Prijs Up! Ford komt met Door Edge Protector Autobelastingen op de schop Naamgenoten naar Hyundai Skill Olympic PSA's VELV voor vervoer in de stad Ook Zafira Tourer als Business Edition Hankook winterhand Vespa in 'Buddha-outfit' Ypsilon met viercilinder Honda heeft de Civic vernieuwd. Begin 2012 staat auto bij de dealer. Vernieuwend Autonieuws Altijd actueel: de weekkrant.nl Leon Sluimer van autobedrijf Van Trigt Oostvoorne is de beste Hyundai-technicus van Nederland. Hij won de Neder landse Hyundai Skill Olympic in Nieuwegein. Sluimer mag eind oktober samen met Rick Sluimer (geen familie) van Hyundai-dealer Broekhuis Lelystad, die tweede werd, de Nederlandse eer verdedigen tijdens de World Skill Olympic in Zuid-Korea. Emiel Wielage (Autohuis Wielage) werd derde en wordt afgevaar digd naar de Europese wedstrijd voor Hyundai- technici. De World Skill Olympic is een tweejaar lijkse wedstrijd waaraan de beste Hyundai-technici van de wereld deelnemen. Dit jaar zullen meer dan tachtig technici uit vijftig landen aan de titelstrijd deelne men. PSA, Peugeot en Citroen, komt met de VELV. Dat staat voor Véhicule Electrique Léger de Ville, een stadsauto dus. Het elektrische voertuig heeft twee wielen voor en twee tegen elkaar geplaatste wielen achter en biedt plaats aan drie personen. De aandrijving gebeurt door een elek tromotor van 20 kW. De topsnelheid bedraagt 110 km/u en de actieradius is 100 kilometer. De VELV is een studiemodel en weegt 650 kilo. -C Volkswagen levert de Up! vanaf 8.490 euro. In februari 2012 worden de eerste exemplaren in ons land verwacht. De Up! is voorzien van een nieuwe generatie eenliter driecilindermotoren. Er is een versie van 60 en 75 pk. Er zijn drie uitrus tingsniveaus en er komen twee Limited Editions. Uiteraard zijn er tal van opties voor de Up! zoals airco (475 euro) en maps+more (295 euro). Opel maakt een aantal modellen aantrekkelijker. Opel komt met de Corsa, Meriva, Astra en Zafira Tourer Business Edition. Elke Business Edition is standaard voorzien van een navigatie systeem en telefoonvoorbe reiding met Voice Control en Bluetooth. Het voordeel loopt op tot 1.700 euro. Bovendien vallen nagenoeg alle versies in de voor de leaserijder gunstige bijtellingscategorie van 14 of 20 procent. Met de Business Editions geeft Opel een vervolg aan de al langer leverbare Insignia Business Edition. Alle Busi ness Edition-versies zijn ontwikkeld met de wensen van de consument. Hankook Tire introduceert zijn nieuwe milieuvrien delijke winterhand op de Europese markt in een complete line-up voor het komende winterseizoen. De met de Red-Dot-design bekroonde Winter i*cept evo is speciaal ontworpen voor het bovenste segment van middelgrote voertui gen tot prestigevoertuigen, luxe wagens, sportwagens en middelgrote tot grote SUV's. Lifestylemerken Vespa en Buddha to Buddha slaan de handen ineen. Er is een striping ontworpen voor alle modellen van Vespa. Voor de accessoires heeft Buddha to Buddha een stoere, zwarte canvas tas ontwikkeld voorzien van het herkenbare zilveren lo goplaatje. De Vespa-sleutels worden gehangen aan een sleutelhanger geïnspireerd op de schakels van de aller eerste Buddha to Buddha- armband. Lancia breidt het aanbod van de Ypsilon uit met de 69 pk sterke 1.2 liter vierci linder benzinemotor. Het is de voordeligste Ypsilon in het aanbod want de vanafjprijs van deze versie bedraagt 14.000 euro. Het uitrustingsniveau is gelijk aan dat van de 0.9 TwinAir. Op komst www.deweekkrant.nl/auto De GT laat het design zien dat de komende jaren regeert bij Kia. Strakke lijnen zetten de sportiviteit van de zescilinder (395 pk, 534 Nm) extra aan. www.deweekkrant.nl/auto Wie kent ze niet de deuken en krassen die ontstaan bij het openen van het autoportier in smalle straten en parkeer vakken! Ford anticipeert daar op met de Door Edge Protector. Die voorziening wordt in januari 2012 voor het eerst leverbaar op de Focus. Het systeem, ontworpen door ingenieurs van Ford in Keulen, treedt automatisch in werking wanneer het portier wordt geopend. Er schuift dan binnen zestig milliseconden een verborgen beschermings strip uit het portier, die als een stootkussen voortkomt dat de lak en carrosserie schade oplo pen. Het bevat zelfs een koppe lingsmechanisme om schade te voorkomen indien de strip niet in de uitsparing kan terugklap- pen. De speciale samenstelling van het rubber staat borg voor duizenden gebruikscycli en een stille werking. Prinsjesdag had ook voor de automobilist het nodige in petto. Het kabinet pakt de autobelastingen stevig aan. Dat was al aangekondigd in de zogenoemde Autobrief. Maar nu zijn alle wijzigingen via het Belastingplan 2012 in een wetvoorstel vastgelegd. Met name de BPM gaat op de schop. Op uitdrukkelijk verzoek van de branche gaat het nieuwe regime pas in op 1 juli 2012, in plaats van aan het begin van 2012. Een aanvulling op de Autobrief is dat er een bijzondere regeling is getroffen voor nulemissie (elektrische) auto's die vóór 1 januari 2012 zijn geregistreerd; die kunnen tot en met 2016 profiteren van de 0% bijtelling tenminste 60 maanden). Voor auto's die na 1 juli 2012 zijn tenaamgesteld geldt het eventuele bijtellingsvoor- deel (van 0%, 14% of 20%) altijd voor een periode van 60 maanden. Ook nieuw zijn de plannen rond de bijtelling van een bestelauto van de zaak. Een berijder die geen bijtelling wil betalen over zijn bestelauto moet nu veelal een sluitende rittenadministratie bijhouden, waarmee hij kan aantonen dat hij jaarlijks minder dan 500 km privé rijdt. Dit is voor veel werknemers en werkgevers een doorn in het oog. Daarom wordt in het Belastingplan 2012 de 'verklaring uitsluitend zakelijk gebruik' in het leven geroepen. Het bijhouden van een rittenadministratie is dan niet meer nodig. De Belasting dienst gaat wel extra controle ren op privé-gebruik. wKÊBÊÊKÊÊÊÊBKÊtÊÊÊËÊBP Over wendbaarheid geen klagen: draaicirkel 7,2 meter.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 37