Een fiets mét hek GRATIS NETVLIESCHECK Bij SPECSAVERS A Steeds nieuwe kansen Volg alle Klik Win-acties op Twitter Kiik&Win 112 Minder zwartrijders door OV-chip Foto's op internet Jongen raakt hand kwijt Aanhouding met politiehonden Stimuleren van aangifte doen SIGNALEER VROEGTIJDIG NETVLIESAFWIJKINGEN MET DE GRATIS NETVLIESCHECK GRATIS NETVLIESCHECK! Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 5 oktober 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 18 2U www.twitter.com/klik_en_wiri Waar gaat die politie-auto naar toe en waar komt die brandweer vandaan? Als u een sirene hoort, surft u snel naar onze website voor het laatste nieuws. www.nieuwestadsbiad.nl Schiedam Het zwartrijden in de metro is sinds de introductie van de OV-chipkaart flink gedaald. Lag het aantal reizigers zon der kaartje in 2008 nog op elf procent, dit jaar is dat nog geen twee procent. Ten opzichte van vorig jaar is het aantal zwartrijders in de metro ook nog eens bijna gehalveerd. Volgens de RET spelen ook de intensieve controles een rol bij de daling. De resterende zwartrijders trappen poortjes open of 'glippen' met betalende rei zigers mee. „Met gerichte controles proberen we dit te verminderen", zegt RET- baas Pedro Peters. „Want dit gedrag komt agressief en onprettig over en geeft onze reizigers een onveilig gevoel." Ook het aantal incidenten bij de RET is flink afgeno men. Tot en met september telde het vervoerbedrijf er 3236, tegen 4035 vorig jaar. Positieve cijfers dus voor de vervoersmaatschappij Op de valreep kon wethou der Ad Hekman afgelopen week trots het nieuwe hek aan de Nieuwe Haven presenteren. Aan het oude hek zaten echter nog wat onbeheerde fietsen vast. Van de redactie Schiedam Daarom zijn de stukken hek met fiets en al tijdelijk tegen bo men aan de haven geparkeerd, wachtende op de rechtmatige eigenaar. Onduidelijk is of de gemeente vooraf wist dat er nog zoveel stalen rossen aan het door veel bewoners verfoeide hek vastzaten. Of dat ze er tijdens de plaatsing van het nieuwe hek door verrast werden. De hekken werden in ieder ge val gedemonteerd met de fietsen er nog aan vastgeketend, waar na de verschillende delen even opzij werden gezet. Hierdoor kregen de eigenaren alsnog de kans hun fiets op te halen, wat voor sommige wel enige spier kracht vereiste. Of alle eigenaren hun stalen ros ook tegen het nieuwe nostal gische hek gaan plaatsen is af wachten. Dat zal een doorn in het oog zijn voor diegenen die hebben geknokt voor een fraaier hekwerk aan de haven ter ver vanging van het veredelde fiet senrek. Belofte Wat er precies met het oude hek gebeurt is niet duidelijk. Oud- wethouderYorrick Haan had ooit een mondelinge belofte gedaan aan kinderboerderijtje de Gorzen. Zij zouden het hek krijgen als het zou worden ver vangen. Deze konden het hoge hek uitstekend gebruiken als af zetting van hun erf. Maar Haan is inmiddels alweer een behoor lijke tijd weg uit Schiedam en of de nieuwe wethouders op de hoogte zijn van deze belofte en deze willen naleven, dat is na tuurlijk maar afwachten. Reageren? Redactie. ns@ whm.wegener.nl Waar had de politie het de af gelopen week allemaal druk mee? Een kleine selectie. De politie blijft nieuwe foto's van verdachten van de Kuip- rellen op de site zetten: www. politie-rotterdam-rijnmond. nl en www.RijnmondVeilig. nl.Inmiddels staan zeven fo to's online van mensen die worden gezocht voor hun aandeel in de ongeregeld heden bij de Kuip. Beeld materiaal van de rellen blijft welkom: www.nationale-re- cherche.nl. De politie heeft een team samengesteld dat onderzoek doet naar het incident bij voetbalvereniging Zwaluwen waarbij zaterdag een 12-ja- rige jongen zwaargewond raakte aan zijn hand. Tegen half vier stak de jongen iets aan dat op een fakkel leek, vervol gens moest hij zwaargewond worden overgebracht naar het Erasmus MC. Uit onderzoek van de Forensische Opsporing is inmiddels gebleken dat de jongen zwaarder vuurwerk heeft afgestoken dan een rookfakkel. De politie heeft vrijdagmiddag een man gearresteerd toen hij een woning aan de Dr. Schaep- mansingel uitkwam. Twee po litiehonden stonden paraat bij die aanhouding. Toen de man de woning uitkwam, werd hij tegen de grond gewerkt. Uit onderzoek onder RET-me- dewerkers bleek onlangs dat niet alle incidenten worden aangegeven. In de pilot 'aangif te medewerkers RET' worden een aantal methoden getest die het doen van aangifte moeten stimuleren. Van eenvoudige in cidenten kan voortaan aangifte worden gedaan bij de eigen lei dinggevende. Vanaf de leeftijd van ongeveer 45 jaar komen bepaalde oogziektes vaker voor. Deze kunnen vaak onge merkt ontstaan en tegen de tijd dat de eerste symptomen merkbaar worden, is het proces al even aan de gang. Met de preventieve NetvliesCheck van Specsavers kunnen mogelijke netvliesafwijkingen vroeg tijdig worden gesignaleerd en maatregelen worden genomen. Het is een extra controle van de gezond heid van uw ogen waarbij met een netvliescamera foto's worden gemaakt van de binnenkant van uw oog, het netvlies. De foto's worden altijd beoordeeld door oogartsen en optometristen. Wat is de preventieve NetvliesCheck? Met de preventieve NetvliesCheck maken we een foto van het netvlies (de binnenkant van het oog waar beelden op binnenkomen en wor den doorgestuurd naar de herse nen) en de aderen in het oog. Zo kunnen we bepaalde aandoenin gen ontdekken die zouden kunnen wijzen op bijvoorbeeld hoge oog- druk, netvliesslijtage of complica ties door suikerziekte. Wanneer deze afwijkingen op tijd gesignaleerd wor den, is het mogelijk dat een beham deling van de oogarts of oogchirurg de aandoening kan verhelpen of ver dere verslechtering kan voorkomen. Hoe werkt het? Als onderdeel van het uitgebreide oogonderzoek in de Specsavers- vestiging wordt met een speciale camera van ieder oog één netvliesfoto gemaakt. Wanneer we de foto's maken, ziet u een flits in de ogen, net als bij het maken van een gewone foto. Dit is pijnloos en geheel onschadelijk. Het is niet nodig de ogen te druppelen en u kunt direct weer goed zien. De netvliesfoto's worden vervolgens, samen met de overige resultaten van het oogonderzoek, beoordeeld door oogartsen en optometristen van oogheelkundig centrum Best Eye Care. Na maximaal een week krijgt u de uitslag van de beoordeling van uw foto's. Indien na zorgvuldige beoordeling blijkt dat verder onderzoek van uw ogen raadzaam is, ontvangt u hierover een brief met verdere informatie en zult u tevens een verwijsbrief ontvangen waarmee u een afspraak kunt maken bij uw oogarts. Oogartsen en optometristen Best Eye Care is een oogheelkun dig centrum dat gespecialiseerd is in oogzorg en met name netvlies- checks. Deze organisatie ver zorgt voor Specsavers de beoor deling van de foto's, eventuele verwijzing en klantenservice. Best Eye Care werkt met gekwalifi ceerde oogartsen en optometristen en heeft een netwerk van academisch geschoolde oogartsen en oogklinieken waarnaar door verwezen kan worden. Specsavers ontvangt geen inhoudelijke uitslag van de beoordeling van de gemaakte netvliesfoto's. et deze voucher kunt u bij Specsavers atis een compleet oogonderzoek inclusief etvliesCheck laten uitvoeren. NetvliesCheck - W SPECSAVERS-VESTIGING! aardingen Liesveld 19 (naast Etos) 010 435 9769 oucher per persoon. De netvliesfoto's worden beoordeeld door oogartsen en ometristen van oogheelkundig centrum Best Eye Care en zijn een moment- name van de gezondheid van uw ogen waaraan geen garanties kunnen worden koppeld. C 2011 Specsavers Optical Group. All rights reserved. VRAAG HET DE EXPERT... Drs. R. Zandbergen Oogheelkundig centrum Best Eye Care Oogarts Drs. R. Zandbergen, één van de oprichters van Best Eye Care, is een van de meest ervaren oogartsen in Nederland. Zandbergen wordt daar naast gezien als een vooraanstaand refractiechirurg in Nederland. Zand bergen beschikt over een uitgebreid netwerk van oogspecialisten. Zandbergen: "De preventieve Netvlies- Check ligt mij al jaren na aan het hart en ik ben hier ontzettend gepassio neerd over. Het oog is een van de wei nige plekken in het menselijk lichaam waar je zonder te snijden als het ware in het lichaam kunt kijken. Op deze manier kunnen dus vrij eenvoudig net vliesafwijkingen vroegtijdig gesigna leerd worden. Daarnaast is deze ser vice laagdrempelig; mensen hoeven niet naar een ziekenhuis te gaan, maar kunnen in hun eigen winkel straat een netvliesfoto laten maken." Wie komen er in aanmerking voor de preventieve NetvliesCheck? In principe komt iedereen in aanmer king voor deze service, maar omdat de oogafwijkingen waar op gecontro leerd wordt veel vaker voorkomen op latere leeftijd adviseren we met name mensen vanaf 45 jaar om deze check te laten doen. Het is nog een hele klus om je fiets van dit hek af te halen. FOTO: BART BOS

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 18