arrrfe winter? Ontspannen en productief Puzzelen met de vriezer Daken staan er graag groen en gekleurd op Lekker overwinteren in kamers vol warme stof Alles keurig in de plooi op één temperatuur Slimme deur De overgang tussen zomer en herfst heet ook wel Indian Summer Thuis in de jaren 50 Vuil horen? Zon in douche A? Het vraagt wel om aanpas singen en verbouwingen, maar steeds meer mensen blijken dit over te hebben voor het eindresultaat: ei gentijdse designdeuren zon der zichtbaar kader, waar door de deuren optimaal tot hun recht komen. Om een sobere en slimme deur te creëren, is net zolang ge sleuteld tot alle technieken discreet verborgen zitten. Zo openen de binnen deuren standaard in twee richtingen, zijn ze uitgerust met verborgen ventilatie en kun je de draairichting en scharnierzijde aanpassen. Een comfortsluiting zorgt dat de deuren niet in de doorgang open staan. uiwui.anytuaydoors.nl Nu we weer richting winter gaan, is het belangrijk om de isolatie van het huis eens op een rij te zetten. Zo is een niet-geïsoleerd dak verantwoordelijk voor 30% van alle warmteverlies en dat is natuurlijk onmiddellijk terug te vinden op de energierekening. Terwijl het isoleren van het dak tegenwoordig gemakkelijk, toe komstgericht en betaalbaar is. Meer informatie staat op www.knaufinsulation.nl. Woontrends Altijd actueel:_de weekkrant.nl Het was natuurlijk altijd al verstandig om bewust te kiezen voor groen, duurzaam, energiebesparend en milieu vriendelijk, maar gelukkig is het tegenwoordig zelfs de norm. Groene initiatieven, die een aantal jaar geleden niet echt van de grond leken te komen, staan nu opeens volop in de belangstelling. En vaak terecht. Neem de plantdaken. Ze isoleren fantastisch en zor gen het hele jaar voor een scho nere lucht. Inmiddels kan er gekozen worden voor een een kant-en-klaar cassette systeem voor een instant en blijvend groen dak. Het systeem bestaat uit acht verschillende soorten Sedum. Elke soort heeft een andere bloeiperiode, waardoor het dak er vrijwel het hele jaar door groen en gekleurd op staat. www.firmusproducts.eu Voor wie van kort en krachtig houdt, hebben we drie tref woorden: geheimzinnig, exclu sief en artistiek. De Woonplant van de maand september, de Aglaonema, is een mysterieuze kunstenaar die niet graag met zijn sierlijk geschilderde blade ren te koop loopt. Deze plant vindt het geen probleem om in de schaduw te staan. Zelfs daar laat hij zijn eigenaar optimaal van zijn pracht en bijzondere karakter eigenschappen genieten. Met zijn luchtzuiverende en stimulerende werking maakt hij het huis een aangename plek om te leven. Hij haalt zonder moeite ongezonde stof fen uit de lucht en stimuleert je tegelijk. Stress, slecht geslapen, ge spannen? De Aglaonema helpt Woonplant van de maand is mysterieuze kunstenaar. je te ontspannen en maakt je weer productief, zo toont on derzoek van TNO aan. Deze supersterke plant wil geregeld water en een niet al te droge lucht om hem heen. Op die manier kun je jarenlang de subtiele veranderingen in zijn prachtige tekeningen blijven bewonderen. www.ikenmijnplant.nl Side-by-side of afzonderlijk? Er mag gekozen worden. Op zoek naar een koelkast en vriezer die zich aanpassen aan het ontwerp van de keuken, in plaats van andersom? Gevon den! Deze eenlingen kunnen als een stijlvolle side-by-side combinatie geplaatst worden, maar desgewenst ook afzon derlijk. Kortom: slim puzzelen met de beschikbare ruimte. www.atag.nl Indiaanse zomer De woontrend Fabulous Fifties is elegant, puur en vol verfijnde details. Zijde en satijn, glas, zilver en kristal. Hier had Jackie Ken nedy zich helemaal thuis gevoeld! www.deweekkrant.nl/wonen Van de 88% van de Neder landers die strijkt, heeft de helft wel eens een kledingstuk beschadigd. Niet zo vreemd, want sommige stoffen vragen om een eigen behandeling en als je even niet goed oplet, is een brandplek gauw gemaakt. Maar dat is nu verleden tijd. Innovatieve technologie laat het strijkijzer moeiteloos een weg banen door zijde, jeans, polyester of katoen zonder de temperatuur te hoeven aanpassen. Sterker nog: deze nieuwe strijkijzer heeft dus maar één tehipera- tuurstand. Zelfs als het stoomstrijkijzer 5 minuten op een fijne stof staat, zoals zijde of kasjmier, is er geen risico op brandplekken. Daar staat tegenover dat het natuurlijk altijd onveilig is om een strijkijzer op stof te laten staan. www.philips.nl Na een prachtige lente liet de zomer - qua weer - veel te wensen over en schuiven we nu weer langzaam richting de winter. En ook die jaargetijde heeft zo z'n eigen charmes, want de dalende temperaturen en donkere avonden lenen zich uitstekend voor gezellige momenten thuis. De nieuwste woontrend, Ten der Textiles, biedt het interieur een lekkere winterjas. Knusse kamers om warm in te over winteren. Zoals de naam van de trend al doet vermoeden, draait het om stoffen. Heel veel stoffen, zoals wol, vilt, linnen, fake fur en nog veel meer. Het liefst met een opvallende textuur en mix van structuren; van fijn harig imitatiebont tot grove wollen breisels. Kleden, plaids, kussens en stofbanen mogen niet ontbreken. Ook de kleur draagt veel bij aan het gevoel van warmte. Kiezel- en zandtinten met accenten in bloedrood, grapefruitoranje en mosgroen maken Tender Textiles tot een woonsfeer met een warme, natuurlijke en tikje landelijWe uitstraling. www.woonmodetrends.nl Stofzuigrobots zijn geen nieuws meer, maar een stof- zuigrobot die vuil hoort en ziet is toch wel het vermei-, den waard. Een combinatie van software en sensoren leidt deze nieuwe stofzuig- robot naar klein en groot vuil op de grond, voor een grondige schoonmaak. www.irobot.com www.deweekkrant.nl/wonen Strijken is nu echt kinderspel. De woontrend Tender Textiles biedt een warme uitstraling. Baden in de zon. De afgelopen zomer werd weer duidelijk dat het in ons land geen garantie is. Wie niet langer afhankelijk wil zijn van de weergoden, kan kiezen voor de Sunshower. Met infrarood- als zon lichtlampen kan tijdens het douchen een zomers gevoel nagebootst worden. utwui.sunshouter.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 41