Inkijkje in het leven van een doorsnee politieagent Winst op Fey m® Weserbergland en Harz Met twee personen naar mooi Duitsland voor de prijs van één Stem ook! Drenkelingen en dronkelappen Column Klein Nieuws Geen alcohol voor 17:00 uur Poll - Korten op WMO niet terecht Week van de Opvoeding Rommelmarkt in Blauwe Brug Oranje wijn speciaalzaak van het jaar Boek geeft mooi inkijkje in het Schiedamse politiegebeuren Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 5 oktober 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 12 www.deweekkrant.nl Elke week hebben wij een poll in de krant en op de website. Hierin vragen wij uw mening over een actueel onderwerp. Laat uw stem horen! www.nieuwestadsbiad.nl De Branderfeesten waren dit jaar heel leuk. Wij vonden de kermis en de gondelvaart met de ver sierde boten een groot succes. De sfeer was gezel lig en we hadden natuurlijk geluk dat het mooi weer was. In de krant lazen wij dat er een onge luk was gebeurd met frituurvet en dat er auto's bekrast zijn aan de Lange Nieuwstraat. Wij hopen dat de brandwonden van de slachtoffers snel genezen en dat de daders van het krassen snel worden gepakt. Toch willen wij een punt maken over de Brandersfeesten. Al vroeg in de middag beginnen mensen alcohol te drinken op straat. Aan het eind van de middag en vooral in de avond zijn deel mensen al dronken en daardoor vervelend. Wij voelen ons daardoor onveilig. Het feest wordt één keer per jaar georganiseerd en wij snappen dat de horeca veelgeld kan verdienen als ze al 's middags alcohol mogen verkopen, maar het feest is voor iedereen, dus ook voor kinderen. Wij zouden maatregelen nemen door in dit week end pas om 17.00 uur de horeca alcohol te laten schenken. Ook zou er dan een alcoholverbod moeten komen. Natuurlijk zijn er mensen die dan thuis gaan drinken, maar je beschermt wel een grote groep die dit niet doet. Merel (11), Keylis (12) en Koen (11) obs Het Windas Kinderen reageren in deze columfl wekelijks op het nieuws dat ze zelf belangrijk vinden. Reageren kan op www.nieuwestadsblad.nl De El van Excelsior'20 die vorige week door Feyenoord werd uitgenodigd om eens tegen hun selectie te komen oe fenen waren al blij geweest met een nederlaag onder de tien doelpunten. In plaats daarvan versloegen ze de rood/witte hoofdklasser op Varkenoord met 2-5. Een prestatie waar over ze ongetwijfeld nog vaak zullen opscheppen. FOTO:WM Schiedam Wij vroegen u vorige week in deze krant of al die bezuini gingen op de WMO volgens u terecht zijn of niet. Taxi ritten worden niet meer be taald, de regels voor de ver goeding van een scootmobiel worden aangescherpt en ga zo maar door. Een meerderheid van 56 pro cent vindt die bezuinigingen niet terecht. Vooral omdat ze de zwakkeren in de samen leving treffen. Toch is ook 33 procent het wel eens met het korten op WMO omdat het de spuigaten uit zou lo pen met aid ie scootmobiels. Elf procent van u is het met de bezuinigingsregel eens omdat iedereen nu eenmaal met minder toe moet komen in de toekomst. Schiedam Van 10 tot 17 oktober staat Nederland in het teken van de Week van de Opvoeding. In het hele land vinden acti viteiten plaats rond het the ma gezondheid, opvoeden en opgroeien. Ook in het Schiedamse Cen trum voor Jeugd en Gezin is dan van alles te doen. Het doel van de Week van de Opvoeding is het stimuleren vanontmoetingen tussen ouders om het gesprek over opvoeden aan gaan. Een overzicht van de activiteiten is te vinden op: www.week- vandeopvoeding.nl. Schiedam In wijkcentrum de Blauwe Brug wordt zaterdag 8 ok- rober een rommelmarkt ge houden van 10.00 tot 15.00 uur. Wie een kraam wil huren moet negen euro betalen bij de balie van het wijkcen trum. Schiedam Voor de derde keer op rij is Wijnhandel Oranje door de gezaghebbende Wijnalma nak uitgeroepen tot Wijnspe ciaalzaak van het jaar. De jury van de almanak be kroonde de wijnen van Wijn handel Oranje in de prijsca tegorie tussen 5 en 10 euro met het predicaat 'beste as sortiment van Nederland'. De Wijnalmanak, onder re gie van wijnjoumalist Cuno van 't Hoff, wordt algemeen beschouwd als dé wijngids van Nederland. Het boek biedt een uitgebreid over zicht van betaalbare kwali teitswijnen. Drenkelingen dronkelappen Het onlangs verschenen boek 'Drenkelingen en dronke lappen' is een mooi epos. Samensteller en oud-politie agent Chiel Wilbrink heeft een aantal van zijn collega's verhalen laten vertellen over hun werk en op schrift gesteld. Het resultaat is een mooi inkijkje in het Schie damse politiegebeuren. Soms aandoenlijk, soms hard, maar vaak ook zeer humoristisch. Frans Assenberg Schiedam Het boek vangt aan met een triest verhaal over een plezier jacht dat op de Oude Maas wordt overvaren door een grote duweenheid. Een zeventienja rig meisje raakt te water, ter wijl haar vader nog aan boord is. Als blijkt dat het meisje een Schiedamse is, wordt de politie aldaar ingeschakeld en krijgt de lezer een beeld van niet alleen een menselijk drama, ook de familieverhoudingen worden geschetst. Dan blijkt ook dat politieagenten mensen zijn van vlees en bloed met een goed ont wikkeld gevoelsleven en zicht op sociale aangelegenheden. De douche Buitengewoon grappig is de be schrijving van het bezoek van een interviewer van de politie bij een sollicitant thuis. De in terviewer had daar te maken met twee enorme honden met een krachtig gebit dat zij ook re gelmatig lieten zien. De entree in de woning verliep opvallend. De ik-figuur: „Bij het betreden van de echtelijke woning kwam ik vreemd genoeg via de achter deur en de douche binnen." Als de honden eenmaal in de auto zijn opgeborgen kan het sollicitatiegesprek alsnog de Chiel Wilbrink stelde een mooi epos samen. goede kant op gaan. Aangrijpend en goed weerge geven is ook de episode van het vermiste kind. Agenten zijn vaak jong en het verdwijnen van een kind geeft veel actie in een stad als Schiedam. Het verhaal krijgt een nietsvermoedend slot. Uiteindelijk komt het hele sce nario van problemen van een middelgrote stad aan bod in 'Drenkelingen en dronkelap pen.' (Volgens Van Dale ge speld als 'dronkenlap,') Van junks, ouderen, mensen met psychische problemen en hoe politieagenten daarmee omgaan in Schiedam. Dat blijkt profes sioneel, sociaal en humaan te zijn. Eén stijl Het zijn 32 prachtige verhalen van zaken, waarvan de door snee Schiedammer mogelijk wel een vermoeden heeft, maar die nu gewoon te lezen zijn. Ondanks dat er verschillende mensen aan werkten, heeft sa mensteller Chiel Wilbrink kans gezien één stijl te hanteren. Dat is knap, want ieder mens heeft zijn eigen wijze van uitdrukken. Jammer is wel dat, in weerwil van het feit dat de verhalen in de ik-vorm staan, niet wordt aangegeven wie de verteller is. Kennelijk ter bescherming van de persoon in kwestie. Niettemin heeft Wilbrink, die als Vlaardinger te boek staat en decennia lang agent van politie in Schiedam was, een spannend en mooi boek geschreven. Foto's Een minpuntje van het boek is het illustratiemateriaal. Be roepsfotograaf Roel Dijkstra FOTO: PR leverde enkele bijzondere op names en ook uit het politie-ar- chief kwamen enkele foto's. Het overige beeldmateriaal had wat beter gekund. Een nietszeggende foto van de achterzijde van een winkel en een leeg kinderbed dragen niet bij aan het verhaal. Niettemin is het boek een must voor de liefhebber van de historie van Schiedam. 'Drenkelingen en dronke lappen', 144 pagina's met omslag, 30 illustraties. Prijs: 15,90. Verkrijgbaar in de er kende boekhandel. ISBN 978-90-70450-00-7.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 12