Weer hennepteelt Volg alle Klik Win-acties op Twitter 112 Lotgenoten contact sexueel misbruik Afscheid oud-wethouders Man biedt drugs aan Negeren van rood kruis Auto's uitgebrand A4ALL legt A4 Delft-Schiedam aan Drie keer in de fout Poeder in brievenbussen Altijd actueel, de weekkrant.nl woensdag 19 oktober 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 11 Steeds nieuwe kansen www.twitter.com/klik_en_win Klik&Win Waar gaat die politieauto naar toe en waar komt die brandweer vandaan? Als u sirënes hoort, schakel dan meteen naar onze website voor het laatste nieuws. www.nieuwestadsblad.nl Schiedam Slachtofferhulp Nederland start in november met bege leid lotgenotencontact voor ouders van kinderen die slachtoffer zijn geworden van seksueel misbruik. Zowel in Breda als in Dor drecht vinden zes bijeen komsten plaats, na enkele maanden gevolgd door een terugkomdag. De bijeen komsten vinden plaats in de avonduren. Seksueel misbruik bij kinde ren komt helaas regelmatig voor. Niet alleen de kinderen, maar ook ouders bevinden zich in een moeilijke positie. Gevoelens van schaamte of schuld - waarom heb ik niets gemerkt? - en de angst dat je kind een stigma krijgt geven ouders niet zelden het gevoel er alleen voor te staan. Door contact met lotgeno ten kunnen zij zich gesteund voelen. Voor meer informatie kun je mailen met: Saadia Souhaïl (s.souhail@slachtofferhulp. nl). Nadat vorige week al twee drugslaboratoria ontdekt en ontmanteld werden, is de afgelopen week ook weer korte metten gemaakt met zes andere kwekerijen binnen de Schiedamse stadsgrenzen. Van de redactie Schiedam Politie en Lichtblauwe Brigade hadden de afgelopen week de handen vol. Op zes verschillen de plaatsen werden kwekerijen opgerold en drugs ter waarde van vele tienduizenden euro's vernietigd. De kwekerijen bleken verdeeld over de stad, maar concentreer den zich vooral in de wijken Nieuwland en Oost. De politie is de ruimtes op het spoor geko men door onderzoek en meldin gen vaivomwonenden. Zaterdag 8 oktober werd de eerste vondst in een lange reeks gedaan. In een woning aan de Burgemeester Gijsenlaan werd maar liefst 22,3 kilo gedroogde henneptoppen aangetroffen. De maandag erna was het wederom Schiedam Aan een hectische periode komt een eind. Nu de nieuwe wethouders geïnstalleerd zijn en de rust weer een beetje lijkt weergekeerd op het Stadskan toor, is het tijd voor een officieel afscheid van de oude ploeg. De oud-wethouders Vissers, Siljee, Mostert, Hekman en Groene nemen woensdag 26 oktober afscheid als wethouder van de gemeente Schiedam. Iedereen die de wethouders gedag wil zeggen en de hand wil schudden is welkom op de afscheidsreceptie die ge houden wordt in de Grote Kerk aan de Lange Kerk straat. De receptie duurt van 16.00 tot 18.00 uur. In een garage aan de Geervlietsestraat werden 166 planten gevonden. FOTO: SVEN VAN BEEK raak in Nieuwland. In verschil lende woningen aan de Van Heuven Goedhartstraat werden 284 hennepplanten gevonden, en in een woning aan de Edi- sonstraat nog eens 108 hennep planten. Vervolgens ging het team richting Van Musschen- broekstraat waar in een woning nog eens 128 moederplanten en 555 stekken werden aangetrof fen. De dag erna was het weder om raak in Oost. In een woning aan de Kamerlingh Onneslaan werden 784 hennepplanten aangetroffen en in een garage aan de Geervlietsestraat (in de Gorzen) 166 hennepplanten. Vooralsnog is één persoon aan gehouden. Op alle adressen was sprake van brandgevaar en stankoverlast. Op vijf adressen werd ook de stroom illegaal af getapt. De ontmantelingen zijn onderdeel van de bestuurlijke aanpak, waarin gemeente, po litie, energiebedrijf en woning corporaties samenwerken. Waar had de politie het de afgelopen week allemaal druk mee? Een kleine se lectie. In de nacht van zaterdag op zondag is een 32-jarige Schiedammer aangehouden die agenten in burger drugs aanbood. De man vroeg of de agenten XTC bij zich hadden. Toen zij zeiden dat dit niet zo was, vertelde de man zelf harddrugs bij zich te hebben en vroeg of ze iets van hem wilden kopen. Bij fouillering bleek hij een zakje cocaine bij zich te hebben. In verband met een pech- geval werd zondagochtend korte tijd een rood kruis ge plaatst boven een rijstrook op de A16. Zeventig auto mobilisten negeerden het rode kruis. Zij krijgen komende weken een boete van 180 euro thuisgestuurd. In de Zwaluwenlaan zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee auto's uitgebrand. Buurt bewoners hadden nog getracht de brand te blussen met een brandslang, maar dat mocht niet baten. Omdat eerder dit jaar al autoruiten zijn ingesla gen en nu de auto's in brand zijn gestoken, doet de politie een uitgebreid onderzoek. Schiedam Rijkswaterstaat geeft op dracht voor de aanleg van de A4 Delft-Schiedam aan het consortium A4ALL. Het consortium heeft de economisch meest voorde lige inschrijving gedaan voor het ontwerpen en bouwen van de nieuwe snelweg. A4ALL bestaat uit de bedrij ven Boskalis, Heijmans en de VolkerWessels-bedrijven KWS Infra, Van Hattum en Blanke voort en Vialis. De inschrijfsom bedraagt ongeveer 300 miljoen euro. De werkzaamheden aan de A4 starten naar verwachting in het tweede kwartaal van 2012. Voorbereidende werk zaamheden starten eerder. De nieuwe infrastructuur is eind 2015 beschikbaar. Op de Laanweg in Spijkenisse is een 43-jarige Schiedammer aangehouden nadat hij voor de derde keer werd betrapt voor het rijden tijdens een rijontzegging. Agenten kregen een ANPR- hit nabij de Botlektunnel. De eigenaar van de auto had een ongeldig verklaard rijbewijs en stond gesignaleerd voor dertien openstaande boetes van totaal 1300 euro. De man betaalde direct de openstaande boetes, maar zijn auto werd wel meteen in beslag genomen. Schiedam In brievenbussen aan de Muiderslotstraat en het Ro- zemarijnveld is dinsdag poe der aangetroffen. Nadat er forensisch onder zoek was gedaan bleek het te gaan om poeder uit een brandblusapparaat. Het waarom is onduidelijk.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 11