«4? Warme jas vonr Aleida U V1 Na het nieuws van de uitzaaiingen. Sneeuwwitje gepersonaliseerd Uw (klein)dochter speelt de hoofdrol in haar eigen boekje voor 16,95 Schiedams Dictee Tonnetje steken in Kethel U, Huisman: excuses voor overlast Deel je leven met kanker. Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 7 september 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 45 www.deweekkrant.nl/webwinkei ledereen die woont, werkt of naar school gaat in Schiedam, kan zich inschrijven voor het Groot Schiedams Dictee, woensdag 2 november, vanaf 19.30 uur. www.bibliotheekwaterweg. nl Schiedam Het Kerkplein in Kethel staat zondag 11 september weer op zijn kop als daar het Nederlands Kampioenschap Tonnetje Steken wordt ge houden. Een evenement dat inmiddels is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie in het noordelijke stadsdeel. Van heinde en ver komen en thousiaste ringstekers naar Kethel om te strijden om een plaats op het erepodium. En dat zoiets niet zonder slag of stoot gaat, hebben de afge lopen edities wel bewezen. Tijdens de voorrondes van het kampioenschap gaat het er nog gemoedelijk aan toe, maar zodra de finalisten klaar staan voor de laatste beslissende ronde dan komt het fanatisme boven borrelen en ontstaat er een geweldige machtstrijd om de titel. De opening is traditiege trouw met muziek van St. Radboud om 12.00 uur. Een half uur later barst het geweld los. Meer informatie: www.sintradboud.nl Schiedam De firma Huisman aan de Wiltonhaven legt momenteel de laatste hand aan de nieu we, 66 meter hoge produc tiehal. Uit meldingen van de DCMR en de Havendienst heeft Huisman kunnen aflei den dat de buurt hinder on dervindt van de bouwwerk zaamheden die momenteel bij het bedrijf worden uitge voerd. Huisman heeft inmiddels maatregelen aangekondigd om overlast van de werk zaamheden, 'die nog onge veer 3 weken zullen duren, voor de buurt zoveel moge lijk te beperken. Om het geluidsniveau zoveel mogelijk terug te brengen, wordt de volledige gevel beplating als eerste aan de bebouwde Schiedamkant Daarnaast zullen de werk zaamheden die het meeste geluid veroorzaken, zoals het werk met gebruik van een slagmoersleutel, uitsluitend overdag plaatsvinden en niet meer op zondag. HOE GAAT HET MET JE? de VRUCHTENBURG Begeleiding bij kanker Schiedam Het beeld van Vrouwe Aleida krijgt een dikke jas. Maandenlang tikten tientallen breipennen in Schiedamse ver zorgingshuizen erop los om het beeld voor de ruïne lekker in te pakken. Vandaag nemen de breisters een kijkje bij het beeld en gaan ze met Aleida op de foto, zodat er een blijvende herinnering is aan hun wekenlange noeste arbeid. Gisteren zijn de dames van decoratieatelier Decodel uit Utrecht begonnen met het uit zetten van een spoor van brei- sels ter ere van de opening van het Wennekerpand. Voor het pand aan de Vijgensteeg werd begonnen met het eerste lapje, vervolgens werd een heel spoor getrokken richting de ruïne bij het Stadserf. De dames van Decodel zijn meesters in inpakken. Zij pakten al eerder stadsbanken, lantaarn palen en zelfs een compleet stuk bos in met hun breisels. De Schiedamse kunstenares Yvon Koopman, die bekend staat om de kunst die zij maakt voor en met mensen, legde con- A- De dames van Decodel pakken alvast een stukje Aleida in. tact met de breimeesters die no dig waren voor het Schiedamse project: seniore dames! In Frankeland, de Harg-Spa- land, Schiewagh en Het Jacobs Gasthuis ging er geen middaag voorbij of er werden weer enkele centimeters voor de Schiedamse actie bijgemaakt. In totaal kocht Koopman honderd bollen wol, waar meters vol mee werden gebreid en ook een paar fraaie FOTO: VINCENT VAN DORDRECHT pompoenen mee werden ge maakt. Ondanks het slechte weer kon dinsdagmiddag de finishing touch worden gedaan en staat het beeld er warmpjes bij. Kanker veranderl je leven ingrijpend. Zelfs alledaagse vragen als 'Hoe gaat het met je? of 'Hoe gaat het thuis?' zijn plotseling niet meer zo makkelijk te beantwoorden. Het leidt tot vragen, gevoelens en emoties waarmee jij en je omgeving geen raad weten. Begeleiding door hulpverleners die gespecialiseerd zijn in psycho-oncologische zorg kan extra kracht geven. Bij de Vruchtenburg vind je deze begeleiding. Hier kun je praten met mensen die weten w, kanker met je doet. Je hoeft echt niet alles alleen te verwerken. (010) 285 95 94 www.devruchtenburg.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 45