Wijkoverleg Schiedam Groenoord Woningen Overschiesekade Open Monumentendagen: oude gebouwen in nieuwe jasjes Wijkoverleg Schiedam Woudhoek Gemeenteberichten www.schiedam.nl 7 september 2011 nummer 36 Pagina 4 Het wijkoverleg van de wijk Groenoord vindt plaats op: Datum: donderdag 15 september 2011 Locatie: Wijk- en bewonersvereniging Groenoord, Van Beethovenplein 161 Aanvang: 20.00 uur Agenda De agenda voor deze vergadering is na te lezen op www.schiedam.nl/agénda. Informatie of aanmelden? Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesmanager, de heer Hiiseyin Kalyoncu. Hij is telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail via contact@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijkontwikkeling, telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl o.v.v. 'Wijkoverleg Groenoord'. Wet bodembescherming Beschikking (Burgemeester Honnerlage Grètelaan 159 te Schiedam) Onderwerp Op grond van de artikel 39 van de Wet bodembescherming hebben burge meester en wethouders van de gemeente Schiedam van Oranjewoud, namens Woonplus Schiedam voor de locatie Burgemeester Honnerlage Gretelaan 159 (postcode 3119 BD), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie H num mers 1477 (geheel) en 1525,1526,1713,2903 en 2965 (allen gedeeltelijk) een melding ontvangen met betrekking tot het verzoek om het saneringsplan te wijzigen. Burgemeester-en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aan leiding van de melding (onder het stellen van voorwaarden) hebben besloten om: op grond van artikel 39, 4e lid Wbb, in te stemmen met de voorgenomen wijziging, op het saneringsplan zoals verwoord in het plan van aanpak, werkomschrijving BHG-laan 159 te Schiedam' van 21 juli 2011 met ken merk 236118, opgesteld door Oranjewoud. Inzage kunt het besluit en de overige van belang zijnde stukken vanaf 7 september 2011 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien bij het omgevingslo ket, Stadserf 1 maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 13.00 uur (vrije inloop) en na afspraak op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 tot 20.00 uur en vrijdag van 14.00 tot 17.00. Het besluit is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schie dam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen. Bezwaarschrift Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Al gemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van het besluit (verzenddatum) worden verzonden, onder vermelding van "Awb- bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan het College van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer én in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefoon 14 010. Wbb-code: SC060600363 Op dinsdag 30 augustus gaven de wethouders Mbnno Siljee (o.a. Binnenstaden Ad Hekman (o.a. Bouwen en Wonen) het startsein voor een feestelijke bijeenkomst bij de nieuwgebouwde huizen aan de Overschiesekade. De huizen zijn inmiddels bijna alle maal verkocht. Nu de bouw bijna is afgerond, gaat de wandelpromenade die het oude centrum verbindt met het station er weer een stukje mooier uitzien. De planning is dat de eerste woningen in het vierde kwartaal van dit jaar worden opgeleverd. M Foto: Jan van der Ploeg Ruim dertig Schiedamse monumen ten openen in het weekeinde van 10 en 11 september hun deuren op de vijfentwintigste editie van Open Monumentendagen. Dit jaar staan monumenten centraal die een nieu we functie en dus een nieuw leven hebben gekregen. Ook dit jaar heeft het comité Open Monumentendagen Schiedam in samenwerking een aantrekkelijk activiteitenprogramma ontwikkeld. Op zaterdag vindt om 10.00 uur de officiële opening plaats in de Giudicikapel van het Stedelijk Mu seum Schiedam, met aansluitend de uitreiking van de ereschildjes van de Historische Vereniging Schie dam. Er is bij de informatiestand op de Grote Markt een speciale kin derspeurtocht beschikbaar en in de locaties van Bibliotheek Waterweg is van 11 augustus tot 14 september de tentoonstelling Schiedamse mo numenten in Miniatuur te zien. In het kader van Opera aan de Schie worden in het weekend op verschil lende, vaak monumentale locaties optredens verzorgd door solisten en koren. Op zaterdag om 20.00 uur vindt in de Westvest90-kerk een opvoering plaats van de opera Han sel und Gretel van de negentiende- eeuwse componist Engelbert Hum- perdinck. Op zondagochtend om 10.30 uur organiseert het Cultureel Forum Schiedam een smaakvolle brunch in de prachtige kapel van de Stadstimmerwerf (Korte Haven 127) met'een programma over het tegen gaan van leeg'stand en herbestem ming (de kosten bedragen €12,50 per persoon, aanmelding per e-mail: info@jenniferskitchen.nl). Zaterdag 10 september en zondag 11 september 2011 in de binnenstad van Schiedam, locatie informatiestand Grote Markt. Zie voor meer informatie www. schiedam.nl/openmonumentendagen Monopole weer even bioscoop tijdens Open Monumentendagen De voormalige bioscoop De Mono pole aan Hoogstraat 99 zal in het weekeinde van 10 en 11 september 2011 weer even in zijn oorspronke lijke functie vervullen. Tijdens Open Monumentendagen kunnen bezoe kers namelijk doorlopend de film City Lights van Charlie Chaplin zien in de grote zaal op de verdieping. Bezoekers kunnen zien hoe het ge meentelijke monument er na de re cent uitgevoerde cascorestauratie bij staat. Dè betrokken aannemer en bouwbegeleider zijn aanwezig om vragen te beantwoorden en er wordt door een glazenier een demonstratie gegeven van glas-in-lood-restaura- tie. Met het terugplaatsen van de oorspronkelijke glas-in-loodvensters wordt de restauratie van De Mo nopole binnenkort afgerond. In het gebouw wordt bovendien een herbe- stemmingsontwerp van een student van de Willen de Kooning academie getoond, zodat bezoekers een goed beeld krijgen van de gebruiksmoge lijkheden van het gebouw. De Monopole is tijdens het week end van Open Monumentendagen geopend. Op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en op zondag van 12.00 tot 16.00 uur. De filmvoorstelling is doorlopend te bezoeken. Meer informatie via: www.schiedam.nl/ openmonumentendagen Lezing: Nieuw Gebruik - Oud Ge bouw; (herbestemming Schiedam Op vrijdagavond vindt in het kader van Open Monumentendag een le zing plaats in het Wennekerpand. In het pas herbestemde destilleer- derijcomplex spreekt architectuur historicus Marinke Steenhuis over de noodzaak en meerwaarde van herbestemming bij ruimtelijke orde ning en herontwikkeling. Zij laat aan de hand van voorbeelden van her bestemming de dilemma's en kan sen zien en zal specifiek ingaan op enkele Schiedamse projecten. Aan sluitend aan de lezing zal Marinke een debat leiden over de herbestem- mingsopgave in Schiedam. Voor dit debat zijn diverse deskundigen uit genodigd. Marinke Steenhuis (1971) is di recteur van SteenhuisMeurs BV in Schiedam, bureau voor cultuurhis torisch onderzoek. Marinke is voor zitter van de Commissie Welstand en Monumenten van de gemeente Rotterdam, lid van het nationale Herbestemmingsteam en met Steen huisMeurs auteur van het boek Her bestemming in Nederland - Nieuw gebruik van stad en land (Nationaal Projectbureau Herbestemming/NAi uitgevers, 2011). Vrijdagavond 9 september om 20.00 uur in het Wennekerpand aan de Vij- gensteeg 2. De lezing is gratis toe gankelijk. Meer informatie op www. schiedam.nl/openmonumentendagen Het wijkoverleg van de wijk Woudhoek vindt plaats op: Datum: dinsdag 20 september 2011 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Aanvang: 19.30 uur, einde 22.00 uur Agenda De agenda voor deze vergadering ziet er als volgt uit: De agenda voor deze vergadering is na te lezen op www. schiedam. nl/agenda. Colofon Klant Contact Centrum Openingstijden Stadswinkei Eindredactie www.schiedam.ni Stadswinkei, Stadserf 1, Schiedam Met afspraak Zonder afspraak Gemeente contact@schiedam.ni Postbus 1501,3100 EA, Schiedam ma, wo en do i /an 14.00 - 2Ö.GQ uur ma t/m vrij 09.00 -13.00 uur Schiedam Telefoon: 14 OIO Fax: (OlO) 47370 21 vrij van 14.00 17 00 uur Maak uw afspraak online of bel Informatie of aanmelden? Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesmana ger, de heer Chris Stuart. Hij is telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail via contact@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk ontwikkeling, telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail op contact@schiedam.nl o.v.v. 'Wijkoverleg Nieuwland'.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 9