Oproep aanleveren onderzoeksonderwerpen Nieuwe cursusronde 'Ken uw stad Schiedam' OW Omleiding buslijn 54 en 57 in Schiedam Zuid SCHIEDAM gemeente Schiedam 19 OKTOBER 2011 - PAGINA 2 Karei Leeuwangh Sportambassadeur Zondag 16 oktober is Karei Leeuwangh, sportambas sadeur van de gemeente Schiedam, tijdens de Am sterdam Marathon, Neder lands Kampioen geworden in de categorie 'mannen boven de 70 jaar' (M70). Een prestatie om trots op te zijn, daarom vijf vragen aan deze sportieve Schiedammer. 1Wat is je laatste sport prestatie/activiteit? Nederlands Kampioen M 70 tijdens de Amsterdam Mara thon. Mijn tijd, 3.27.48, was een persoonlijk record. Mijn snelste tijd in de M70 klasse was tot nu toe 3.29.54. Ik had sterke tegenstanders tijdens deze marathon en kon pas na 30 kilometer het verschil maken met de nummer twee die een tijd van 3.31.46 liep. 2. Je bent 72 jaar, hoe blijf je zo fit? Gezond leven, niet roken, matig alcohol gebruik, pluk de dag en beweeg regelmatig. Ik train zo'n vijf a zes keer per week en daarnaast train ik de F pupillen van voetbalvereniging Neptu- nus-Schiebroek in Rotterdam. 3. Waarom ben je sportam bassadeur geworden voor de gemeente Schiedam? Ik ben ervoor gevraagd door Sport Recreatie en ik vond het een goed idee om zo een leven lang sporten en bewegen te promoten. 4. Welke boodschap wil je overbrengen als sportam bassadeur aan de Schie dammers? Door regelmatig te sporten en bewust te leven, kun je ook op oudere leeftijd fit en gezond blijven. 5. Wat wordt je volgende (sportieve) uitdaging? Er zijn voor mij niet zoveel sportieve uitdagingen meer. Ik ben meermalen Nederlands Kampioen Marathon in verschil lende leeftijdsklassen geworden en heb vier records op mijn naam staan. Misschien dat ik nog wat Nederlandse records kan verbeteren. Doorgaand verkeer Naast de wijzigingen voor het busverkeer kan ook ander door gaand verkeer kortdurend hinder ondervinden van de werkzaam heden. Waar nodig worden er omleidingen ingesteld. Wij vragen hiervoor uw begrip. Op basis van een groslijst maakt de Rekenkamercom missie Schiedam-Vlaardingen binnenkort een keuze welke onderzoeken het komende jaar uitgevoerd worden. De com missie neemt ook suggesties uit de samenleving mee op de groslijst. De Rekenkamer commissie Schiedam-Vlaar dingen roept inwoners en de in de gemeente Schiedam en/ of Vlaardingen werkzame or ganisatie op suggesties voor onderzoeksonderwerpen in te dienen. De Rekenkamercommissie Schie dam-Vlaardingen (RKC) heeft tot doel de controlerende taak van de gemeenteraden te versterken door het (laten) doen van onder zoeken naar de doelmatigheid en doeltreffendheid van het gemeen telijk beleid en beheer in Schie dam en Vlaardingen. Om te komen tot een keuze van de in 2012 uit te voeren onderzoe ken wordt een groslijst met onder zoeksonderwerpen opgesteld. Suggesties aandragen. De Rekenkamercommissie roept alle Schiedammers en de in de gemeente Schiedam en/of Vlaar dingen werkzame organisaties op om suggesties voor onder zoeksonderwerpen vergezeld van een motivering vóór 15 november 2011 bij haar in te dienen. De voor deze datum ontvangen sugges ties worden meegenomen bij het opstellen van het onderzoekspro gramma 2012. Suggesties kunnen schriftelijk worden ingediend en gericht aan: Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen Mevrouw M. van der Stel Postbus 1002 3130 EB Vlaardingen Digitaal beschikbaar Het onderzoeksprogramma 2011- 2012 en de in 2010 en 2011 ver schenen rapporten van de Reken- kamercommissie kunt u vinden op de website van de gemeente Vlaardingen www.vlaardingen.nl, onder Stadhuis/Gemeenteraad/ Rekenkamercommissie Schie dam-Vlaardingen. Meer informatie? Wilt u meer informatie of oriën terend overleggen met de com missie, neemt u dan contact op met de ambtelijk secretaris van de commissie, te bereiken op telefoonnummer 010 2484547 of via e-mail mieke.vanderstel@vlaardingen.nl. Binnenkort gaat de Histori sche Vereniging Schiedam weer van start met een nieu we cursusronde 'Ken Uw Stad Schiedam' bestaande uit der tien boeiende voordrachten en twee stadswandelingen. Ver halen en beelden over tal van onderwerpen komen voorbij. U kunt zich nu aanmelden. De cursus 'Ken uw stad Schie dam' geeft ruimte aan tal van uiteenlopende onderwerpen zo als archeologische vondsten, ge schiedenis van Schiedam, handel en nijverheid, cultuur en vèrmaak, onderwijs, sport en spel, sociale zaken, Liduina en kunst. Kortom: over van alles wat mensen in Schiedam door de tijd heen be zighield en veelal nog steeds be zighoudt. Locatie en kosten De cursus vindt plaats in gebouw De Wilgenburg, Land van Ris 6 (achter de Liduina-basiliek) en start op donderdagavond 17 no vember 2011. De aanvangstijd is 19.30 uur en om 21.30 uur wordt de avond afgesloten. De kosten voor het totale programma be dragen 75,-, inclusief syllabus, koffie of thee. Informatie en inschrijven Meer informatie kunt u vinden op de website www.scyedam.nl of u kunt de folder aanvrage bij de Historische Vereniging Schie dam. Wilt u deelnemen? U kunt zich schriftelijk inschrijven bij de His torische Vereniging. Per e-mail via kenuwstad@historischever- enigingschiedam.nl of schrif telijk door een kort bericht te sturen naar Historische Vereni ging Schiedam, Dorpsstraat 13, 3121KB Schiedam. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen? i-oto A. Df®ben Om de ondergrondse afval container te kunnen plaatsen vinden er graafwerkzaam heden plaats in de Rozen- burgsestraat en de Nieuwe Maasstraat. In verband met deze werkzaamheden rijden de buslijnen 54 en 57 in Schie dam Zuid tijdelijk een gewij zigde route. De gewijzigde routes van buslijnen 54 en 57 gelden van dinsdag 25 oktober bij aanvang van de dienst tot vrijdag 28 oktober 16.00 uur. Na die tijd rijden de bussen weer volgens normale dienstregeling van de RET. Meer informatie over de buslijnen en omleidingroute kunt-u vinden op www.ret.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 24