SCHIEDAM Wenneker- pand geopend Alles over bijen: ga mee op Bijensafari Miljoenenbedrijf begon in smalste pand Wijkoverleg Schiedam Oost 7 september 2011 nummer 36 Pagina 2 Bekendmaking Inzage en publicatie van het ontwerp besluit voor het vaststellen van hogere waarden voor de ten hoogst toelaatbare geluidsbelasting op de gevels. Inzage en publicatie van het ontwerp bestemmingsplan voor het plan gebied Oranjeburgh. Inzage en publicatie van het ontwerp van de aanvulling van de Wel standsnota voor het deelgebied Oranjeburgh. Locatie plangebied Voor de oude locatie van het Vlietlandziekenhuis, Burgemeester Knappert- laan 25 te Schiedam, bestaat het voornemen om die gronden te ontwikkelen tot een woongebied. Bestemmingsplan Binnen de huidige bestemmingsplannen 'Gemeenteziekenhuis e.o.' en 'Be bouwingsvoorschriften voor de bebouwde kom' is een dergelijk ontwikkeling niet mogelijk. Daarom is het wenselijk om een nieuw bestemmingsplan voor dit gebied voor te bereiden. Het voorontwerp bestemmingsplan is op 5 juni 20ll door het college van Burgemeester en wethouderhouders va Schiedam vastgesteld. Daarna is op 8 juni 20ll het bestuurlijk overleg opgestart. Ook is het voorontwerp bestemmingsplan besproken met omwonenden en andere belanghebbenden op 19 juli 2011 en 9 augustus 2011. De opmerkingen van bestuurlijke partners en van de omwonenden en belanghebbenden zijn betrokken zijn waar nodig verwerkt in het ontwerp bestemmingsplan. Op 30 augustus 2011 heeft het college van Burgemeester en wethouders van Schie dam het ontwerpbestemmingsplan Oranjeburgh vastgesteld. Overschrijdingen van de voorkeursgrenswaarde uit de Wet geluidhinder Tevens rust op de gevels van een aantal woningen een geluidbelasting die hoger zal zijn dan de voorkeursgrenswaarde zoals aangegeven in de Wet geluidhinder. De overschrijdingen voor het bouwplan Oranjeburgh worden met name veroorzaakt door industrielawaai en verkeerslawaai. Daarom heeft het college op 30 augustus 2011 het ontwerp vastgesteld van het besluit om hogere waarden voor geluid vast te stellen voor het bouwplan Oranjeburgh. Welstand Voor het plangebied is een beeldkwaliteitsplan opgesteld. De relevante onder delen uit het beeldkwaliteitsplan zijn vertaald naar een welstandsparagraaf als aanvulling op de bestaande welstandsnota van de gemeente Schiedam. Tegelijk met de vaststelling van het bestemmingsplan Oranjeburgh zal de raad van Schiedam tevens de aanvulling op de welstandsnota vaststellen. Op 30 augustus 2011 heeft het college van Burgemeester en wethouders het ontwerp van die aanvulling vastgesteld. Inzage van de ontwerp besluiten De ontwerpen van: a) het bestemmingsplan Oranjeburgh met de bijbehorende stukken; b) de aanvulling op de welstandsnota voor het deelgebied Oranjeburgh; c) het besluit om hogere waarden voor geluid vast te stellen liggen vanaf maandag 12 september 2011 gedurende 6 weken ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Ook kunt u het ontwerp-bestemmingsplan digitaal raadplegen op: www.ruimtelijkeplannen.nl en de website van de gemeente Schiedam. Zienswijzen Gedureflde de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk of mon deling zienswijzen tegen het ontwerp-bestemmingsplan kenbaar maken bij de Gemeenteraad, t.a.v. Afdelingsmanager Ruimtelijke Ontwikkeling, Vastgoed en Grondzaken, postbus 1501, 3100 EA te Schiedam. Voor een mondeling zienswijze kunt u telefonisch contact opnemen met de gemeente Schiedajn waarna een afspraak gemaakt kan worden bij de Afdeling Ruimtelijke Ont wikkeling, Vastgoed en Grondzaken. Aanwijzing terrein tussen Plein Eendragt en de Buitenhaven als betaald parkeren voor verguninghouders en houders van een dagkaart Op 23 augustus 2011 heeft het college van Burgemeester en wethouders de "Zesde wijziging Uitvoeringsbesluit Verordening parkeerbelastingen 2004/ Parkeerverordening 2003" vastgesteld. Hierin is opgenomen dat met ingang van 1 dag na deze publicatie het braakliggende terrein tussen Plein Eendragt en de Buitenhaven aangewezen wordt als betaald parkeren van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 20.00 uur, op koopavonden (donderdag) tot 21.00 uur en op zaterdagen van 09.00 tot 17.00 uur. Het terrein valt binnen sector C van het gebied waar voor het parkeren parkeerbelasting verschuldigd is. Het terrein is bestemd voor langparkeren, dat wil zeggen dat er alleen met een parkeervergunning of dagkaart kan worden geparkeerd. Kraskaarten zijn ook geldig op dit terrein. In deze publicatie is alleen de wijziging in het Uitvoeringsbesluit weerge geven. Het volledige Uitvoeringsbesluit ligt ter inzage bij het Klant Contact Centrum, Stadserf 1, Schiedam. De wijziging gaat in op 8 september 2011. Zaterdag opende waarnemend wet houder Cultuur, Maarten Groene, het Wennekerpand voor publiek en markeerde daarmee gelijk de start van de WennekerWeek. Kijk voor meer informatie op www.wennekerpand.nl. Foto: Jan van der Ploeg Fleur de Bij neemt je mee op een gevleugeld avontuur: in opdracht van Bijenkoningin Bea gaat zij op zoek naar hulp voor haar bijen volk. Op reis ontmoet zij nieuwe vrienden, met en zonder vleugels. Lukt het Fleur om hulp te vin den voor haar bijenvolk Willen jullie de bijen een handje komen helpen? Kom dan op zondag 11 september van 11.00 tot 16.00 uur naar het NME-centrum Harreweg 10-12 en leer alles over het leven van de bij. GEMEENTEARCHIEF De 'muziekmegastore' FAME in Amsterdam zal begin volgend jaar haar deuren sluiten, ondanks een omzet van 12 miljoen euro en ruim 800.000 klanten per jaar. Dit maakte eigenaar Hans Breukhoven vorige week bekend. Breukhoven staat aan het hoofd van de Free Record Shop Holding. Een onderneming die begon in Schiedam! In 1971 begon Breukhoven, toen 24, zijn eerste Free Record Shop op Broersveld nr 5; 'het smalste pandje en posters pandje van Schiedam j§Wj»ëötSg sgQsnffSgS Br. van Schiedam'. Hij zit dan nog in een groothandel in kleinvak-textiel. "Dat blijf ik ook gewoon doen, dit is ei genlijk een geintje", verklaart hij tegen de Schiedamsche Courant, "Je wilt weieens iets anders. Mijn vrouw (Zijn eerste, red.jgaat hier de zaak runnen. Die vindt het ook vreselijk leuk, want zo heeft ze wat om handen." Een bescheiden begin van wat een onderneming zou worden die sindsdien honderden miljoenen heeft omgezet! Krantenbank Stel, u leest een bericht over de megastore en denkt bijvoorbeeld 'die Van Breukhoven, kwam die niet uit Schiedam?' Of u heeft een andere aan Schiedam gere lateerde vraag. Natuurlijk kunt u een wereldwijde zoek tocht starten via Google, maar een van de makkelijkste manieren is om via onze webstek naar het Krantenar chief te gaan en daar via zoekwoorden ons online kran tenarchief door te lezen. Via het programma doorzoekt u niet alleen zeven verschillende kranten vanaf 1807, maar ook de tijdschriften De Schiedamse Gemeenschap en Ach Lieve tijd. Wie het eenmaal heeft geprobeerd, weet hoe makkelijk het is en wat een rijke bron van informatie deze gratis service biedt. En hoeveel er te vinden is! Bijvoorbeeld hoe Hans en Vanessa Breukhoven, met Willibrord Frequin in hun kielzog, de Nieuwe Passage openden in 1995. Bij die gelegenheid refereerde de ondernemer eraan dat bij de opening van zijn eerste zaak, 24 jaar eerder, wel wat minder gasten waren: "Twee tantes, mijn moeder en broers kwamen bij de receptie opdagen." Het Gemeentearchief Schiedam is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt ons vinden op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Het wijkoverleg van de wijk Oost vindt plaats op: Datum: maandag 19 september 2011 Locatie: Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79 Aanvang: 20.00 uur Agenda De agenda voor deze vergadering ziet er als volgt uit: De agenda voor deze vergadering is na te lezen op www.schiedam.nl/agenda. Colofon Klant Contact Centrum Openingstijden Stadswinkel Zonder afspraak Eindredactie www.schiedam.nl Stadswinkel. Stadserf 1, Schiedam Met afspraak Gemeente contact@schiedain.nl Postbus 1501,3100 EA, Schiedam ma, wo en do van 14.00 - 20,00 uur ma t/m Vrij 09.00 -13.00 uur Schiedam Telefoon: 14 OIO Eax: {010}4737021 vrij van 14.00-17.00 uur Maak uw afspraak online of bel Informatie of aanmelden? Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, mevrouw Ursula Rutten op telefoonnummer 14 010 of per e-mail: contact@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl o.v.v. 'Wijkoverleg Nieuwland'. uimv" t www.schiedam.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 7