Uit de rechtbank f &ee&> tyioetteveCcC f ■P ■- r 1 98 2.98 1.98 5.00 Computergames, dvd's, boeken; maak kans op een van de vele prijzen 112 Verwarde mensen naar GGZ Dode man is Pool Gewond door vuurwerkbom Hónd onder tram Amber Alert bij rampen RIJ CEES GROENEVELD zijn we er helemaal klaar yoor! Voor het nieuwe seizoen wel te verstaan. Iberico Ook heeft onze worstmaker Paul weer lekkere ouderwetse rookworsten, gerookte casselerrib en BAUERN smaus voor u gemaakt. Heel erg lekker bij onze wijnzuurkool uit het vat. Verder allerlei ambachtelijk bereide vleeswaren uit eigen keuken in de aanbieding, o.a.: Boerenachterham Gegrilde kalfslende^V ^gpa's gekookte worst\ gma's gehaktballen Tot ziens in de Liduinastraat Al meer dan 60 jaar een vertrouwd adres Schiedam: St. Liduinastraat 77. Tel. 4267985 Altijd actueel: de weekkrant.nl Fotografeer en win www.deweekkrant.nl/nieuwevrienden het diepe woensdag 7 september 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 19 Waar gaat die ambulance naar toe en waar komt die politieauto vandaan? Als u sirenes hoort, schakelt u vervolgens naar onze website voor het laatste nieuws. www.nieuwestadsblad.nl Schiedam Het project 'Verwarde men sen' van de GGZ Delfland en politie Rotterdam-Rijn mond, wordt met een jaar verlengd. Jaarlijks zijn er ongeveer 250 incidenten met langdurig verwarde of overspannen personen. Deze mensen kunnen een gevaar voor zichzelf of anderen zijn en zorgen vaak voor overlast. In het verleden werden ze, in afwachting van een beoorde ling door een GGZ-behan- delaar, vaak opgesloten in een politiecel. Sinds het project 'Verwarde mensen' gestart is, worden dergelijke verwarde perso nen niet meer naar een cel gestuurd, maar worden ze direct naar de kliniek van GGZ Delfland aan de Stad houderslaan in Schiedam gebracht. Daar is binnen een half uur een behandelaar van GGZ Delfland aanwezig. Als het om een agressieve persoon gaat, blijft de politie waar nodig natuurlijk wel as sisteren. „Ik voel een ontzettende pijn in mijn hart. Allah heeft het voorbestemd," zegt de 46-jarige Belkacem K. onlangs in de rechtszaal. Daar staat hij terecht voor het ombrengen met een strijkijzer van zijn voormalige echtgenote Fatima Houta. Van de rechtbankredactie Schiedam Als hij op de bank van een woonkamer in de RK.O-laan na het eten een dutje doet en ontwaakt, loopt hij naar de slaapkamer, drukt de 45-jarige ex tegen een muur, slaat haar eerst met z'n handen, dan met een strijkijzer. Twintig minuten lang hoort een benedenbuur man haar gegil. Dan wurgt Belkacem de moeder van zijn vier kinderen met het snoer van het strijkijzer. Beneden in het belhuis vraagt hij de uitbater de politie te bellen, omdat hij z'n vrouw heeft vermoord. Liggend op haar buik met het snoer om de nek ligt de vrouw in een huis vol bloedvlekken. Uitspraak over twee weken in de Schiedamse Strijkijzer moordzaak. FOTO:WM De vader woonde sinds twee jaar weer in Marokko na jaren lange behandeling voor psycho ses en manisch-depressiviteit. De kinderen en zijn vrouw ble ven tegen zijn zin in Schiedam. „Als ze niet binnen een jaar te rugkomt, zal ik hertrouwen," zei hij tegen een kennis. Als hij juni vorig jaar naar Nederland komt voor het huwelijk van zijn zoon, ziet die dat vaders ogen vreemd staan en hij waarschijnlijk zijn medicijnen niet heeft genomen. Bij de Riagg krijgen ze nul op het rekest, omdat Pa geen ver zekeringspapieren heeft. Na een nacht in een hotel, brengt men hem bij Fatima. Die zet hem nog een maaltijd voor, voordat hij een dutje doet en haar plots aanvalt. Sterk verminderd toe rekeningsvatbaar is de beperkt ontwikkelde ex-psychiatrische patiënt volgens gedragsdeskun digen. De aanklager eist drie jaar cel en TBS tegen de wur ger. Uitspraak over 2 weken. Waar had de politie het de afgelopen week week allemaal druk mee? Een kleine selectie. Het slachtoffer dat op 24 juli aan de Polderweg werd aan getroffen blijkt een 35-jarige man uit Elblag in Polen. Het rechercheteam heeft een maand lang alles op al les gezet om achter de iden titeit van de man te komen. Daarbij werd ook nadrukke lijk buiten de landsgrenzen gekeken. Die inspanningen betaalden zich vorig week end uit. Toen kreeg het team informatie die naar Polen leidde. Familieleden aldaar identificeerden het slachtof fer door middel van in Ne derland gemaakte foto's. Een 15-jarige jongen raakte gewond aan zijn arm toen een zelfgemaakte vuurwerk- bom ontplofte bij Lyceum Schravenlant aan de Mgr. Nolenslaan. De vuurwerk- bom was gemaakt met een sta len pijp. Ook raakte een nabij gelegen flat beschadigd door de rondvliegende onderdelen. Een hond is overleden nadat hij donderdagmiddag was aangere den door een tram. Het ongeval gebeurde aan de Brederoweg. Het beestje is vermoedelijk even aan de aandacht van zijn baasje ontsnapt en onder de tram te recht gekomen. RijnmondVeilig.nl is gelan ceerd; het informatie- en waar schuwingssysteem van de geza menlijke hulpdiensten. Met de proef willen de hulpdiensten burgers in geval van crisis of incident sneller en beter alar meren. Een Rijnmond Alarm wordt verzonden via sms, e- mail, banners op websites, pop ups op de pc, reclameschermen en social media. Op de website RijnmondVeilig.nl kunnen bur gers en bedrijven zich aanmel den om aan deze proef mee te doen. Zij ontvangen dan gratis informatie- en alarmberichten. Het jaargetijde waar we ons gaan voorbereiden op de winter. Heerlijke wandelingen gaan maken en dan thuiskomen in een huis dat heerlijk geurt naar gebraden vlees, stoverijen, soepen en eigengemaakte patés. Om dit lekkers te bereiden hebben wij alles in huis. (H)eerlijk rundvlees namelijk van het blonde d'Aquitaine ras varkensvlees U weet wel van de eikeltjes French Racks en jamshaasjes uit Nieuw-Zeeland Hollands lamsvlees uit Texel Ierse R"»b-eye f Hollands Kalfs vlees en E-keur varkensvlees nieuw in ons assortiment: Gevulde runderrollades met diverse vullingen ter introductie per 100 gram 1.95 150 gram 100 gram 250 gram 4 stuks voor Ons assortiment is te groot om alles op papier te zetten, dus kom kijken en proeven bij SLAGERIJ CEES GROENEVELD!

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 19