Deze week 2® rookworst GRATIS 9 T I -j 8 54 GRATIS slavin ken Met deze konijnenpaté vrolijk je gezellige avondjes op 9 3 4 1 5 7 1 4 9 7 3 8 9 6 8 5 2 1 2 7 3 5 6 9 5 3 4 9 8 5 Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 5 oktober 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 11 slavinken ft spaar voor 3^ -V L Vraag uw Keurslager om de spaarkaart. Meer info en actievoorwaarden op www.keurslager.nl Paté is een geliefd product om gezellige avondjes mee op te vrolijken, of om als een entree van een diner te serveren. Deze smakelijkheid is dan ook in een groot aantal varianten verkrijgbaar. Ook deze konij nenpaté is er kant en klaar. Maar er gaat niets boven een huisgemaakte. Daarvoor is een konijn nodig. Jawel! Zo'n dier dat de gemiddelde volkstuin der tot razernij brengt omdat nauwelijks een groente veilig is voor deze knager. Maar het moet gezegd: op die knager is het goed knagen. Hangt van de bereiding af. In dit geval een konijn kopen van anderhalve kilo, 300 gram schouderkarbonade, 250 gram gezouten vet spek, nog eens 200 gram vet spek, maar dan aan plakjes, beetje cognac, glaasje droge witte wijn, zout, peper, wat gemalen kruidna gelen, nootmuskaat, beetje kaneel, verse tijm en drie laurierblaadjes. Konijn en karbonade van de botten ontdoen. Vlees en spek in kleine stukjes snijden, in een schaal doen en op smaak brengen met de kruiderij en zout en peper. Daar een stevig scheutje cognac en een glas wijn op gieten. Dat geheel door elkaar spatelen en een uurtje of zes laten rusten en af en toe nog eens spatelen. Bekleed intussen een bakblik of een patéschaal met het spek. Maal het vleesmeng sel met het nat fijn in de keukenmachine of in zo'n ouderwetse gietijzeren wolf. Dan het mengsel in het bakblik. Goed aandrukken en bekleden met wat plakjes spek. Daarop de drie laurierblaadjes. Verwarm de oven voor op 220 graden en laat de terrine er au bain Marie zo'n anderhalf uur in gaar worden. Oven uit en daarin aflaten koelen met wat gewichten er op zodat de terrine in zijn jus wordt gedrukt. Lekker met wat sla, wat blokjes gelei en die mooie kleine cornichons. Cor van den Burg Sudoku

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 11