Veel tips 'Dit kan beter!' 25 jaar en Idénfeest! Wie weet waar Mina is? Kerst in Engeland Driedaagse minicruise plus kerstshoppen in Lincoln of Leeds Filmpje Geef je op voor de rollatorcheck Spaarweek bij Rabobank Annelies Kars in race voor muziekprijs Uit uw reacties blijkt: Er is nog meer dan genoeg te verbeteren in Schiedam! Haal een parkeerplek weg om daar fietsen te stallen Column Klein Nieuws Strengere controles bij vuurwerk Van Seumeren Ondernemer van het Jaar Van Zoelen verlaat Vlietland Ziekenhuis Wagenpark Irado steeds veiliger Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 12 oktober 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 12 www.deweekkrant.nl Wist u dat u ook filmpjes op de kunt zetten? Heeft u een leuke video gemaakt in Schiedam, plaats hem dan snel en eenvoudig op onze website. www.nieuwestadsblad.nl site Schiedam Argos l'Entrée organiseert 26 oktober een rollatorcheck in zorgcentrum Francois HaverSchmidt. Uit onder zoek blijkt namelijk dat elk jaar 1.200 mensen vallen met hun rollator. Dat komt neer op drie mensen per dag. Tijdens de rollatorcheck zijn een fysiotherapeut, ergotherapeut en technici aanwezig. Zij kijken of de rollator goed staat afgesteld, lopen schroefjes na, draaien ze eventueel aan en smeren onderdelen. Ook wordt er aandacht besteed aan de houding ten opzichte van de rollator. Aanmelden kan die dag tot 11.30 uur. Schiedam Rabobank Schiedam-Vlaar- dingen organiseert van maandag 17 tot en met zater dag 22 oktober de Rabobank Spaarweek. Kinderen van 4 tot 12 jaar met een spaarrekening bij de Rabobank zijn welkom om hun spaargeld te storten op hun (nieuwe) spaarreke ning. Stortingen vanaf 10 euro worden beloond met een uniek cadeau, waaron der kaarten voor het Sinter klaaspaleis en de voorstelling Minoes. Schiedam Annelies Kars is één van de zes genomineerden voor de Wilma Straver - Bos prijs. Deze prijs wordt 29 oktober uitgereikt aan een persoon of instelling die zich op bij zondere wijze inzet voor goed muziekonderwijs aan en voor kinderen en jonge ren met een beperking. We duimen voor Annelies! U reageerde massaal op onze oproep om kwesties in te sturen die volgens u beter kunnen in Schiedam. Hoog in de klachten Top 10 eindigden parkeer- en geluidsoverlast en onveilige verkeerssituaties. Van de redactie Schiedam Er is nog genoeg te verbeteren in Schiedam. Dat wordt wel duidelijk uit onze actie 'Dit kan beter!'. U klikte de afgelo pen week massaal op de button bovenaan onze website en -nog beter- u stuurde u ergernissen ook in, vaak zelfs voorzien van foto. Allereerst: bedankt voor al uw reacties! U zult begrijpen dat het er te veel zijn om meteen re sultaat mee te boeken, maar wij zijn als redactie met een groot aantal punten aan de slag ge gaan. Niet in de illusie al deze problemen op te lossen, maar wel om er in ieder geval een groot aantal onder de aandacht te brengen van de mensen bij wie ze onder de aandacht horen te komen. Wat stuurde u zoal in? Onveilige verkeerssituaties en onlogische verbindingen. Zoals in Schie- dam-Noord waar een nieuw voet- en fietspad is aangelegd waar voetgangers nu langer op een fietspad lopen dan op een voetpad. Geluidsoverlast van motoren op het dijklichaam van de A4. Een probleem waar kennelijk al jaren over geklaagd wordt, maar waar de gemeente tot dusver niks aan heeft gedaan. Ook zijn er aanbevelingen. Haal in de oude wijken bijvoorbeeld eens een parkeerplaats weg en maak daar ruimte voor het stal len van fietsen. Zo kunnen ou ders met hun kinderwagen en ouderen in een invalidewagen ook gewoon op de stoep rijden. Blijf vooral insturen en houd de site goed in de gaten. wunu.nieuwestadsblad.nl/dit kan beter! Wie oh wie heeft Mina gezien? Dit Cyperse poesje met een vleugje wit wordt al zeker een jaar vermist in de omgeving van de Van Ostadelaan. Voor haar verdwijning droeg ze een roze bandje met parels erop. Haar baasjes missen haar enorm en zijn op zoek naar elke vorm van informatie over Mina. Mail: redactie.ns@whm.wegener.nl In de krant lazen wij een artikel van een jon gen die een hand is kwijtgeraakt. Een 12-jarige jongen heeft bij voetbalvereniging Zwaluwen in Vlaardingen iets aangestoken dat op een fakkel leek. Uiteindelijk bleek dat hij zwaarder vuur werk heeft afgestoken dan een rookfakkel. In eerste instantie vinden wij het erg stom van deze jongen om iets wat op straat ligt aan te steken. Wij vinden dat het daarom zijn eigen schuld is. Maar het kan voorkomen worden, als er tijdens voetbal wedstrijden beter wordt gecontroleerd op vuurwerk of fakkels. Wij snappen dat je niet altijd iedereen kan controleren, maar bij belangrijke wedstrijden moet dit toch beter kunnen. Wij denken dat het grotere probleem ergens anders lig, want je kunt makkelijk illegaal vuurwerk uit België halen. De overheid moet een keer goed praten met de Bel gen, want het is natuurlijk levensgevaarlijk dat zij zwaar vuurwerk verkopen. We lazen ook in de krant dat Schiedam eindelijk een nieuw college heeft. Wij vinden het goed dat het een mengelmoes is van jong en oud. Ervaring vinden wij heel be langrijk, maar een nieuwe kijk op bepaalde zaken vinden wij ook erg goed. Wij hopen wel dat de nieuwe wethouders goed naar de mening van de kinderen gaan luisteren. Bilal 12) Shannon (11) en Bart (11) obs Het Windas Reageren kan op www.nieuwestadsblad.nl Schiedam Frans van Seuemeren, oud algemeen directeur van Mammoet, heeft zaterdag de Entrepeneur Of The Year Award ontvangen uit handen van minister Verhagen. Van Seumeren was jarenlang algemeen directeur van het Schiedamse kraanbedrijf en zette het in 2001 inter nationaal op de kaart door de Russische onderzeeër Koersk te bergen. In 2005 legde Van Seume ren zijn werkmaamheden bij Mammoet neer. „Succesverhalen zoals die van Frans laten zien dat het succes van ondernemerschap afhangt van doorzettingsver mogen en lef. Ik ben er trots op dat Nederland veel van dit soort ondernemers kent", aldus de minister tijdens de prijsuitreiking. Schiedam Na bijna zes jaar leiding te hebben gegeven aan het Vlietland Ziekenhuis, ver laat Gerrit Jan van Zoelen het ziekenhuis per 1 januari 2012. Van Zoelen stapte bij het Vlietland in in een turbu lente periode. Zo moest hij vorm en inhoud geven aan de overgang van twee oude locaties naar één nieuw zie kenhuis en moest er hard gewerkt worden aan de fi nanciële positie. Van Zoelen was succesvol. Zo wist hij de financiën weer naar een positief resultaat te tillen, kreeg het ziekenhuis onlangs een NIAZ-accre- ditatie voor de kwaliteit en werkte hij aan een construc tieve samenwerking met pro fessionele partijen. Van Zoelen vertrekt omdat het ziekenhuis volgens eigen zeggen 'in een nieuwe ont wikkelingsfase' is gekomen. „Dat vereist een visie op korte en middellange ter mijn, met daarbij behorende daadkracht en uitvoering. En ik zal - mede op grond van mijn leeftijd - geen in vulling geven aan de realisa tie daarvan." Van Zoelen wordt voorlopig opgevolgd door een ad-inte- rim voorzitter. Schiedam Irado is voortdurend bezig de kwaliteit van haar wagen park te verbeteren, daarom krijgen alle vrachtwagens binnenkort een 'dode hoek- camera'. Hierdoor kunnen de chauffeurs nog beter de 'bekende' dode hoek waar- Basisschool De kring bestond tot 25 jaar geleden uit kleuterschool Het Stokpaardje en basisschool Jan Ligthart. Een kwart eeuw geleden werden de twee samengevoegd tot één basisschool met één naam: De Kring! Daarom is het deze week feest op school, helemaal in het teken van helden, 'toevallig' ook het thema van de kinderboekenweek. foto:PR

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 12