'We mikken op de 50-plussers' m Cultureel festival van de Eyup Sultan Moskee Onderwijs Filmfestival Vlaardingen-Schiedam Niet Schieten met 'Mannen zijn Zeikwijven' Maak een account aan en plaats je evenement in onze agenda Uitgaanstips Programma Eenakterfesti val gewijzigd De Agenda Altijd actueel: de weekkrant.nl Agenda www.grootvlaardingen.nl Wekelijks staan op de website van Groot Vlaardingen de leukste uitgaan stips voor het weekend, ook met previewfilmpjes. Houd de website in de gaten voor het actuele uitnieuws! www.grootvlaardingen.nl Vlaardingen De Eyup Sultan Moskee aan de Oosthavenkade organiseert op 1 en 2 oktober tussen 12.00 en 18.00 uur een cultureel festival. Het doel van dit festival is het bevorderen van saamhorigheid. Het festival vindt plaats in een afgesloten deel aan de Oosthavenkade. Aan het festival doen meerdere organisaties mee, zoals Careyn en de wereldwinkel. De mos kee wil haar maatschappe lijke verantwoording nemen en schenkt deel van de opbrengst aan 'de Voedsel- bank'. Er zijn activiteiten voor kinderen, tientallen kraampjes, lekkernijen, hapjes en drankjes, optre dens van een Ottomaans band, volksdansgroepen, draaiende derwisjen en demonstraties van professi onele Turkse kunstenaars. Vlaardingen Het Onderwijs Filmfestival Vlaardingen-Schiedam vindt vanaf woensdag 28 september plaats bij Het Lyceum Vos, Koninginnelaan 771 in Vlaar dingen. Tip van de school: Bijzon der de moeite waard is de film Halte Paradijslaan. Een vernuftig gemaakte mozaïek film bestaande uit vijf verhalen die los van elkaar vertoond kunnen worden, maar teza men een beeld van toeval en daadkracht vormen. De film is gemaakt door docenten en leerlingen van Het College/Ly ceum Vos. Informatie over dit filmfestival is te vinden op www.vs-onder- wijsfilmfestival.nl. Op deze website kunnen bezoekers een keuze maken uit het filmaan bod en kunnen zij zich online inschrijven voor maximaal 2 films en deelname aan het buffet, hiervoor kan men inloggen met: 'VS2011'. Toegang tot het Onderwijs Filmfestival en deelname aan het buffet is gratis. Het Onderwijs Filmfestival vindt plaats om de oprich ting per 1 augustus te vie ren van de Stichting Open baar Voortgezet Onderwijs Vlaardingen-Schiedam (OSVS)De nieuwe stich ting bestuurt de volgende scholen voor voortgezet onderwijs in Vlaardingen, Het Lyceum Vos en Het College Vos en in Schiedam het Stedelijk Gymnasium, Lyceum Schravenlant, OSG Schiedam en het Pro Nova College. Op 10 juni hebben de ge meenteraden van Schiedam en Vlaardingen ingestemd met deze besturenfusie. Niet Schieten 'Mannen zijn Zeikwijven'. ILL: CLAUDE CAR0N Vlaardingen Met de voorstelling 'Man nen zijn Zeikwijven' van Niet Schieten wordt het zeker lachen geblazen. De drie man nen gaan op zoek naar nieuwe mannelijkheid. 'De concentra tie testosteron in de man- van-nu is tot een bedenkelijk niveau gedaald. Hij staat met een schort om kant-en-klare vleesvervangers te braden. Hij is klassenmoeder op de school van zijn kind. Hij gaat gewillig op koopzon dag 'sierkussens voelen' bij de Ikea.' De voorstelling is op vrijdag 23 september om 20.30 uur in de kleine zaal. Kaarten kosten 19 euro. Bestellen via www.stadsge- hoorzaal.nl. Rita Young met Muzikaal Onthaal naar Stadsgehoorzaal. Rita Young verhuist met haar Muzikaal Onthaal Show van het Valkenhof Theater naar de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal. Een aantal bekende artiesten zal er optreden. Dat zullen zij echter wel belangeloos doen. Frans Assenberg Vlaardingen 'Na enkele mooie jaren in het Valkenhof Theater waren we toe aan een nieuwe plek,' schrijft organisator en zangeres Rita Young in haar persbe richt. Rita Young: "In 2004 Vlaardingen Twee groepen hebben zich om privé redenen moeten terugtrekken voor deelname aan het Vlaar- dings Eenakter Festival op 23 en 24 september. De organisatie heeft besloten de programmering aan te passen. Er zal alleen op de vrijdag 23 september en za terdagavond 24 september gespeeld gaan worden en de zondag matinee vervalt. Het programma van de vrijdag avond blijft hetzelfde. Voor de zaterdag is de volgorde wel enigszins aangepast. Na de laatste voorstelling zal de uitslag aan het einde van de zaterdagavond bekend worden gemaakt. stopte ik met optreden, maar enkele jaren later kreeg ik de smaak weer te pakken. Op 23 oktober organiseren wij het Muzikaal Onthaal in de Kleine zaal van de Stadsgehoorzaal. Ja, De Harmonie. Het op de bühne staan voor een zaal met publiek vind ik het mooiste dat er is. Iets doen waar de mensen van genieten. Met het Muzi kaal Onthaal mikken we op de 50-plusser en zijn of haar familieleden." Opvallend aan deze activiteit is de laagdrempeligheid. Young werkt met vrijwilligers. Ook de artiesten die optreden doen er belangeloos aan mee. Rita Young: "We hebben een aantal zeer goede zangers kunnen vastleggen. Als vaste gast zal optreden Edwin Monteyn. Na- talja Majoor, bekend van Hol land Got Talent, Déon Leon en Javi Escalera zullen ook hun zangkunsten vertonen. Uiter aard kan het publiek zich ook aan een dansje wagen." Déon Leon is winnaar van Ppp Stars en kreeg bekendheid door de groep Red. Javi Escalera is een Spaanse zanger met gezellige dansmuziek en meezingers. Hij zat volgens Young in de race als vijfde 'Topper', die het publiek wel in beweging zal weten te krijgen. Rita Young FOTO: FRANS ASSENBERG wilde meer na enkele jaren on derdak te hebben gehad in het theater Valkenhof: "We willen het professioneler aanpakken, een andere ambiance creëren. De Stadsgehoorzaal was voor ons een goede optie. Doordat we de kosten laag kunnen hou den, kan dat ook met de prijs. Voor 7,50 euro kunnen de mensen naar binnen. Er zijn 100 kaarten, dus wees er snel. Het Muzikaal Onthaal begint om 14.00 uur. Kaarten worden verkocht aan de kassa van de Stadsgehoorzaal. Presentatie is in handen van Peter Faling eri Rita Young. Meer info: www. ritayoung.eu.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 37