Dit kan Beter!: parkeren <»tl!5 Balletje zoekt leuk gezin Acht dagen naar de Costa del Sol inclusief excursies vanaf 399 p.p. Beste buur 2011 Sint komt 12 november aan! Poll - harder optreden tegen drugs Halloween Discozwemmen Jeugdfilms in Wenneker Cinema Nacht van de GeSCHI Edenis Parkeerproblemen in grote delen van de stad zijn bekend bij gemeente Klein Nieuws Drugs in hand regering Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 19 oktober 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 13 Winterzon voordeel voor 55+ www.deweekkrant.nl Buurtlink.nl gaat dit jaar voor het vijfde achtereenvolgende jaar op zoek naar de Beste Buur van Nederland, ledereen kan via de website nomineren en stemmen. www.bestebuur2011.nl U weet onze site goed te vinden. De actie Dit kan Beter! is nu al een succes. Op nummer 1 in de Top 3 staat parkeren. Daar hebben we in bijna alle wijken last van. Wij vroegen de gemeente om een reactie en deze is hieronder en op pa gina 40 te vinden. Natuurlijk kunt u ook weer reageren. Via de site of redactie.ns@whm.wegener.nl. »T0: PtfT PENNING Schiedam Als alles onderweg meezit, komt Sinterklaas zaterdag 12 november aan in Schiedam. Ook dit jaar blijft hij weer de hele sinterklaasperiode tot en met 5 december in de stad en slaapt hij in het Sinterklaas paleis op de Hoogstraat. Anders dan in voorgaande jaren zal Sinterklaas niet in de Lange Haven afme ren, maar zet hij nog voor de Koemarktbrug voet aan wal. De gemeente vindt het na melijk geen goed plan om de kades overmatig te belasten. Momenteel loopt er namelijk een onderzoek naar de staat hiervan. Normaal verkeer kan overi gens gewoon gebruikmaken van de kades. Meer details over de route worden binnenkort bekend gemaakt. Alle informatie over Sintstad Schiedam is binnenkort te vinden op de website www.sintstadschie- dam.nl. Schiedam U vindt dat de gemeente best wat harder op mag treden te gen drugshandel in de stad. Een ruime meerderheid van 88 procent heeft dat name lijk afgelopen week aangege ven in onze poll. Slechts 12 procent is van mening dat de drugsoverlast in andere ste den net zo groot is als hier. Dat gemeente en politie werk maken van de drugshandel werd afgelopen week wel duidelijk. Zes kwekerijen werden in amper een week tijd ontdekt en opgerold. Deze waren voornamelijk te vinden in de wijken Nieuwland en Oost. Schiedam Griezels en gedrochten, to venaars en heksen, swingen de discomuziek en spelletjes. Halloween komt er weer aan en dajt wordt dit jaar gevierd op vrijdag 21 oktober in zwembad Groenoord tijdens BlitsKidz. Kinderen tussen de 7 en 12 jaar, in het bezit van mini maal een A-diploma kunnen meedoen. Een entreekaart kost vijf euro. Schiedam In Wenneker Cinema draait donderdag 20 oktober, vrij dag 21 oktober en zaterdag 22 oktober om 15.00 uur in zaal 2 Fu Panda 2 (NL). Zondag draait deze film om 13.00 uur. Schiedam De muziek, de verfijning uit de distillleerketel, de grote en kleine verhalen van het verleden. Plus: de pracht van een oude Hollandse stad. Schiedam nodigt U uit voor de Nacht van de GeSCHIE- denis op zaterdag 22 oktober vanaf 20.15 uur. In zowel het Stedelijk Mu seum Schiedam als het Je nevermuseum vindt dan een programma plaats met lezin gen, optredens, een geschie denisquiz, muziek en een disco toe. Bezoekers kiezen zelf hun programma. De Nacht van de GeSCHIE- denis gaat om 20.15 uur van start in de Giudici kapel van het Stedelijk Museum. Pu blicist Han van der Horst opent het evenement, waar na Laurens Priester van het Archief een Schiedammer in het zonnetje zet van wie de familienaam al 200 jaar lang in Schiedam is geregi streerd. Op vier locaties in de twee musea zijn lezingen bij te wonen. Onder andere van Arjan Hebly die vertelt over Schiedams erfgoed uit de wederopbouwperiode en het onstaan van wijken als Nieuwland en Groenoord of Han van der Horst die praat over Babyboomers in Schie dam die negen maanden na de bevrijdingsfeesten werden geboren. Architectuurhistoricus Geert Medema praat over grote projecten in de 18e eeuw: de Gouden Eeuw van Schiedam en Herman Noordegraaf over Sociaal democratische literatuur in Schiedam. Met name over het werk van de Schiedamse onderwijzer Henri Hartog (1869-1904). Vanaf 23.00 uur verzorgt dj Jack Kerklaan in de Giudi- cikapel een Seventies disco, het swingende toetje van de avond. Kaarten voor de Nacht van de GeSCHIEdenis kosten 10,- en zijn verkrijgbaar bij de VWj Post Scriptum, Van Leeuwen en in de musea. Welk gezellige Schiedamse gezin heeft plaats voor een nieu we huisgenoot? Dierenasiel Hargahoeve heeft namelijk Bal letje in de aanbieding: een nieuwsgierige en vrolijke kater die van knuffelen houdt en alles in de gaten wil houden. De ideale huisgenoot. Wie komt Balletje ophalen en geeft hem dat (t)huis waar hij zo naar op zoek is? FOTO RICK VAN HELDEN U weet de button van Dit kan Beter! op onze website inmiddels te vinden. Hoog in de Top 3 van Schiedamse zaken die beter kunnen staat Parkeerproblemen. Wij vroegen de gemeente een reactie op uw ergernissen. Van de redactie Schiedam De gemeente geeft allereerst aan dat de parkeerproblemen in grote delen van de stad be kend zijn en de ervaren overlast ook. Een inventarisatie van de problemen en de gekozen op lossingen zijn vastgelegd in de Kademota Parkeerbeleid en het daarbij behorende Verslag pro bleeminventarisatie parkeren. „Sinds het vaststellen van de Kademota in 2009 zijn al veel initiatieven genomen om de problematiek zoveel mogelijk terug te dringen." In Oost is de parkeeroverlast (door forenzen) voor een deel teruggedrongen door het in voeren van betaald parkeren, maar worden ook extra parkeer plaatsen aangelegd. „We sluiten zoveel mogelijk aan bij bestaand werk: op die manier kan voor het beschikbare budget zoveel mogelijk parkeerruimte worden aangelegd." In Woudhoek wordt op dezelfde manier gewerkt: bij de herin richting van het Geuzeplein en het De La Marplein is extra parkeerruimte gecreëerd en bij de herinrichting van de Boten- buurt en het Heijermansplein zelfs op vrij grote schaal. In de binnenstad is de parkeer druk zeer hoog, erkent ook de gemeente. Om de parkeer ruimte op straat zoveel moge lijk beschikbaar te houden voor bewoners en bedrijven, wordt het gebruik van parkeergarages gestimuleerd.„Er zijn plannen om een extra parkeergarage aan de westzijde van de binnenstad te bouwen." Lees verder op pagina 40 Het artikel dat ons deze week het meest opviel was dat er twee druglabs in Schiedam zijn ontmanteld. Hier werd harddrugs gemaakt en opgeslagen met een waarde van meer dan één miljoen euro.' Wij zijn erg geschrokken dat in onze stad zulke labora toria te vinden zijn. Behalve over harddrugs hoor je nu veel over de plannen van de regering over softdrugs. Wij snappen er niets van dat je softdrugs wel mag kopen in coffeeshops, maar niet in grote hoeveelheid mag kweken. Dit betekent dat ze de softdrugs illegaal naar de coffeeshops moeten smok kelen, maar het mag daar wel worden verkocht. Heel raar! Softdrugs verbieden is volgens ons geen optie, want dan heeft de regering helemaal geen controle. Ons plan is dat de regering zelf softdrugs in fabrieken gaat maken, waardoor ze het beter kunnen controleren. Ook lazen wij dat Schiedam zich inzet voor een actief roze beleid. De wethouder heeft een verklaring getekend waarin hij zegt een plan te schrijven om homo's en lesbiennes in zijn stad beter te beschermen. De gemeente krijgt van Minister Marja van Bijsterveldt 20.000 euro! Wij vinden het goed dat de gemeente voor deze mensen opkomt. Het zijn ook gewoon mensen en hebben dezelfde rechten als ieder ander. Voor sommige kinderen is het verboden van je geloof, maar dan hoeven ze bijvoorbeeld niet op straat uitgescholden te worden. Aleyna 12) Bart (11) en Maaike (11) obs Het Windas Reageren kan op www.nieuwestadsblad.nl Column

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 13