Week Maak een punt over uw buurt op 'Dit kan beter!' 59.- m BELASTINGVRIJ m 70 Dilmi Babbersmolen loopt Molenprijs mis Klik&Win Samen aan de slag voor een betere buurt Hoe eerder u het aankaart, hoe eerder uw idee wordt aangepakt Woensdag 5 Oktober 2011 Aanhouding in zaak Polderweg nolte Onafhankelijk advies? Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek De gemeenteberichten van deze week zijn te vinden op de gemeentepagina's in deze krant. Onroerend goed, tuin en interieur; al het woonnieuws is te vinden op www.deweekkrant.nl/wonen Nieuwe Stadsblad Schiedam De Schiedamse Babbers molen stond met zes andere molens in de finale van de BankGiro Loterij Molen- prijs 2011. Om deze lande lijke prijs te winnen moest de Babbersmolen van 1 tot 28 september zoveel mogelijk publieksstemmen binnen halen. Ondanks de vele aan dacht in lokale media bleek uiteindelijk de Amsterdamse Krijtmolen D'Admiraal de sterkste en ging die met de molenprijs aan de haal. De BankGiro Loterij Mo lenprijs is een jaarlijkse pu blieksprijs, ingesteld door de Vereniging De Hollandsche Molen. Organisaties die mee wilden doen konden een plan indienen waarmee het draagvlak en de bezoek- mogelijkheden van hun mo len zouden verbeteren. De winnende molen krijgt een bedrag van 50.000 euro om het ingediende plan te reali seren. Tot een week voor de slui tingsdatum stonden alle zeven finalisten nog dicht bij elkaar. Uiteindelijk wisten enkele molens een flinke eind sprint te maken. Krijtmolen D'Admiraal bleek 21procent van stemmen te hebben bin nengehaald wat genoeg was voor de overwinning. De Babbersmolen eindigde als vijfde met 13 procent van de stemmen. Wat de Schiedamse polder molen wellicht parten speel de was zijn grote onbekend heid bij veel Schiedammers. De molen bestaat op dit moment alleen uit een mo lenromp met enkele bijge bouwenen ligt verscholen in volkstuinencomplex Vijfslui- Klik&Win een diner voor twee bij restaurant Simpel aan de Vlaardingerstraat. Surf snel naar onze site en beantwoord de vraag die in het teken staat van de Maand van de Geschiedenis. www.nieuwestadsblad.nl Moet de sportkantine drin gend worden opgeknapt? Kunt u uw auto nog kwijt in de straat? Of wilt u graag dat het gevaarlijke kruispunt bij u om de hoek veiliger wordt? Grijp uw kans en doe mee! Van de redactie Schiedam Vanaf vandaag begint deze krant met de actie 'Dit kan beter!'. Ga naar www.nieuwestadsblad.nl, klik op de button 'Dit kan be ter!' en plaats uw plannen en opmerkingen over alles wat be ter kan in Schiedam. Bezoekers van de site kunnen opmerkingen bij uw plan plaat sen. Dat kunnen tips zijn van professionals, maar ook ideeën van betrokken buren. Wie weet vindt u zo allerlei buurtgenoten die met u mee willen strijden om meer par keerplaatsen in de wijk te krij gen, of om de straat juist auto vrij te maken. Hoe meer informatie u op de site zet, hoe beter het is. Dus plaats niet alleen uw idee, maar zet er ook foto's of een filmpje bij van de situatie ter plekke. Dan is het voor iedereen duide lijk en kunnen zoveel mogelijk mensen meepraten. Natuurlijk gaat de redactie van het Nieuwe Stadsblad ook aan de slag met verschillende plan nen die op www.nieuwestads- blad.nl zijn geplaatst. Allereerst door uw idee onder de aandacht te brengen van uw buurtgenoten via de krant en de website. Maar ook kan de redactie experts raadplegen om uit te vinden hoe de door u aangekaarte situatie het best aangepakt kan worden. En daar vervolgens weer een reactie op vragen van andere betrokkenen. We volgen de vorderingen op de voet en doen tussentijds steeds verslag van de gezette stappen. Zowel in de krant als op de web site. De actie 'Dit kan beter!' loopt in principe tot eind dit jaar, maar wacht niet met het plaatsen van uw idee, of met reageren op an dermans plan. Hoe eerder u het aankaart, hoe sneller het idee kan worden opgepakt. Het kan een groot onderwerp zijn, waar de hele buurt geza menlijk mee aan de slag moet gaan, of iets heel kleins. Denk aan een lantaarnpaal die beter op een andere plek kan staan, een speeltuin waar u graag bankjes geplaatst zou zien, een weg waar nodig een fietspad moet komen, een braakliggend terrein waar u een stadstuin van wilt maken, noem maar op. Verras ons maar met uw plan nen. U kunt ook bij de plaatsen Jaargang 63 Nummer 40 Oplage 40 440 Schiedam Een 39-jarige Pool is zon dagavond aangehouden in verband met het misdrijf aan de Polderweg, afgelopen juli. Hierbij kwam de 35-jarige Marek Leszczynski om het leven. De 39-jarige man die is aangehouden na uitvoerig onderzoek in de buurt van Eindhoven, is afkomstig uit Chorzow (Polen) Het opvragen van camera beelden uit de omgeving le verde uren aan materiaal op. Dat heeft de politie allemaal uitgekeken. Ook Opsporing Verzocht besteedde aandacht aan het misdrijf. Belangrijke getuigen hebben zich echter nog steeds niet gemeld. Wie meer informatie heeft wordt dus verzocht te bellen met 0900-8844. Zoekt u een Goedkope Nolte keuken? www.noltekeukensrotterdam.nl in uw omgeving kijken wat daar voor ideeën zijn ingestuurd. Doe mee Kijk regelmatig op www. nieuwsblad.nl en discussieer mee over alle plannen die uw buurtgenoten daarop zetten. En vergeet niet uw eigen on derwerpen op de agenda te zet ten. Want alleen dan kunt u er aandacht voor vragen. Dit kan Beter! is uw kans om samen met buren en specialis ten uw buurt beter te maken. 1 Kijk voor meer informatie op www.nieuwestadsblad.nl en klik op de button 'Dit kan beter!'. Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl bivtèW P*-; 1 Een brievenbus onder de graffiti, een foto van een oplettende lezer. vlaardingen gar de robe kast madrid 2-deurs met 3 laden. 177 x 100 x 50 cm (hxbxd). Noten 100? 69.- Wit of beukendessin qq^ praxis vlaardingen Zevenmanshaven Oost 4 (ingang Deltaweg), Vlaardingen NMALIG HET COMPLETE ASSORTIMENT! WOENSDAG 5 OKTOBER T/M ZONDAG 9 OKTOBER BETAALT U KLEIN IN PRIJS GROOT IN SERVICE! 9 OKTOBER KOOPZONDAG ROTTERDAM ALEXANDRIUM GOUDA BL0EMENDAAL 12.00 TOT 17.00 UUR www.deweekkrant.nl/verspreidklachten gemeente Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 1