Gemeentebericht Feest voor 65 jaar gehuwden Informatiemarkt 55+ en Wonen Wijkoverleg Schiedam Kethel Wijkoverleg Schiedam Nieuwland Trouwen in Schiedam Ga naar www.schiedam.nl gemeente Schiedam Omringd door familie vierde het echtpaar Kihneging maandag 29 augustus in de Brasserie van Drie- Maasstede een uniek jubileum. Zij mochten herdenken dat zij dit jaar vijfenzestig jaar getrouwd zijn. Reden genoeg voor wethouder Ad Mostert om langs te gaan met een cadeautje. Namens de gemeente Schiedam kreeg het echtpaar ook een fruitmand. Rikus Kinneging en Martina Kin- neging-van Walsum zijn zo Schie dams als maar kan: meneer is nog zakkendrager geweest en werkte bij het bekende bedrijf Bingham. De ouders van zijn echtgenote hadden een kroeg in de Gorzen. De laatste weken werd het wat minder met mevrouw Kinnegings gezondheid, dus de familie was blij en trots dat ze erbij kon zijn in de gezellige hal van het verpleegcentrum. Inclusief hondje Sam, waar mevrouw hele maal gek op is. I Foto: Jan van Kampenhout De gemeente Schiedam organiseert op zaterdag 10 september de Infor matiemarkt 55+ en Wonen in de Grote Kerk in Schiedam. Bij een groot aantal kramen is informatie te vinden overallerlei zaken rondom wonen, zorg en welzijn voor seni oren in Schiedam. De markt richt zich specifiek op Schiedammers van 55 jaar en ouder. De informatiemarkt is net als voor gaande jaren gekoppeld aan lan delijke Open Monumentendag die op dezelfde dag wordt gehouden. De toegang is gratis. Deelnemers De informatiemarkt is een initiatief van de gemeente Schiedam samen met Platform Wonen. Deelnemende organisaties zijn ouderenbonden, Argos Zorggroep, Frankelandgroep, Seniorenwelzijn, Woonplus, NVVE, H.S.H.S. Stricklede, Woonzorgvoor ziening Nieuwe Haven, TSN Thuis zorgservice, VGOS, Veringmeier tandproteticus, VAC Schiedam, ROGplus, WMO-loket gemeente en Steunpunt Vrijwilligerswerk Schie dam. Informatiemarkt 55+ en Wonen Datum: zaterdag 10 september 2011 Locatie: Grote Kerk, Lange Kerkstraat, Schiedam Tijd: 10.00 - 14.00 uur Het wijkoverleg van de wijk Kethel vindt plaats op: Datum: maandag 12 september 2011 Locatie: Schietbaanstraat 32 Aanvang: 20.00 uur Agenda De agenda voor deze vergadering ziet er als volgt uit: De agenda voor deze vergadering is na ie lezen op www.schiedam.nl/agenda. Informatie of aanmelden? Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesmana- ger, de heer C.K. Stuart. Hij is telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail via contact@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl o.v.v. 'Wijkoverleg Kethel'. Het wijkoverleg van de wijk Nieuwland vindt plaats op: Datum: donderdag 15 september 2011 Locatie: Wijkcentrum, Dr Willem Dreesplein 1 Aanvang; 19.45 uur Agenda De agenda voor deze vergadering ziet er als volgt uit: De agenda voor deze vergadering is na te lezen op www.schiedam.nl/agenda. Informatie of aanmelden? Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Darius Spencer. Hij is telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail via contact@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl o.v.v. 'Wijkoverleg Nieuwland'. Brandersfeesten 2011 Bij de burgemeester van Schiedam is door de Stichting Brandersfeesten Schiedam een vergunning aangevraagd voor het organiseren van de Bran dersfeesten van 23 t/m 25 september 2011 in de binnenstad van Schiedam. Dit evenement zal o.a. bestaan uit muziek optredens, de brandersmarkt, de gondelvaart en diverse kinderactiviteiten. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van de aanvraag ter inzage bij het omgevingsloket van het Klant Contact Centrum in de Stadswinkel, Stadserf 1: Brandersfeesten 2011 (aanvraag): 7 september 2011 t/m 21 september 2011 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Recht op geheimhouding persoonsgegevens Inleiding Als gemeente Schiedam houden we algemene persoonsgegevens bij van alle inwoners en mensen die voor hun overlijden of vertrek naar het buitenland in onze stad woonden. Deze persoonsgegevens staat in de gemeentelijke ba sisadministratie persoonsgegevens (GBA). Bedrijven, instellingen, overheden en particulieren mogen uw gegevens uit de GBA opvragen. Tenminste, onder bepaalde voorwaarden. Wat houdt de GBA en het recht op privacy in? Sinds 1 oktober 1994 staan de persoonsgegevens van alle inwoners van Nederland geregistreerd in de gemeentelijke basisadministratie persoons gegevens (GBA). De GBA is een gesloten elektronische administratie. Dit betekent dat niet iedereen zomaar persoonlijke gegevens mag inzien of op vragen in het systeem. Denk aan gegevens als: naam, geboortedatum, adres, huwelijkse staat, kinderen of datum van overlijden. Het recht op privacy speelt hierin een belangrijke rol. Wie mogen uw persoonsgegevens inzien? Toch zijn er ook personen en instellingen die wettelijk gezien wél gebruik mogen maken van gegevens in de GBA. Meestal hebben deze instanties persoonsgegevens nodig om hun taak goed uit te voeren. Dan moet u denken aan: - verschillende gemeentelijke organisaties; - overheidsorganisaties, zoals de belastingdienst; - de sociale verzekeringsbank; - notarissen en gerechtsdeurwaarders; - kredietinstellingen; - effecten- en beleggingsinstellingen; - verzekeraars; - Stichting Interkerkelijke Ledenadministratie (SILA); - een aantal zogenaamde 'vrije derden', zoals vakbonden. Let op: wij verstrekken nooit gegevens uit de GBA aan commerciële bedrij ven. Voor een compleet overzicht van uw rechten en plichten in de GBA kunt u de brochure "De basisregistratie personen: voor de overheid en voor u" van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en koninkrijksrelaties lezen. Deze brochure is te vinden in de Informatiebank op www.bprbzk.nl onder het kopje GBA. Is het verzoek tot geheimhouding in Schiedam geregeld en verhuist u naar een andere gemeente? Dan blijft ook in de nieuwe gemeente de geheimhou ding van kracht. Hoe kunt u verstrekkingen tegengaan? Als inwoner van Schiedam kunt u gegevensverstrekking uit de GBA aan bepaalde personen en instanties tegengaan. Hoe? Door een verzoek om geheimhouding in te dienen. Hiermee voorkomt u dat advocaten, niet-com- merciële bedrijven of instellingen, verenigingen en kerkgenootschappen uw gegevens kunnen opvragen. Voor een verzoek om geheimhouding van uw persoonsgegevens hoeft u niet te betalen. Het indienen van een verzoek tot geheimhouding kunt u direct regelen op www.schiedam.nl. Ook kunt u 's middags of 's avonds een afspraak maken in het Klant Contact Centrum van de gemeente Schiedam of gebruik maken van de inloopochtenden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 6