Regelmatig controle hondenbelasting gemeente Schiedam 5 OKTOBER 2011 - PAGINA 2 Vijf vragen aan... Lode Exel Teamleider Klant Contact Centrum 1. Waarom is de naam Stadswinkel veranderd in Klant Contact Centrum? De naam Stadswinkel verwees naar de balies. Maar onze dienstverlening gaat verder; het betreft ook de digitale dienst verlening, telefonische service of contact per e-mail of brief. De naam Klant Contact Cen trum past daarbij beter. 2. Wat zijn de grootste veranderingen en welke voordelen biedt het Klant Contact Centrum? De grootste verandering - maar meteen ook het grootste voor deel - is dat burgers niet meer van loket naar loket hoeven, maar via één ingang antwoord krijgen. Of-zij nou kiezen voor telefoon, internet of een bezoek aan het Stadskantoor, via het Klant Contact Centrum krijgen zij antwoord. 3. Zijn er met de komst van het Klant Contact Centrum ook praktische zaken veran derd? Al in mei zijn de openingstijden verruimd; burgers kunnen drie avonden per week op afspraak terecht in het Klant Contact Centrum. Ook de ruimte waar we burgers ontvangen ging op de schop. Na een grootscheep se verbouwing is dit weer een representatieve ruimte! 4. Is het Klant Contact Centrum af? Als het gaat om het 'direct klaar-concept' waarbij 80% van de vragen op één plek wordt af gehandeld is het antwoord nog nee. Dat is een groeimodel, waaraan komende jaren hard gewerkt zal worden. Maar als we het hebben over de ruimte waar we de klanten ontvangen: ja! Deze is op dinsdag 4 okto ber officieel geopend. 5. Wat waren de eerste reacties op het nieuwe Klant Contact Centrum? Een bewoonster was blij verrast over de smaakvolle ruimte en over de grote hoeveelheid licht. Volgens haar een warm welkom in Schiedam. Mooi, want dat was precies ons doel! Elke Schiedamse hondenbe zitter is verplicht hondenbe lasting te betalen. De hoogte van de belasting is afhankelijk van het aantal honden dat u houdt. De gemeente Schie dam controleert regelmatig of alle hondenbezitters de hon denbelasting betalen. Ook in oktober vindt een groot scheepse controle plaats. Controle In praktijk blijkt dat niet alle hon den worden aangegeven. Daar om voert de gemeente regelmatig controles uit. In oktober bezoeken controleurs, ondersteund door het bureau LEGITIEM bv, alle wo ningen in Schiedam om op het bezit van honden te controleren. Wanneer een hond wordt aange troffen waarvoor geen belasting wordt betaald, wordt direct een aangifteformulier ingevuld. De controleur kan zich altijd legi timeren. Als u niet aanwezig bent tijdens de controle laat de contro leur een kaartje achter. Aangifte doen Indien u één of meer honden heeft, bent u verplicht zelf aangifte te doen van uw hond(en). Ook als het aantal honden (in de loop van het jaar) wijzigt, moet u dat binnen twee weken melden aan de afde ling Gemeentelijke Belastingen. U ontvangt dan een aangiftefor mulier dat u naar waarheid dient in te vullen en ondertekend te retourneren. Komt uw hond te overlijden of moet u om een an dere reden afscheid van uw hond nemen? Meld ook dit binnen twee weken schriftelijk - met een kopie van de verklaring van de dierenarts of van de nieuwe eigenaar - bij de afde ling Gemeentelijke Belastingen. Informatie Meer informatie over hondenbe lasting, het aangifteformulier en het afmeldingsformulier zijn te vin den op de website www.schiedam.nl. Bovendien De raadscommissies vergaderen De raadscommissies vergaderen op maandag 10 en dinsdag 11 oktober 2011 De commissie Samenleving en Bestuur Datum: maandag 10 oktober Leiding: de heer H. van der Hoeven Locatie: Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 Aanvang: 19.30 uur Deze avond spreekt de raadscommissie onder meer over: Het Wennekerpand: beheers- en finan ciële structuur Op verzoek van mevrouw P.J. Geurtsen staat dit onderwerp geagendeerd. Zij heeft in de vo rige vergadering van de commissie over beide aspecten vragen gesteld. Voortzetting deelname Impuls Brede scholen, sport en cultuur Gelet op de resultaten stelt het college voor om het beleid voort te zetten. Dit betekent dat er niet getornd wordt aan de 6,9 combinatie functies die de gemeente telt. De commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer Datum: dinsdag 11 oktober Leiding: de heer E.M. Gloudi Locatie: Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 Aanvang: 19.30 uur Deze avond spreekt de raadscommissie onder meer over: Rapport 'Stap voor stap voor De Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaar- dingen (RKC) heeft het verkeersveiligheidsbe- leid bij scholen onderzocht in de jaren 2007 tot en met 2009. De RKC heeft willen nagaan of en zo ja op welke wijze gevolg is gegeven aan de aanbevelingen van de quick scan die in 2008 is gedaan. Bestemmingsplan Spaland Het hoofddoel van dit bestemmingsplan is het van kracht laten worden van een nieuw, actueel, adequaat en digitaal bestemmings plan. Tegen dit plan zijn geen zienswijzen ingediend. Bestemmingsplan Oost Het hoofddoel van dit bestemmingsplan is het van kracht laten worden van een nieuw, actu eel, adequaat en digitaal bestemmingsplan. De subcommissie zienswijzen heeft na het horen van de indieners van een zienswijze het college van burgemeester en wethouders ge adviseerd de nota van zienswijzen ongewijzigd vast te stellen. Vaststelling gemeentelijk verkeer- en vervoerplan 2011-2020 'Schiedam Duur zaam Bereikbaar' In dit gemeentelijk verkeer- en vervoerplan worden de kaders voor het gemeentelijke mobiliteit- en bereikbaarheidsbeleid voor de komende 10 jaar vastgelegd. Herontwikkeling Hof van Spaland/Bach- plein In de vergadering van de commissie Ruimte lijke Ontwikkeling en Beheer d.d. 13/14 sep tember 2011 heeft de voorzitter van de Coö peratieve vereniging van Erfpachters Hof van Spaland, de heer Meijerink, ingesproken. Op verzoek van de leden van de commissie wordt dit onderwerp nu geagendeerd. Rioolverordening 2011 (VR 89/2011) In deze verordening wordt de beheergrens vastgelegd tussen het particulier en het open bare gedeelte van het riool. Hiermee ontstaat duidelijkheid voor bewoners c.q. rechthebben den over de verdeling van de verantwoordelijk heid voor het beheer, onderhoud, renovatie en vervanging van het riool. Bomenbeheerplan Op verzoek van de fractie van GroenLinks wordt dit onderwerp geagendeerd. Meer informatie en contact Kijk voor een overzicht van alle agendapunten op www.schiedam.nl. Hier vindt u ook alle informatie bij de agenda's. Wilt u inspreken? Meldt u zich dan per e-mail aan via griffie@schiedam.nl. De spelregels voor het inspreken tijdens commissie- en raadsvergaderingen zijn terug te vinden op www.schiedam.nl. Wanneer u vragen heeft of op zoek bent naar meer informatie, kunt u contact opnemen met de griffie van de gemeente Schiedam. Per e-mail via griffie@schiedam.nl of telefonisch direct met een commissiesecretaris, de heer J. Pegtel (010-219 10 45) of met de heer H.C. Jansson (010-219 10 42). Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 24