Vft Bijeenkomst verordening wijkbudgetten Schiedam zet zich in voor actief roze beleid Geef u op als Gast van de Raad! 1 gemeente Schiedam Uitnodiging OPROEP Politiek is leuker als je weet hoe het werkt! 12 OKTOBER 2011 - PAGINA 2 Wij doen ons best om u on der meer via Gemeentebe- richten zo goed mogelijk te informeren over onderwer pen die voor u van belang zijn. Dat kunnen actuele projecten zijn, of activiteiten van het college, maar ook bijeenkomsten waar wij u voor uitnodigen of seizoens gebonden onderwerpen zoals bijvoorbeeld gladheid bestrijding. We proberen onderwerpen te kiezen die u interesseren. Om in de toekomst de berichtgeving op deze pagina's nog beter te laten aansluiten bij wat u graag wilt weten, vragen wij uw hulp. Wat wilt u weten? Het streven is om in Gemeente- berichten zo actueel mogelijk te zijn, inzichtelijk te maken wat er leeft en speelt in de stad en u te informeren over (beleids-)onder- werpen die voor u, als inwoner van Schiedam, interessant zijn. We zijn benieuwd over welke onderwerpen u meer wilt lezen. Wat interesseert u? Waarover wilt u meer uitleg? Laat het ons weten. Stel uw vragen Wilt u ons helpen Gemeentêbe- richten beter op uw wensen af te stemmen? Laat ons weten over welk on derwerp of welk project u meer zou willen weten en welke (vijl) vragen u hierbij heeft. Dan doen wij ons best om u daarover de komende tijd te informeren. Stuur uw onderwerpen en eventuele vragen naar contact® schiedam.nl onder vermelding van 'Vijf vragen aan'. De gemeente Schiedam orga niseert op dinsdag 25 oktober een informatiebijeenkomst over de Ontwerp subsidiever ordening wijkbudgetten. In deze bijeenkomst wordt uitleg gegeven over de verordening en is er gelegenheid tot het stellen van vragen en het met elkaar over het conceptont werp van gedachten te wis selen. Momenteel heeft de gemeente Schiedam twee systemen voor bewonersinitiatieven: het vou chersysteem en de wijkbudget ten. Deze zijn samen met be trokken partijen en bewoners in de stad geëvalueerd. De nieuwe subsidieverordening is op basis hiervan tot stand gekomen; vanaf 1 januari 2012 wordt gewerkt met één systeem. Vaststelling conceptontwerp Op 20 september jongstle den heeft het college van bur gemeester en wethouders het conceptontwerp voor de 'Sub sidieverordening wijkbudgetten bewonersinitiatieven gemeente Schiedam 2012' vastgesteld. Voordat de verordening definitief wordt vastgesteld, ligt deze gedu rende zes weken ter inzage voor inspraak (sinds 29 september jongstleden). Informatiebijeenkomst Tijdens de periode van inzage wordt een informatiebijeenkomst over de Ontwerp subsidieveror dening wijkbudgetten georgani seerd. De gemeente Schiedam nodigt u van harte uit deze bij eenkomst bij te wonen. De bij éénkomst vindt plaats op dinsdag 25 oktober vanaf 19.30 uur in het restaurant van het Stadskantoor, Stadserf 1. Inlichtingen Heeft u nog vragen? Voor meer informatie kunt u contact opne men met mevrouw L. Jongebreur, telefonisch bereikbaar via 14 010 of per e-mail via contact@schie- dam.nl onder vermelding van 'Bijeenkomst sübsidieverordening wijkbudgetten'. Gemeente Schiedam maakt zich sterk voor een roze eman cipatiebeleid. Wethouder Grij zen ondertekende woensdag 5 oktober, samen met minister Marja van Bijsterveldt, een in tentieverklaring op het gebied van homo-emancipatie. Met de ondertekening beloofde Schiedam voor 1 februari 2012 een gedegen plan op te stel len om de homo-emancipatie in haar gemeente verder te ontwikkelen. Homoseksuelen en transgenders hebben nog regelmatig te maken met onveiligheidsgevoelens en geweld. Door het ondertekenen van de intentieverklaring bekrach tigde Schiedam de belofte een plan op te stellen om de veiligheid en weerbaarheid van lesbiennes, homoseksuelen, biseksuelen en transgenders (LHBT's) op straat én de sociale acceptatie van deze groepen in haar gemeente te ver beteren. Schiedam als koploper Naast Schiedam ondertekenden ook Alkmaar, Almere, Breda, Ca- pelle aan den IJssel, Delft, Eind hoven, Goes, Haarlem, Helmond, Hengelo, Hoorn, Leidschendam- Voorburg, Middelburg, Oss, 's- Hertogenbosch, Sittard-Geleen, Südwest Fryslan, Venlo, Vlissin- gen, Westland en Zoetermeer de intentieovereenkomst. Zij mogen zich vanaf nu scharen onder de zogenoemde koplopers; gemeen ten met een roze emancipatiebe leid. Koplopersprogramma Het Koploperprogramma is gestart in 2008. In samenwerking met het maatschappelijke middenveld ge ven gemeenten hun bestaande Wethouder Grijzen ondertekent onder toeziend oog van minister Marja v. intentieverklaring op het gebied van homo-emancipatie.- Bfjsterveldt, e beleid, initiatieven en activiteiten op het gebied van LHBT-eman- cipatie verdieping. Zij kiezen één of meerdere speerpunten waar ze op inzetten. Deze speerpunten sluiten aan bij de doelstellingen van het landelijke LHBT-emanci- patiebeleid. Minister Van Bijster veldt stelt per gemeente 20.000 euro per jaar beschikbaar. Om meer contact te krijgen met inwoners van de gemeen te Schiedam geven de raads leden een 'kijkje in de keuken' van de gemeenteraad. De ge meenteraad wil graag de spel regels van de politiek uitleg gen en nodigt u uit als 'Gast van de raad'. Voorafgaand aan de raadsverga dering wordt u ontvangen door burgemeester J.M. Leemhuis- Stout, een aantal raadsleden en de griffier J. Gordijn. Raadsleden vertellen Over het werk van de gemeenteraad, geven uitleg over de gang van zaken tijdens de ge meenteraadsvergadering en ge ven een toelichting op de onder werpen die op de agenda staan. Vanaf de publieke tribune volgt u de raadsvergadering. In de pauze en na afloop kunt u de raadsleden en collegeleden aanspreken. Na afloop horen raadsleden graag hoe u de raadsvergadering heeft ervaren. Een Gast van de Raad schrijft: "...Met veel plezier heb ik een kijkje kunnen nemen in de keuken van de gemeenteraad, maar was bo venal vereerd door de tijd die de raadsleden en de burgemeester vrij hielden om ons wegwijs te maken in de bestuursvorm van Schiedam. ...Ik heb een goede indruk gekre gen van de raad en bewonder alle raadsleden die zich zo inzetten voor hun Schiedam, niet alleen voor de stad maar vooral voor de mensen die daar leven en wonen..." Wilt u zich aanmelden als 'Gast van de raad'? Stuur dan een e-mail naar griffie@schiedam.nl. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen? Het is jouw wijk Vdusjy mag het zeggen

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 24