I II n Water for Elephants wÊL f V% I Rob Roos theaterdirecteur Nog enkele kaartjes Kinder Boek en Bal Rob Agerbeek Trio in de museumkapel Unieke veiling in het Jenevermuseum Cadeau voor de wijk Film in de vakantie Exclusieve zilveren ring met één schitterende V grote zirkonia 19,99 II SVP: avond over borstkanker Bezoekje aan Liduinabasiliek dj? Dé Agenda Altijd actueel: de weekkrant.nl Ring Torino In de herfstvakantie haakt Wenneker Cinema in op het thema van de kinderboekenweek: Superhelden. Op 15 oktober bijt Kung Fu Panda 2 het spits af. www.deweekkrant.nl/webwinkel www.wennekercinema.nl dj= Jacob is student diergeneeskunde ten tijde van de Grote Depressie. Op de dag dat hij zijn laatste examen maakt, verongelukken zijn ouders. Jacob verliest zijn huis en komt op straat te staan. Per toeval passeert op dat moment een rondreizend circus, waar hij als dierenarts een baantje krijgt aangeboden. Donderdag 6, vrij dag 7 en zaterdag 8 oktober om 20.30 uur in Wenneker Cinema. Schiedam Er zijn nog kaartjes te koop voor het Kinder Boek en Bal Schiedam dat op zondag 9 oktober van 13.00 tot 17.00 wordt gehouden in de Biblio theek Schiedam en Theater aan de Schie. Voor leden van de bibliotheek en houders van een OntdekSchiedam.nu-pas, Rotterdampas of CJP-pas, kosten kaartjes 7,50 in plaats van 12,50. Kaarten zijn te koop bij de bieb, boekhandels Van Leeuwen en Post Scrip- turn en online op www. theateraandeschie.nl. Het thema van de Kinderboe kenweek is Superhelden: over dapper durven zijn. Daarom komen bekende kinderboekenschrijvers als Paul van Loon, Geronimo Stilton, Harm van Straaten en Jet Boeke uit eigen werk voorlezen over de superhel den uit hun boeken. Schiedam De Sterke vrouwen Ploeg (SVP) organiseert zaterdag 8 oktober de vaste club avond in de bibliotheek aan het Bachplein vanaf 20.00 uur. De avond staat dit keer helemaal in het teken van Pink Ribbon, ofwel borstkanker. Na een druk bezochte Pink Ribbon bij eenkomst vorig jaar, biedt het SVP ook dit jaar een interessant programma dat begint met dameszangkoor Uit Volle Borsten. Kunste nares Conny Paap stelt één van haar bijzondere kunst werken ter beschikking. Voor aanvang van het pro gramma en tijdens de pauze worden loten verkocht voor Casa Ochetto. Graag aanmelden via: info@svpschiedam.nl Schiedam Elke vrijdagmorgen is de imposante Liduinabasiliek voortaan open voor publiek. Het is er dan voor de deur een drukte van belang, in verband met de weekmarkt. Mensen die dan behoefte hebben aan stilte en inkeer, kunnen dan binnenlopen in de basiliek. Om half 9 is er altijd een eucharistieviering, vanaf 9 uur blijft, tot half 11, het achterste gedeelte van de kerk toegankelijk voor ie dereen die langs wil komen. Er kan dan een kaarsje wor den opgestoken, een gebed worden gedaan of een blik worden geworpen op het schitterende glas-in-lood van de kerk. Een enorm cadeau in plaats van elektriciteitshuisje. F0T0:PR Schiedam Het ooit zo verfoeide elektrici teitshuisje aan de Eduard van Beinumlaan is door kunstena res Esther Zitman omgetoverd in een waar kunstwerk. De metamorfose werd moge lijk dankzij een voucheraan- vraag. Daardoor is het huisje nu als het ware een cadeautje voor de wijk geworden. Schiedam Het Rob Agerbeek Trio betreedt zondag 9 oktober het podium van de Giudici Kapel in het Stedelijk Museum. Dit trio zoekt diverse jazzgenres op, maar swingt hoe dan ook, altijd! Rob Agerbeek is één van de meest veelzijdige pianisten uit de Nederlandse jazzscene. Van huis uit is hij boogie woogie- pianist, maar hij beheerst ook andere stijlen tot in de puntjes. Naast Rob Agerbeek bestaat het trio uit Alex Milo, op contrabas, en drummer Ben Schroder. Samen spelen zij al 25 jaar met succes inhinnen- en buitenland. Het concert begint om 13.00 uur en is gratis. Ook kinderen zijn welkom; zij kunnen tijdens het optreden in 't Atelier van het museum onder professionele begeleiding schilderen en tekenen. Schiedam In het jenevermuseum worden zaterdag 8 oktober unieke Old Schiedam kunstenaarsfles- sen geveild, die speciaal door bekende Schiedamse kunste naars vervaardigd zijn voor de expositie Kunst Jenever. Tussen 16.00 en 18.00 uur gaan deze 'kunstflessen' bij Jeroen Krabbendam, notaris bij van der Valk Notarissen, onder de hamer. De opbrengst is voor het Jenevermuseum. Kunst en Jenever gaan in Schiedam al eeuwenlang hand in hand. Distillateurs gaven vaak opdracht voor het maken van bijzondere kunstwerken ter verfraaiing van hun huizen, kerken of bedrijfspanden. Verhoudingsgewijs woonden er in Schiedam daarom altijd veel kunstenaars. Ook veel hedendaagse Schie damse kunstenaars dragen de jenever een warm hart toe. Reden voor het Jenevermu seum om in de traditie van de distillateurs te treden en aan een aantal vooraanstaande Schiedamse kunstenaars te vragen om óf een fles te bewer ken óf een op jenever geïnspie- reerd kunstwerk te maken. Ook die zijn te koop. Rob Agerbeek: zondag in de Giudici Kapel. Schiedam Rob Roos is de nieuwe direc teur van Theater aan de Schie. Afgelopen week nam Frank Lissenburg afscheid van het theater waar hij jaren aan ver bonden was. Hij vond het tijd voor een nieuwe uitdaging. Roos is geen onbekende in het Schiedamse theater. Van 1996 tot 2005 was hij er al aan ver bonden als hoofd technische dienst. Toen begeleidde hij ook de nieuwbouw van het theater en was hij initiatiefnemer en producent van het Stadserf- festival. In september 2005 werd hij artistiek en zakelijk directeur in Theater de Koornbeurs in Franeker, waar hij van een noodlijdend theater in een paar jaar tijd een theater met sluitende begroting wist te maken. Met de komst van Rob Roos verwacht Theater aan de Schie de stijgende lijn voort te kunnen zetten, die de afgelopen twee jaar is inge zet, het theater nog beter te positioneren in Schiedam en daar waar mogelijk sa menwerkingsverbanden aan te gaan of te verstevigen. Een stevige, maar mooie, opdracht. Roos: een echt theaterdier.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 33