Woonplus nieuws 'Terug naar de kerntaak wonen' Voorkom een bevroren waterleiding Woonplus zet nieuwe koers in Onderhoud^ 1 s Woonplus heeft een ondernemingsplan met een nieuwe koers tot 2020. Om een gezonde en toekomstbestendige organisatie te blijven, zijn meerdere ingrepen nodig. Zo gaan we terug naar onze kerntaak, ons woningbezit versneld vernieuwen en meer finan ciële ruimte creëren. Hierbij is een reorganisatie met personeelsinkrimping noodzakelijk. 'De forse maatregelen zijn nodig vanwege de financiële situatie waarin we terecht zijn gekomen. Onze investeringscapaciteit staat onder druk door de aanhoudende economi sche crisis, het slecht functioneren van de woningmarkt en het voor corporaties nade lige overheidsbeleid. We hebben minder middelen ter beschikking om te investeren, terwijl juist meer investeringen in Schiedam nodig zijn', aldus Bob Venhuizen, directeur bestuurder van Woonplus. Bob Venhuizen, directeur-bestuurder Terug naar de kerntaak Woonplus gaat zich nog meer dan voorheen richten op sociale huurwoningen met een huur tot 652,- voor de primaire doelgroep, huishoudens met een bruto-inkomen tot 33.614,-. Daarnaast blijven we vormen van leefbaarheid in de wijk faciliteren en activeren en ondersteunen wij in projecten 'Schoon, heel en veilig'. Daarin doen wij wel een stap terug. We richten ons op samenwerken, organiseren en faciliteren. We stoppen met subsidiëren. Woningbezit vernieuwen en financiële ruimte creëren OnS woningbezit gaan we versneld vernieu wen. Dit doen we door een combinatie van ingrepen als sloop, nieuwbouw, verkoop, renovatie en aankoop. We pakken 3.000 woningen in 10 jaar tijd aan. De woningportefeuille is kritisch onder de loep genomen. We brengen nu in kaart welke wooncomplexen op welke termijn aangepakt worden. Zodra hier meer over bekend is, worden betrokkenen hierover van zelfsprekend geïnformeerd. De vernieuwing van de woningportefeuille levert ons op lange termijn meer financiële ruimte op. De verhuur- en verkoopbaarheid van de woningen zal erdoor verbeteren. Dit geeft Al bij de eerste tekenen van vorst is het van belang waterleidingen en water meters te beschermen. Leidingen kunnen namelijk bevriezen en watermeters kunnen beschadigd of zelfs defect raken. Om bij extreme kou niet voor onaan gename verrassingen te staan, hierbij een aantal tips. Tocht vermijden Dek alle tochtopeningen af, met uitzondering van ventilatieroosters en gaten voor ver warmingssystemen, zodat waterleidingen nfet Bevriezen door de buitenlucht. Water- - leidingen bevinden zich vaak in de kelder op een plaats waar ze zonder enige isolatie zijn blootgesteld aan van buiten binnen dringende koude lucht. Controleer daarom de conditie van kelderraampjes, sluit ze af en vervang gebroken glas. ons meer mogelijkheden om te investeren in goede en betaalbare huisvesting voor Schiedammers. Reorganisatie Er is een nieuw organisatieontwerp ge maakt, waarin het personeelsbestand van Woonplus krimpt. In totaal verdwijnen 25 fulltime arbeidsplaatsen. Hierbij vallen ook gedwongen ontslagen. De medewerkers waarvan de functie komt te vervallen, kunnen rekenen op een goede begeleiding. Waar mogelijk worden medewerkers her plaatst in nieuwe functies en anders krijgen zij hulp bij het vinden van werk buiten Woonplus. Er is een Sociaal Plan opgesteld dat door de leden van de vakbonden is goedgekeurd. De reorganisatie is inmiddels gestart en het streven is deze per 1 januari 2013 geheel te hebben afgerond. Vertrouwen in de toekomst Bob Venhuizen ziet met de nieuwe koers die is uitgezet de toekomst met vertrouwen tegemoet. 'We blijven met enthousiasme en professionaliteit werken aan de woon wensen van met name de minder draag- krachtigen in Schiedam'. Leidingen inpakken Omwikkel uit voorzorg de watermeter en waterleidingen met isolatiemateriaal of een deken. Vooral als deze zich in de buurt van kelderramen of op buitenmuren bevinden. Thermostaatkranen radiatoren nooit lager dan 1 Bij extreme kou volstaat de zogenaamde vorststand in sommige gevallen niet, vooral als verwarmingsbuizen in een dak ruimte of berging zijn gemonteerd. Deze kunnen al bevriezen als de temperatuur in de woning onder de 7 graden daalt. Bevroren cv-leidingen voorkomen Zet de thermostaat 's nachts (minimaal) op 16 graden. Draai alle radiatoren enigszins open, controleer de waterdruk en ontlucht het systeem. Zorg voor goede afdichting Bescherm een watermeter in een put of schacht in uw tuin met isolatiemateriaal. Beveilig de put met een goed sluitend deksel. Zorg dat de put, voordat deze wordt gesloten, leeg is en voorzien is van een tussenlaag als extra béscherming. Weinig gebruikte leidingen leeglaten Zorg ervoor dat kwetsbare of onvoldoende geïsoleerde leidingen, bijvoorbeeld inde tuin, leeg zijn. Vergeet ook niet deze dicht te draaien. Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T (010) 204 51 00 Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Website algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 204 52 04 Websites nieuwbouwprojecten www. overhetwater. nl www.hetkwartetschiedam.nl Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 30 november.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 12