Waarom zoveel risico? Een monumentje rijker Win kaarten voor de musical Nieuwe vrienden? Plaats je foto en win twee kaarten voor Zorro! (foto: Roy Beusker) Twitter Muziek Handicaps Poll-meeste moeite met oneerlijkheid Stedelijk brengt Reverse Graffiti aan Parkinsoncafé Benefietconcert Mantelzorgcafé Kattenshow Nog steeds geen datum voor hoorzitting bekendondanks 120 klachten 'Zou me niets verbazen als ze ook hier de hand in heeft gehad' Column Minoes-nieuws Laatste nieuwtjes uit 't centrum Altijd actueel: de weekkrant.nl www.deweekkrant.nl/nieuwevrienden woensdag 7 september 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 13 Het laatste nieuws uit Schiedam en omgeving is elke dag te vinden op de website www.nieuwestadsblad.nl Helemaal niets missen? Volg NieuweStadsblad dan op twitter. www.twitter.com/@NieuweStadsblad Schiedam Stichting Rolantino's organi seert zaterdag 17 september voor de 15 (!)e keer het festi val Muziek Handicaps: we gaan ervoor! De presentatie van het feest, dat als vanouds in het The ater aan de Schie wordt ge houden, is dit jaar in handen van Martine van Os. Naast de Rolantino's treden nog twee andere groepen op die bestaan uit mensen met een beperking: 'The Melo dy Makers' en de popgroep 'Kadak'. De avond wordt verder op geluisterd door verschillende artiesten waaronder Ad van Opstal, Danny Smooren burg, Donna Lynton en René Laine. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het theater of via Stichting Rolantino's: 010 -473 08 58 of via 06- 24 56 57 59. Dit op basis van .een vrijwillige bijdrage. Schiedam Wij vroegen u in deze krant en op onze website waar u de meeste mee heeft in de affaire Verver. U reageerde massaal, waar uit blijkt dat de praktijken van ex-burgemeestr Verver heel wat los hebben gemaakt in de stad. Maar liefst 51 procent gaf aan de meeste moeite te heb ben met het feit dat zij niet eerlijk is geweest. Daarnaast gaf 43 procent aan dat zij het ergst vond dat ze de firma Van de Tempel moedwillig benadeeld heeft en 6 pro cent gaf aan zich het meest te storen aan de exorbitante en vaak onnodige vervoers kosten. Ook deze week staat er weer een poll in de krant. Schiedam Reverse Graffiti wordt ook wel clean of groene graffiti genoemd. Het Stedelijk Museum Schiedam zet deze week duurzame communicatie in om op een originele manier de bewegwijzering te verbe teren en de nul 0 tentoon stelling onder de aandacht te brengen. Donderdagavond 8 septem ber spuit Graffitinetwerk namelijk met behulp van een sjabloon, water en een hoge- drukreiniger het beeldmerk van de Nul-tentoonstelling op de Schiedamse straten. Met 50 uitingen wordt de bezoeker van station naar museum geleid. Volg dus het graffitispoor en kom uiteindelijk uit in hef Stedelijk Museum. Schiedam In de Havenzaal van Franke- land vindt woensdagmiddag 14 september vanaf 14.30 uur het 2-maandelijkse Par kinsoncafé plaats. Dit is een trefpunt om mensen met de ziekte van Parkinson, hun partner en andere mantel- zorgers lotgenotencontact te bieden. Schiedam Voor de aanschaf van een Fagot 32' als het ultieme sluitstuk van het hoofdorgel zal er zaterdag 10 september vanaf 15.30 uur een bene fietconcert worden gegeven in de Grote Kerk. Arjen Leistra speelt dan beken de orgelwerken. Hiervoor speelt de blokfluitklas van OpMaat (vanaf 14.30 uur) en een aantal veelbelovende leerlingen van Arjen Leistra (vanaf 14.45 uur). Schiedam Het Mantelzorgcafé aan het Broersveld 123 is maandag 12 september weer open van 13.30 tot 15.30 uur. Men sen die langdurig zorgen voor een ziek(e) of gehan dicapt (e) familielid, vriend of bekende zijn welkom voor een kopje koffie, thee en een praatje. Voor meer info: 06-132 834 69 en schiedam@mantel- zorgnwn.nl Schiedam In de Margriethal zijn zon dag 18 september bijna 500 raskatten uit binnen- en buitenland te zien op een internationale kattenshow. Meer dan 200 kittens jonger dan 11 maanden worden op Amerikaanse wijze gekeurd. Open van 10.00 tot 17.00 uur. Entree: 4,- (volw.) en 2,- (tot 12 jaar en 65+). door Tibbe de Vries Het is zo ver! In dit laatste bericht mag ik eindelijk een einde maken aan de geheimzinnigheid rond het Wennekerpand. Zaterdagavond 3 september jl. is de openingsvoor stelling 'Minoes' van Theaterschool De Teerstoof in première gegaan. 'Minoes' is een familievoorstelling met veel dans, zang, acrobatiek en natuurlijk katten. Ik heb de aanwezigen gevraagd om een reactie zodat ik een goed onderbouwd verslag aan u kan uitbrengen. Met minder neemt u immers geen ge noegen. Ik kan u zeggen: de reacties waren enkel positief De één was onderste boven van het decor, de ander vond de kostuums het einde en weer anderen wa ren zeer te spreken over de kwaliteit van de zang, de dans en het toneelspel. De voorstelling is nog te zien op 10, II, 16, 17 en 18 september a.s. Ik kan u ook vertellen dat de kaartverkoop loopt als een trein. En dat is natuurlijk ontzettend sti mulerend. Daarom adviseer ik u ook om zo snel mogelijk te reserveren om zeker te zijn van een kaartje. Daar bij kan ik u vertellen dat er nog steeds vrijkaartjes te verdienen zijn voor deze voorstelling. Hoe dat precies zit, kunt u lezen op www.deteer- stoof.nl. Ik dank u voor het lezen van mijn column en mis schien komen we elkaar nog tegen bij 'Minoes'. Fred van der Drift van Milieu defensie is ervan overtuigd: de reden waarom Huisman willens en wetens een hal van 66 meter neerzet in Schiedam-West moet haast wel iets met ex-burgemeester Verver te maken hebben. Van de redactie Schiedam Milieudefensie Schiedam en verontruste buurtbewoners zijn verontwaardigd dat er nog steeds geen hoorzitting heeft plaatsgevonden naar aanlei ding van de vergunningverle ning aan Huisman Itrec voor de constructiehal van 66 meter hoog. De gemeente heeft toege zegd dat de indieners van de bezwaarschriften tegen de vergunningverlening zouden worden gehoord om hun be zwaren te kunnen toelichten. De hal wordt in de volksmond inmiddels ook wel 'De Muur van West' genoemd, omdat hij overal en altijd zichtbaar is en overal bovenuit torent. „De hoorzitting wordt voort durend uitgesteld, terwijl Huis man doorgaat met de bouw", zegt Fred van der Drift. „De hoorzitting lijkt hierdoor een wassen neus te worden." Op dit moment is er nog steeds geen datum bekend, terwijl er al ongeveer 120 bezwaarschriften zijn ingediend. Dit betekent dat Huisman de hal straks mogelijk al klaar heeft voor de hoorzit ting wordt gehouden. „Je voelt je daarom als burger niet serieus genomen", zegt Van der Drift. „Maar je gaat je ook afvragen waarom Huisman zomaar gaat bouwen zonder de hoorzitting af te wachten. Waarom nemen ze zoveel risico? En met we nu weten over de praktijken van Wilma Verver zou het me niet verbazen als ze ook hier de hand in heeft gehad." Reageren? redactie.ns whm.wegener.nl Sinds enige maanden heeft 't Huis te Poort via een ruil een prachtige aanwinst in bruikleen weten te verwerven. Het gaat om een klein, uiterst zeldzaam historisch orgeltje. Het orgeltje, dat er uitziet als een antieke secretaire, is in 1790 gebouwd door Johannes Strümphler (1737-1807). Zondag 2 oktober vanaf 16.00 uur wordt er een concert op gegeven.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 13