Na de diagnose kanker. Voor 17,95 reist u in het voetspoor van Geert Mak door Europa Hondenmodel Dementie Mantelzorgcafé Verwendag Open repetitie Buikdansen Bingo Harmonia Ruilbeurs Theatertaxi r Deel je leven met kanker. Altijd actueel: de weekkrant.nl Europa serie 2:1944 -1992 www.dëweekkrant.nl/webwinkel De gemeente Schiedam is op zoek naar een hond die het gezicht gaat worden van een campagne rond het h'ondenbeleid. Wie heeft er een fotogenieke hond thuis zitten? www.schiedam.nl Wanneer moet je iets doen met een 'niet-pluis-gevoel?' Dat wordt duidelijk in Francois haverSchmidt. FOTO:W Iedereen vergeet weieens iets of is regelmatig zijn sleutels kwijt. Betekent dit dan ook dat dementie op de loer ligt? Wat is dementie precies, wat zijn de symptomen en wanneer is het verstandig iets te doen met een 'niet pluis gevoel'? Informatie daarover wordt ge geven op woensdag 28 septem ber om 10.00 uur in zorgcen trum Francois HaverSchmidt aan de Willem de Zwijgerlaan 35 in Schiedam. Het Mantelzorgcafé Schiedam aan het Broersveld 123 is dins dag 27 september vanaf 10.00 uur weer open. Het café is bedoeld voor alle Schiedamse mantelzorgers. Speciale gast is Anja Gokke. Zij geeft informatie over het zorgprogramma Preventie en Herstel. Voor meer informatie: 06-516 94 096. De Stichting Mantelzorg nodigt mantelzorgers uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis uit voor de jaar lijkse Verwendag op dinsdag 8 november. Dit jaar wor den mantelzorgers uit deze woonplaatsen verwend in de historische Laurenskerk in het centrum van Rotterdam. Mantelzorgers kunnen zich tot 14 oktober voor deze dag opgeven via nummer 010 - 20 40 823. Vrouwenkoor The Green Fo rest Selection houdt maandag 26 september de jaarlijkse open repetitie vanaf 19.30 uur in 'De Ark' aan het Hargplein 101. De repetitie is van 19.45 tot 22.00 uur. Voor nadere inlichtingen: 470 73 15. Het kinderwerk van SWS Welzijn organiseert een gratis proefles buikdansen voor kinderen van groep 3 tot en met 8. De les wordt gegeven op maandag 26 september in Wijkcentrum De Erker en duurt van 16.00 tot 17.00 uur. Je kunt gewoon langskomen en meedoen. Als je het leuk vindt, kun je je opgeven voor de cursus. Woensdag 28 september organiseert SWS Welzijn een gezellige bingo in wijkcentrum De Blauwe Brug. Meespelen kan van 10.00 tot 12.00 uur voor 3,50. Harmonia-Schiedam ont vangt maandag 26 september medium Linda Ista die de avond verzorgt met roetlezen. Door een vel papier boven een kaarsvlam te houden ontstaat er een schroeivlek. De vorm van de vlek is voor Linda de in ductor om haar waarnemingen te doen. Aanvang 19.45 in wijkcentrum Dreesplein, toegang zes euro. In ontmoetingscentrum Woudhoek wordt zondag 25 september een ruilbeurs gehoüden vanaf 13.00 uur. Voor het ruilen van postzegels, munten, jokers, ansicht- en prentbriefkaarten. Toegang en taxatie'gratis. In samenwerking met de Rotterdamse Taxi Centrale (RTC) en de Rotterdams podia, komt Theater aan de Schie met een nieuw initiatief: De Groene Theatertaxi. Deze taxi is voordeliger dan andere taxi's, brengt het theaterpu bliek naar Theater aan de Schie en ook veilig weer thuis. Door het rijden op aardgas is de taxi ook beter voor het milieu. De proef loopt tot en met 31 december. Theaterbezoekers betalen 5 euro starttarief in clusief de eerste. 2 km, daarna 1,60/km. Reserveren kan uiterlijk 24 hur van te voren via telefoonnum mer (010) 2383037. HOE GAAT HET THUIS? de VRUCHTENBURG Begeleiding bij kanker Kanker verandert je leven ingrijpend. Zelfs alledaagse vragen als 'Hoe gaat het thuis?' of 'Hoe gaat het op je werk?' zijn plotseling niet meer zo makkelijk te beantwoorden. Het leidt tot vragen, gevoelens en emoties waarmee jij en je omgeving geen raad weten. Begeleiding door hulpverleners die gespecialiseerd zijn in psycho--oncologische zorg kan extra kracht geven. Bij de Vruchtenburg vind je deze begeleiding. Hier kun je praten met mensen die weten wat kanker met je doet. Je hoeft echt niet alles alleen te verwerken. (010) 285 95 94 www.devruchtenburg.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 24