Fiesta Metal Seat geeft Exeo een kwaliteitsimpuls Sterrenregen Euro NCAP Maserati GranCabrio Fendi: fashionicoon Serieuze prijsverlaging voor Honda CR-Z Ferrari komt met Spider 458 Italia Mercedes komt met een 55 AMG-variant van de galante SLK In de hemel Bike Motion ook elektrisch Subaru BRZ Kia 'booming' Autonieuws Altijd actueel: de weekkrant.nl Snelle cabrio www.deweekkrant.nl/auto Cadillac Ciel. Dat laatste staat in het Frans voor hemel. De open Amerikaan ademt de nieuwe designtaai van Cadillac. Chic en elegant is zijn karakter. www.deweekkrant.nl/auto In de Maserati GranCabrio Fendi ligt een 4.7 liter V8. Autofabrikant Maserati en modehuis Fendi hebben de handen ineen geslagen met als resultaat: GranCabrio Fendi, designed by Silvia Venturini. Opmerkelijke details zijn de drielaagse carrosseriekleur, Grigio Fiamma Fendi ge naamd. De Pergamena Fendi houtafwerking in het interi eur loopt over de breedte van het dashboard door in de portieren en komt ook terug op de bovenkant van de versnellingspook. Die is uitgevoerd in het iconische Fendi-geel, net als de rem- - klauwen en de geborduurde gele drietandemblemeh op de hoofdsteunen Honda heeft de CR-Z vier duizend euro in prijs verlaagd. De instapprijs van de 1.5 S bedraagt nu 19.990 euro. De 1.5 Sport staat vanaf 21.450 euro in de prijslijst en dat was 25.975 euro. Aan het stuur zitten van de topversie CR-Z 1.5 GT kan al voor 23.400 euro. Aan de lijst met specificaties wordt niet getornd. Tegenvallende verkopen liggen ten grondslag aan de prijs verlaging. Dat die gepaard gaat met grote stappen is om de prijsaanpassing ook te laten opvallen. Of de prijsverlaging van tijdelijke aard of definitief is, is nog niet bekend. Wel staat vast dat het merk tegen hoge wisselkoersen van de yen aanloopt. De sportief presterende CR-Z wordt in Japan geproduceerd. Ferrari paste het motorgeluid van de open 458 Italia aan. Ferrari komt met een Spider- uitvoering van de 458 Italia. Uiteraard zijn techniek, hand ling en prestaties (V8 midden motor) gelijk aan de gesloten versie. De compleet uit aluminium vervaardigde hardtopcon structie biedt een aantal voordelen ten opzichte van een neerklapbare softtop, waaronder een gewichtsbe sparing van 25 kilogram en een tijd van slechts veertien seconden om zich volledig te openen. Seat voorziet de Exeo sedan en Exeo ST van vernieuwde bi-xenon koplampen en LED- dagrijverlichting. Tevens doen TDI-motoren met gunstiger verbruik en lagere emissies hun intrede. Alle dieselversies profiteren van een verlaging van de C02-uitstoot met zo'n zeven gram per kilometer, re sulterend in een emissiewaarde van 129 g/km (Exeo ST: 132 g/km)Als gevolg van de mo dificaties zakt het gemiddelde brandstofverbruik tot onder de huidige 5,2 liter op 100 kilometer (ST: 5,3 1/100 km). In de tweede helft van 2012 kunnen de sedan en ST reke nen op een verdere verbetering van het verbruik dankzij de montage van Seat's Start/Stop technologie. Dit systeem zal de dieselconsumptie en emissies nog verder reduceren, met als doelstelling een C02-waarde onder de 120 g/km. Ford komt met een Fiesta Metal. Die gelimiteerde versie is gebaseerd op de Titani um X. Zowel het ex- als het interieur valt op door zijn sportieve elementen. In het vooronder ligt een 134 pk sterke motor om de uitstraling extra kracht bij te zetten Verder: 17 inch wielen, een tuning pack en een verchroomde dubbele uitlaatpijp. Euro NCAP heeft weer een aantal nieuwe modellen aan een crashtest onderworpen. De sterrenregen geeft aan dat het met de veiligheid van het gros van de auto's wel snor zit maar niet iedereen is klaar voor de zwaardere eisen in 2012. De topscorers (vijf ster ren) zijn de Audi A6, de BMW X3, de Chevrolet Aveo en de Chevrolet Orlando, de Citroen DS5, de Hyundai i40, de Opel Ampera, de VW Golf Cabrio let en de Volkswagen Jetta. De Kia Picanto krijgt een alge mene waardering van vier ster ren. De nieuwe Picanto is niet standaard voorzien van een Electronic Stability Control. Michiel van Ratingen, Euro N C AP-secretaris-generaal "Bewezen veiligheidsvoorde len van ESC hebben geleid tot nieuwe wetgeving. Het systeem moet vanaf volgend jaar in Europa standaard aanwezig zijn op alle nieuwe modellen, ongeacht de grootte of de prijs van de auto." De Opel Ampera blijkt te beschik ken over een optimale balans tussen structuur, interi eur- en beveiligingssysteem. De Chevrolet Aveo en de Chevrolet Orlando scoorden goed op de bescherming van volwassenen. De Hyundai i40 en de VW Jetta en VW Golf Cabriolet scoren 86 procent op de bescherming van kinderen. Hieraan hecht de Euro NCAP grote waarde en het overweegt om de eisen op dat vlak verder aan te scherpen. Volgens Euro NCAP blijven de scores van de bescherming van voetgangers over het algemeen nog achter. Bike Motion Benelux richt zich meer dan ooit op de sportieve fietser. Het groei ende segment elektrische fietsen dat altijd oogluikend werd toegestaan krijgt dit jaar een eigen podium met de nieuwe beurs E-BikeX- perience. De beurs omvat de laatste modellen, alle trends, onderdelen en ac cessoires. De publieksdagen zijn van vrijdag 14 tot en met zondag 16 oktober in Utrecht. Begin volgend jaar start de productie van de Subaru BRZ. Die afkorting staat voor Boxer, Rear Wheel Drive en Zenith. De con cept car van de sportauto, die Subaru samen met Toyota ontwikkelt, staat op de IAA in Frankfurt. Naar verwachting komt dan een Subaru onder het doek vandaan die veel gelijkenis vertoont met de Toyota FT- 86. Onder het vooronder van de Subaru ligt uiteraard een boxermotor. Het gaat goed met Kia. Het merk zag in de voorbije jaren de omzet met respectievelijk 27 en 20 procent stijgen. Ook dit jaar verwachten de verantwoordelijken een opmars van die grootte. Over enkele jaren verwacht het merk in Europa een half miljoen auto's per jaar te verkopen. Seat introduceert op de Exeo ook een honingraat grille en een nieuwe reeks wielen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 39