Burgerkracht beter benut Schiedam Gemeenteberichten Meer voor elkaar: gemeente x*~"N 1 I 1 I jl "Dit is de plek om inspiratie op te doen! Schiedam is groot waar het gaat om vrijwilligers werk en de inzet van bewoners ten aanzien van de verbetering van het leefklimaat in de stad. Daar ben ik trots op!" Wethouder Johan Grijzen (Welzijn) Bewoners, vrijwilligers en ondernemers kun nen en willen meer doen in het sociale do mein. De gemeente en maatschappelijke in stellingen willen meer werken met en vanuit burgers. Maar welke rollen kunnen burgers, maatschappelijke in stellingen en gemeente het beste spelen? Op donderdag 13 oktober spraken zo'n 200 bur gers, vertegenwoordi gers van maatschap pelijke instellingen en de gemeente Schiedam met elkaar over de in zet en het benutten van burgerkracht. burgers zelf in het sociale domein meer voor elkaar krij gen; met hun kennis, kunde en kwaliteiten kom je verder. Maar hoe doe je dat? Bewonersinitiatieven: kracht, kansen en zorgen In vier zalen konden de aanwezigen kennismaken met en leren van de ervaringen van twaalf bijzondere bewonersinitiatieven uit Schiedam. Zij vertelden over de relatie tussen initiatiefnemers, mede bewoners, professio nals en de gemeente. "Als politiek kun je heel veel wil len. Maar als de gemeenschap zich niet verbonden voelt met haar leefomgeving, niet haar hart erin legt, wordt het niets. Je zult dus moeten luisteren Maar spraken ook over de kracht van het initiatief en bij komende kansen en bedreigingen. Daarnaast konden de aanwezigen ken nismaken met projecten uit andere steden en hierdoor wijzer worden over burgerkracht in kwetsbare buurten, modern vrijwilli- gersschap, eigen kracht, eigen beheer en effectief samenwer ken met het bedrijfsle ven. omgeving aantrekken." Wethouder Johan Grijzen (Welzijn) Het vervolg De eerste bijeenkom sten waren een groot succes. Alle reden voor een vervolg. Het stre- Uitgelicht Met uw smartphone kunt u via de 'app' BuitenBeter eenvoudig en snel problemen die u buiten tegenkomt aan de gemeente doorgeven. Uw melding kan gaan over bij voorbeeld een paaltje dat omver is gereden, een lantaarnpaal die het niet doet of een fietspad waarvan de tegels losliggen. Op vrijdag 28 oktober wordt - ter ere van de afsluiting van de eerste zes weken van het programma Schooljudo.nl - een mega judoclinic gegeven aan meer dan 700 leerlingen van groep drie tot en met vijf door wereldkampioen en Olympisch medaillewinnaar judoka Ruben Houkes. UITNODIGING: Woensdag 26 oktober 2011 nemen mevrouw W.J.M. Vissers en de heren M.Siljee, AP. Mostert, A. Hekman en M. Groene afscheid als wethouder van de gemeente Schiedam, ledereen is welkom om de afscheidsreceptie bij te wonen. De bijeenkomst vindt plaats van 16.00 tot 18.00 uur in de Grote of Sint-Janskerk aan de Lange Kerkstraat 36. 19 OKTOBER 2011 - PAGINA 3 Burgerkracht gaat over hoe wij als gemeenschap een nieuw evenwicht kunnen vinden in wat de burgermaat schappij op eigen kracht kan regelen en waar zorg of ondersteuning van de overheid onmisbaar is. In hoeverre kan de inzet van bewoners zelf die nen als (deel van de) oplossing van maatschappelijke vraagstukken? Hoe zorgen we ervoor dat burgerkracht een gezamenlijk doel wordt? Meer voor elkaar De bijeenkomst vond plaats onder de titel 'Meer voor elkaar'. De naam ver wijst niet alleen naar het uitgangspunt dat mensen meer voor elkaar en voor kwetsbare burgers kunnen betekenen; naar de opgave om het potentieel van burgers die bereid zijn anderen on baatzuchtig te helpen te benutten. De naam verwijst ook naar het Idee dat ven is om nog dit jaar een bijeenkomst te organiseren waarbij de betrokken wethouders, een afvaardiging van de besturen van de bewonersorganisaties en vrijwilligersorganisaties én be stuurders van organisaties met elkaar aan tafel zitten. Dan wordt concreet bepaald welke knelpunten er zijn en welke randvoorwaarden nodig zijn om te komen tot een optimale inzet van burgerkracht. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 25