'Nee' voor Hekman Sprankje hoop voor station Kethel Woensdag 21 September 2011 Babbersmolen Onthulling Proosje tijdens BF PT Vijftien nieuwe winkels in het centrum erbij Onafhankelijk advies? CDA zoekt naar nieuwe kandidaat Kaarten winnen voor de musical Zorro? Plaats een foto op www.deweekkrant.nl/nieuwevrienden Nieuwe Stadsblad Jaargang 63 Nummer 38 Oplage 40 440 De Schiedamse Babbersmolen maakt kans op de Molenprijs van de BankGiro Loterij van 50.000 euro. Breng voor 28 september je stem uit via onderstaande website. www.molenprijs.nl Schiedam De weersvoorspellingen zijn prima voor komend weekend wanneer de Brandersfeesten worden gehouden in de Schie damse binnenstad. Met jaarlijks 250.000 bezoekers zijn de Brandersfeesten ver reweg het grootste feest in de Waterweg. Theateracts en live muziek zijn er tijdens de nieuwe opening op het Stadserf. De sloepenrace, kinderpleinen, molenpicknick lijken gegarandeerde publieks trekkers en natuurlijk ontbreken ook de gondelvaart en slotshow niet. Uniek is de onthulling van het beeld 'Proosje van Schiedam', zaterdag om 14.15 uur op het Land van Belofte. Na vele jaren zoeken en discus siëren is er eindelijk een mooie plaats gevonden voor hét sym bool van de Schiedamse jene verhistorie. Wees op tijd voor een goede plaats en ga daarna op de foto met 'Proosje', wat in de toe komst waarschijnlijk vele toe risten zullen nadoen. Proosje is onze eigen mascotte. Tiel heeft Flipje, Schiedam krijgt Proosje! WARMTESERVICEl CV-KETELS RADIATOREN SANITAIR EN DAKBEDEKKING VASTE LAGE PRIJZEN 50 vestigingen in Nederland 50.000 artikelen online Zoekt u een Goedkope Nolte keuken? www.noltekeukensroRerdam.nl Voor de volledige program mering: wurw.brandersfeesten.nl Schiedam Eindelijk weer eens goed nieuws op winkelgebied: deze maand hebben maar liefst vijftien nieuwe winke liers zich in het Schiedamse centrum gevestigd. Dat meldt de Stichting Cen trummanagement Schie dam. De toestroom is ook te danken aan de nieuw bouw op het Broersveld, die veel ondernemers aan heeft getrokken. De winkeliers zullen ook gebruik maken van de zondagsopenstelling op de eerste zondag van de maand. Dat belooft dus veel meer keus en aanbod. „Na langdurige berichten over leegstand zijn wij ver heugd te laten weten dat er in één maand (september), waarin veel activiteiten en evenementen plaatsvinden, maar liefst 15 nieuwe on dernemers Schiedam heb ben gekozen als nieuwe ves tigingsplaats", schrijft Chris Coppens, voorzitter van de stichting. Op de Hoogstraat zijn Vale La Pena (damesmode), Black Impact (huidverzor ging en kapsalon) en Quality Shop Mazar (tassen, koffers en lederwaren) erbij gekomen en opent een snoepwinkel in oktober daar de deuren. Broers Kappers, Euro Fiet sen, dierenwebwinkel Jip Jones, Kim Lien Nails, Mal tha Sport, Ine's piercing en tattoo, Budget Eethuis, Rosa Kapsalon en Twitter Tele com vestigden zich aan het deels vernieuwde Broersveld en Koffie Thee Zo aan de Lange Kerkstraat. Coppens Slaapcomfort Beddenspeci aalzaak is te vinden aan de Oranjestraat 19-21. Verder verhuisde Parti, no ten, koffie en chocola, van Hoogstraat 180, waar zij 30 jaar gevestigd zijn geweest, naar de Nieuwe Passage 32. Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)473 11 50 www.hypotheker.nl wSxj gemeente HflÖ) Schiedam De gemeente- berichten van deze week zijn weer te vinden op de gemeente pagina's in deze krant. De voortzetting van de coali tie na de val van het college van B&W stond op het spel. Ondanks afspraken wilde het CDA de afgetreden wethou der Ad Hekman opnieuw op het pluche. Een keihard nee, was het antwoord van de coalitiepartijen. Frank Willemse Schiedam Binnen twee weken moet het CDA Schiedam nu op de prop pen komen met een nieuwe kandidaat wethouder. Vorig week schoof het CDA nog de afgetreden wethouder Hekman opnieuw naar voren als kan didaat. Volgens fractieleider Wim Meijboom valt Hekman namelijk niet zoveel te verwij ten. Zijn integriteit staat niet ter discussie en hij is slechts mede-verantwoordelijk voor integriteitschendingen van ex- burgemeester Verver. Daardoor werd Hekman weer als 'enige en beste' kandidaat namens zijn partij naar voren geschoven. Daar denken de coalitiepartners PvdA, VVD en GroenLinks duidelijk an ders over. Die partijen uitten zware kri tiek op de wethoudersploeg die wegkeek bij de vriend- jespolitiekpraktijken van Verver. Alle wethouders boden sa men hun ontslag na een emotionele raadsvergadering en spraken allemaal de ma gische woorden: 'politieke verantwoording nemen' en i 'collegiaal bestuur'. De PvdA kwam snel met m nieuwe kandidatenwethou- I ders (Stam en Groeneweg) M die als ervaren bestuur- ders te boek staan. Ook GroenLinks heeft na een lange zoektocht een kandidaat gevonden: Johan Grijzen die in Rotterdam als bestuurder werkte bij onder andere de Deelraad Delfsha- ven en IJsselmonde. De WD twijfelt nog en heeft officieel nog geen kandidaat. Bronnen wijzen naar Hans Meijer die in de race zou zijn. Als oud-wethouder (2005 -2006), namens de fractie van Leefbaar Schiedam en tegenwoordig als raadslid voor de WD-fractie. Als Meijer daadwerkelijk kandidaat wordt, is het wachten op het CDA nu Hekmans kansen verkeken zijn. Zelf lijkt de afdeling Schie dam geen geschikte kandi daten te hebben. Voorzitter Wim Meijboom verwacht er echter over enkele dagen toch uit te zijn. Schiedam Er gloort weer hoop voor station Kethel. Leek het station vorig'e maand van de baan door een brief van minister Schultz, nu blijkt dat burgemeester Leem huis begin september weer een brief heeft geschreven waarin zij een laatste poging doet het sta tion toch naar Schiedam te krij gen. Op initiatief van de Chris- tenUnie wordt station Kethel op 11 Qktober opnieuw ingebracht in de Tweede Kamer. Minister Schultz vond het sta tion te duur en voor te weinig gebruikers. De burgemeester schrijft echter dat de minister in haar berekeningen is uit gegaan van een te laag aantal bewoners en dat de gemeente in haar Stadsvisie wel degelijk plannen heeft voor 'bebouwing met intensievere functies "die de stationsfunctie versterken' rond het station. Bewonersvereniging Spaland houdt de zaak nauwlettend in de gaten. „Nu het station uiterst onwaarschijnlijk is geworden door de houding van de mi nister, is de basis voor een toe komstvaste bediening door o.v. in een groot deel van Spaland en Sveaparken weggevallen. Zonder station Kethel zal de tram niet door worden getrok ken en met de aanstaande be zuinigingen op het busvervoer zal er geen sprake zijn van de al meer dan 20 jaar aan de in woners beloofde hoogwaardige bereikbaarheid met het open baar vervoer", schrijven ze in het ledenblad.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 1