HEERDII IK UITNODIGING Jazeker GERRY WEBER EDITION PASVORM EVENT op vrijdag 21 oktober Werken aan zorg en veiligheid, dat doe je samen! Verpleegkundig centralisten (m/v) en Uitgiftecentralisten (m/v) Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 19 oktober 2011 Nieuwe Stadsblad pagina de Column van Kees Risseeuw Schiedam (010) 473 11 50 www. hypotheken nl WAT EEN WEEK In ons land hebben we een aantal vaste onderwerpen die constant Met het intreden van de herfst in ons land zijn er ook weer dagelijks zaken en gebeurtenissen die opvallen. Meestal zijn de berichten in de media over negatieve zaken. Positief nieuws is niet of nauwelijks interessant. Behalve als het om een bruiloft van een celebrity gaat. Afgelopen week viel natuurlijk het overlijden van Steve Jobs op. Deze Apple-icoon is bijna heilig verklaard vanwege zijn verdiensten voor de wereld. De l-phone, l-pod en l-pad zijn niet meer weg te denken in onze samenleving. Wat ik opvallend vind is dat in ons land, waar men over het algemeen direct op de barricades springt als iemand iets te veel verdient in de ogen van het volk, er nu niemand iets zegt. Want Steve Jobs mag geniaal genoemd worden, zijn inkomen lag daar ver boven, maar daar wordt niets van gezegd. Ook opvallend dat huisartsen zich beklagen over werkdruk en, nu, over een daling van het inkomen. Niemand wil achteruit in inkomen, maar ja, als dat misschien toch moet, ga dan eerst eens kijken hoe en wat je er zelf aan kunt doen om de achteruitgang te beperken of te voorkomen. Direct maar weer gaan protesterenIk vind dat feitelijk toch al een heel merkwaardige eigenschap van veel mensen. Alle financiële en sociale voorzieningen die men heeft gekregen worden direct als een verworven recht beschouwd. Een 13e maand, een winstuitkering, een bonus, een jaarlijkse salarisverhoging van een aantal procenten. Allemaal heel normaal. En o wee, als dat er een keer niet van komtde wereld is te klein! Ook in de zorg zie ik deze tendens. Alles moet vergoed worden, overal moet een regeling voor zijn, maar om iets zelf te betalen, of eigen bijdrage aan te leveren, is vaak nauwelijks bespreekbaar. In de huizenmarkt en hypotheekbranche plukken we steeds vaker de wrange vruchten van het slot wat erop zit. Steeds meer mensen hebben een te hoge hypotheek t.o.v. de (gedaalde) waarde van hun huis en verhuizen dus niet. Misschien kunnen ze hier iets aan doen met het opgebouwde spaarloon wat vrij komt te vallen en verdwijnt. Verdwijnt jalet u even op? Want het geld valt vrij maar de regeling verdwijnt, wat u een belastingvoordeel scheelt, want er komt niets voor terug! Gelukkig komt de NS ons te hulp. Want binnenkort hoeft u niet meer eerst thuis naar het toilet, maar kunt u "doneren" in de plaszak. Kon ik toch nog een keer lachen om de media deze week. Mail uw reactie naar: kees.risseeuw@hypotheker.nl Persoonlijk pasvorm advies 10% korting op uw broek Modieuze ceintuur cadeau BOVENDIEN BETAALT U OP DE BROEKENDAG GEEN BTW OP TRUIEN EN VESTEN DAT IS MOOI 19% KORTING De Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond (VRR) is een jonge, ambitieuze en ope rationele veiligheidsorganisatie waar 2200 medewerkers elke dag zorg en veilig heid bieden aan 1,2 miljoen inwonersin de dynamische regio Rotterdam-Rijnmond. Binnen de VRR werken de brandweer, de ambulance, de geneeskundige hulpver lening bij ongevallen en rampen, de gemeenschappelijke meldkamer en de experts op het gebied van risico- en crisisbeheersing samen aan de veiligheid en zorg in de regio. De VRR doet dit samen met de 19 regiogemeenten, de Politie Rotterdam-Rijnmond, het Havenbedrijf Rotterdam, de DCMR Milieudienst, het Arrondissementsparket Rotterdam en vele andere ketenpartners. De VRR legt, naast haar operationele taak, een duidelijke focus op het vergroten van het bewustzijn rond veiligheid en zorg. Zij doet dit met trotse en gedreven medewerkers en op basis van wensen en behoeften van onze klanten en partners. Voor de Gemeenschappelijke Meldkamer (GMK) van de Veiligheidsregio Rotterdam- Rijnmond zoeken wij voor de Meldkamer Ambulancezorg: De functie Het coördineren en verzorgen van de alarmering, inzet en begeleiding van ambu lances naar aanleiding van meldingen van particulieren en anderen. Het coördineren van de ambulancezorg bij incidenten en incidentenbestrijding door middel van opschaling. Het voeren van de regie op de spreiding en beschikbaarheid van zowel de kwantitatie ve, als de kwalitatieve ambulance paraatheid en het plannen van het ambulancevervoer. Het bedienen van computersystemen ten behoeve van de operationele uitvoering van de taken. Voor de verpleegkundig centralist geldt bovendien: De triage van 112 en andere (spoedeisende) meldingen en/of andere verzoeken tot ambulancevervoer naar de meldkamer ambulancezorg Het geven van (para)medische adviezen en instructie c.q. protocollaire hulpverle ning aan hulpvragers Wij vragen Als toekomstig collega verpleegkundig centralist beschik je over een HBO werk- en denkniveau, een opleidingVerpleegkundige-A, MBO-V of HBO-V met bij voorkeur ruime ervaring in de spoedeisende zorgverlening. Daarnaast ben je in het bezit van het SOSA-certificaat verpleegkundig centralist of ben je bereid deze opleiding te volgen.Je communicatieve vaardigheden zijn goed en je kunt uitstekend in teamverband functioneren. Het bezit van een rijbewijs B strekt tot aanbeveling. Tevens moet je bereid zijn tot het periodiek uitvoeren van een piketdienst. Als toekomstig uitgiftecentralist ben je bij voorkeur ambulancechauffeur en ben je als zodanig bekend met de medische terminologie, het werken op een ambulance, heb je een gedegen gebiedskennis en weet je hoe je kunt bijdragen aan een prettige samenwerkingsrelatie met de regionale ambulancedienst. Informatie/sollicitatie Meer informatie over beide vacatures is te vinden op www.veiligheidsregio-rr.nl. Je kunt je sollicitatie tot 28 oktober 2011 richten aan de P&O-afdeling van de Veiligheids regio Rotterdam Rijnmond, Postbus 9152,3007 AD Rotterdam,t.a.v. de heer G.Valente of via e-mail: wervingconcern@veiligheidsregio-rr.nl o.v.v. vacature verpleegkundig centralist of uitgiftecentralist. Een assessment en veiligheidsonderzoek maken deel uit van de selectieprocedure. Acquisitie naar aanleiding deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. pZuidHolland BEKENDMAKING Besluit tot vaststelling van de beleidsregel Geluidruimteverdeelplan industrieterrein Waal-/Eemhaven Burgemeester en Wethouders van Rotterdam en Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland maken ingevolge het bepaalde in artikel 3.42 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat zij op 28 juni 2011 respectievelijk 5 juli 2011 de beleidsregel "Geluidruimteverdeelplan industrieterrein Waal-/Eemhaven" hebben vastgesteld. De beleidsregel met bijbehorende stukken is in te zien op de volgende websites: www.rotterdam.n De beleidsregel met bijbehorende stukken ligt vanaf vrijdag 21 oktober 2011 (gedurende zes weken) voor een ieder ter inzage en kan op werkdagen tijdens openingstijden worden ingezien op de volgende adressen: de gemeente Rotterdam, Stadswinkel Centrum, Stadhuis, Coolsingel 40 (zijde Doelwater, tegenover hoofdbureau politie) te Rotterdam; openingstijden: maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 16.00 uur; behalve op donderdag (09.00 uur tot 13.30 uur); de secretarie van de deelgemeente Delfshaven, Looiershof 1 te Rotterdam; de secretarie van de deelgemeente Charlois, Boerhaavestraat 11 te Rotterdam; de secretarie van de deelgemeente Feijenoord, Maashaven Oostzijde 230 te Rotterdam; de secretarie van de deelgemeente Pernis, Vroomstraat 14 te Rotterdam; de secretarie van de deelgemeente Hoogvliet, Middenbaan-Noord 47 te Rotterdam; de gemeente Albrandswaard, Gemeentehuis, afdeling Publiekszaken, Hofhoek 5 te Poortugaal; de gemeente Schiedam, Stadswinkel in het Stadskantoor, bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadserf 1 te Schiedam; de gemeente Barendrecht, Servicecentrum, Binnenhof 1 te Barendrecht; de provincie Zuid-Holland, Zuid-Hollandplein 1 te Den Haag, alleen na telefonische afspraak, 070 - 441 74 28; de DCMR Milieudienst Rijnmond, Parallelweg 1 te Schiedam. Toelichting De beleidsregel "Geluidruimteverdeelplan industrieterrein Waal-/Eemhaven" heeft tot doel het bewaken van de wettelijke geluidgrenswaarden ten behoeve van de omwonenden en het doelmatig verdelen van de beschikbare geluidruimte bij vergunningverlening aan bedrijven ge'situeerd op het gezoneerde industrieterrein Waal-/Eemhaven. Dit overeenkomstig het op 3 december 2010 door negen partijen ondertekende "Convenant Geluidruimte Waal-/Eemhaven". Het nieuwe "Geluidruimteverdeelplan industrieterrein Waal-/Eemhaven" is een concrete invulling van dit convenant en komt in de plaats van het huidige (geluid)beheerplan uit 1995. Op basis van dit nieuwe geluidruimteverdeelplan kan bij de vergunningverlening aan bedrijven actief worden gestuurd op nieuwe bewakingswaarden die worden toegevoegd op de huidige zone- immissiepunten, zonder dat de milieuvergunning en het toekomstperspectief van bedrijven in het geding is. Deze bewakingswaarden zijn gebaseerd op het Bronnenmodel 2025 en houden ten opzichte van het huidige beheerplan uit 1995 een zekere verbetering van de leefomgeving in. Overeenkomstig het besluit van Burgemeester en Wethouders van Rotterdam van 30 november 2010 wordt het "Geluidruimteverdeelplan industrieterrein Waal-/Eemhaven" vastgelegd in het gebiedsontwikkelingsplan Waal-/Eemhaven, dat in voorbereiding is. De inhoud van de beleidsregel ligt vast en ondergaat hierdoor geen wijziging. Met het vastleggen in het Gebiedsontwikkelingsplan wordt een verbinding gelegd met de vigerende planologische regelingen in de Waal-/Eemhaven, waarmee het geluidruimteverdeelplan juridisch is verankerd. De beleidsregel wordt van kracht de dag na deze bekendmaking. Relatie met (ontwerp)structuurvisie Stadshavens De redelijkerwijs te verwachten ontwikkelingen van het industrieterrein Waal-/Eemhaven zijn opgenomen in de "Structuurvisie Stadshavens". Deze structuurvisie is op 29 september 2011 vastgesteld door de gemeenteraad van Rotterdam. Voor wat betreft geluid zijn die verwachte ontwikkelingen in het jaar 2025 vertaald in het Bronnenmodel 2025, waarop vervolgens het "Geluidruimteverdeelplan industrieterrein Waal-/Eemhaven" is gebaseerd. Daarom vindt de tervisielegging van de beleidsregel plaats tegelijkertijd met de tervisielegging van de "Structuurvisie Stadshavens" (zie aparte kennisgeving op www.rotterdam.nl/ bestemminQSDlanneninprocedure.nl en www.stadshavensrotterdam.nl). Tegen het besluit tot vaststelling van de beleidsregel door Burgemeester en Wethouders van Rotterdam en de Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland staat geen bezwaar- of beroepsmogelijkheid open. Bezwaar of beroep staat wel open bij toepassing van de beleidsregel bij concrete vergunningverlening. Voor informatie kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met mevrouw S.J.M. Hubregtse (telefoonnummer 010 - 246 81 58) of het Adviesloket Ruimtelijke Ontwikkeling Rotterdam (telefoonnummer 010 - 246 83 00) van de DCMR Milieudienst Rijnmond. Schiedam, 19 oktober 2011 Burgemeester en Wethouders van Rotterdam, Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland, namens dezen, de directeur van de DCMR Milieudienst Rijnmond.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 8