbare kleding kwijt, evenals gordijnen en zelfs knuffelbeesten. Zet deze op de inzameldagen uiterlijk om 07:45 uur aan de straat. Wij zorgen voor een nieuwe bestemming voor uw oude textiel. Een regenachtige zomer blijkt goed voor de opruimwoede van de Schiedammers. Niet eerder werden zo veel grofvuilafspraken gemaakt! En daar zijn we blij mee. Het betekent dat afgedankte spullen niet zomaar ergens gedumpt worden. U kunt u spullen ook zelf brengen naar het afvalbrengstation. Daar wordt het grofvuil namelijk gescheiden, wat bijdraagt aan een schoner milieu. Kijkt u voordat u spullen weggooit, eerst eens of ze nog bruikbaar zijn. Kringloopwinkel 'Het Goed' komt ze dan graag (gratis) bij u ophalen! Wist u dat de eikenprocessierups honderdduizenden brandharen heeft? En dat deze, ook zonder hem aan te raken, uw huid, ogen en luchtwegen kunnen binnendringen en allerlei klachten veroorzaken? We zien de eikenprocessierups dus liever gaan dan komen en zijn druk bezig hem te bestrijden. Vermoedt u een eiken processierups en ziet u nesten van dichte spinsels op de stam en dikkere takken van een eikenboom? Raak vooral niets aan en bel onze klantenservice. Wij komen de nesten dan wegzuigen. We krijgen vaak vragen over het ophalen van de minicontainers. Veel Schiedammers rekenen op vaste ophaaltijden. Maar die zijn er niet! Onze chauffeurs rijden vaste routes waardoor zij meestal rond dezelfde tijd bij u in de straat zijn. Door verkeersproblemen of wijzigingen in onze planning, komt onze chauffeur soms ook eerder of later. Zet uw minicontainer daarom altijd uiterlijk om 07:30 uur aan de straat. Wij zorgen ervoor dat deze dezelfde dag voor 17:00 uur geleegd is. Gaat het toch mis, belt u dan onze klantenservice. Onlangs zijn ook de iepen voor het 't Oude Raedthuys besmet met de zeer besmettelijke iepziekte. Helaas zijn zieke bomen niet meer te redden en worden meteen gekapt. In overleg met de gemeente Schiedam worden in het najaar in.heel Schiedam weer nieuwe bomen geplant. Laat ons weten wanneer u een zieke iep in de stad of in uw eigen tuin aantreft om verder besmetting te voorkomen. Een iep herkent u aan zijn blad met scheve bladvoet. Een zieke iep herkent u aan bruine bladeren vanaf de stam. Miranda Wijmans werkt al 2 jaar bij de afdeling beheer openbare ruimte van Irado. Ze onderhoudt de bloembakken in de stad. "Ik ben erg trots op onze bloembakken. Er staan altijd mooie planten in. Dat vinden meer mensen, denk ik. Regelmatig kom ik lege bakken tegen omdat de planten worden meegenomen. Jammer, want de planten geven de stad juist een frisse en groene uitstraling!"

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 11