oktober 2011 di a loog In de wijken Kleding maakt de mens? brengt mensen bij elkaar Voor de huurder. Afrekening stookkosten 2010-2011 In de wijken^ Opening joudclub Woningaanbod Open Huis op zaterdag 5 november Te koop: Appartementen aan het Lisztplein Startersmarkt op zaterdag 5 november Kort_ Onderhoud Van Marumstraat en Boylestraat Serviceabonnement Week van de Dialoog 4 t/m 10 november De Week van de Dialoog 2011 is van 4 t/m 10 november, waarbij 10 november, de Dag van Respect, een feestelijke afsluiting van de week zal zijn. 'Dialoog' en 'Respect' worden op deze manier met elkaar verbonden. Tijdens de Week van de Dialoog in Schiedam worden dwars door de samenleving heen, nieuwe verbindingen gelegd tussen mensen en organisaties. Hierdoor ontstaat een stroom van nieuwe inzichten, ideeën en zelfs concrete initiatieven die kunnen bijdragen aan een prettiger leefklimaat. Dit heeft zo'n positieve invloed, dat de betrokkenen eigen lijk vinden dat er het hele jaar door dialoog- activiteiten zouden moeten zijn. Onder het motto van 2011 'Kleding maakt de Mens?' worden daarom nu al dialoogbijeenkomsten georganiseerd, waarbij mensen met elkaar in gesprek raken over kleding, maar ook over andere onderwerpen zoals opvoeding en kinderen. Op het programma van de Week van de Dialoog staan meerdere dialoogtafels gepland. Deze dialoogtafels worden geor ganiseerd door diverse organisaties die aan de Week meedoen. Stichting Meredia is sinds 2010 coördinator van de Week van de Dialoog. Meer informatie en het volledige programma is te vinden www.dialoogschiedam.nl. Rond eind november ontvangen onze klanten de afrekening stook kosten op de mat. De exacte datum is afhankelijk van het moment waarop Eneco factureert. Bij de af rekening ontvangt u een toelichting van Woonplus. Voor vragen over uw afrekening stookkosten kunt u contact opnemen met het Woonplus Stookkosten Adviesteam, telefoon (010) 204 54 79. Voorschot aanpassen U kunt uw voorschotbedrag bij Eneco (individuele verwarming) of Woonplus (collectieve verwarming) laten aanpassen. Een verhuizing of verandering in gezins samenstelling kan hiertoe aanleiding geven, maar ook de aanschaf van appa raten die veel energie verbruiken (zoals een vaatwasser, vriezer, droger of hete- luchtoven). Hierdoor voorkomt u onaan gename verrassingen in uw afrekening. Half september is de Joudclub in Nieuwland geopend, een project in het kader van het Wijkontwikke lingsprogramma Nieuwland (WAP), gericht op ouderen in de wijk. De jeugd uit de wijk beheert de Joud club: een ontmoetingsplek waar activi teiten worden georganiseerd voor de ouderen uit de buurt. Inmiddels hebben al 12 jongeren zich aangemeld voor het project. Nu de opening verricht is, kunnen zij van start gaan. De jongeren volgen eerst een training, waarin ze leren de ontmoetingsplek op te zetten én te onderhouden. Ouderen-uit de wijk kurmerï nu de jon geren ontmoeten, hulp krijgen bij het invullen van formulieren of gezellig een spelletje doen. De Joudclub is gevestigd aan de Heinsiusstraat 82 in de wijk Nieuwland. Op zaterdag 5 november gaan ver schillende appartementen aan het Lisztplein in de verkoop. Woonplus biedt zowel 2- als 4-kamerapparte- menten te koop aan vanaf C 100.000,- kosten koper. Geïnteresseerden zijn vanaf 11.00 uur van harte welkom in de modelwoning aan het Listzplein 113. Zelf klussen of laten doen? De appartementen aan het Lisztplein worden aangeboden met een keuze uit diverse pakketten. U kunt een appartement kaal kopen, zodat u de woning naar eigen inzicht kunt inrichten. Wie geen zin heeft om zelf te klussen, kan dat ook laten doen. Woonplus biedt diverse pakketten aan voor de keuken, de badkamer en het toilet. Tijdens Het Open Huis kunt u zich hierover uitgebreid laten informeren. Actuele woningaanbod Ons actuele aanbod koopwoningen vindt u op www.woonplus.nl onder'ik zoek een woning'. Op 5 november presenteert Woonplus haar actuele koop aanbod tijdens de Startersmarkt in Woonmall Alexandrium. De verkoopmedewerkers van Woonplus zijn van 11.00 tot 16.00 uur aan wezig om starters te informeren over de Woonplus is op dit moment bezig met een groot onderhoudsproject in de Van Marumstraat en Boylestraat. Na een lange voorbereidingsfase is dit jaar gestart met het vervangen van de balkons, het herstellen van de isolatiegevels en het vernieuwen van de dakbedekking. De werkzaamheden worden naar ver wachting medio november afgerond. Een defecte deurbel, een lekkende kraan of kapotte schanieren? Klust u liever niet zelf maar vindt u een monteur te duur? Dan is het serviceabonnement iets voor u. De kosten van dit soort reparaties zijn volgens het huurcontract en de wetgeving voor de huurder. Dat kan aardig in de papieren lopen. Sluit u een Serviceabon nement met Woonplus af, dan bent u een stuk goedkoper uit: voor het vaste maandbedrag van 4,55 staat er een vakman voor u klaar. Over voorrij kosten, materiaalkosten en de arbeidsuren hoeft u zich geen zorgen te maken, want die brengen wij niet in rekening. Aanmelden? Meer informatie over het Serviceabonne ment staat in de brochure 'Onderhoud'. In de tabel achterin de brochure kunt u lezen welke werkzaamheden onder het abonnement vallen. De brochure bevat ook de aanmeldingskaart. U kunt de brochure ook vinden op www.woonplus.nl; ga via de startpagina "ik ben huurder" rechtstreeks naar 'onderhoud en klussen'. woningen die Woonplus te koop aanbiedt, zowel bestaande bouw als nieuwbouw. Vanuit Alexandrium in Rotterdam zal twee keer een bustour naar Schiedam gemaakt worden, waarbij bezoekers direct de mogelijkheid krijgen bepaalde woningen te bezichtigen. Spreekuren Onze complexbeheerders en medewerkers sociale begeleiding van Woonplus spelen een belangrijke rol in de buurt. Zij vormen de ogen en oren van de wijk, wijzen op de regels, spreken bewoners aan, signaleren problemen en helpen deze op te lossen. Vragen, opmerkingen of meldingen? Bezoek het spreekuur! Stad Centrum Di. 15.30 tot 16.30 uur Bagijnhof 20 Oost Di. 10.00 tot 11.00 uur Wattstraat 35 West Do. 15.30 tot 16.30 uur Van Beverenstraat 36B Zuid Di. 14.30 tot 15.30 uur Zwartewaalsestraat 11 Noord Van Beethovenplein Di. en do. 10.00 tot 10.30 uur Onderbouw Van Beethovenflat Groenoord Midden C Di. 10.00 tot 12.00 uur L. Zimmermannplein 55b Groenoord-Zuid Di. en do. 14.00 tot 14.30 uur Willem Pijperstraat 31a Heijermansplein Ma. 09.00 tot 9.30 uur Do. 13.00 tot 13.30 uur Begane grond Heijermansflat Woudhoek Lisztplein Di. en do. 10.00 tot 10.30 uur Lisztplein 241a Nieuwland B.H. Gretelaan Di. 13.00tot 14.00 uur B.H. Gretelaan 289 Nolenslaan Do. 13.00 tot 14.00 uur in Min. Donkerstraat 11 even weken/ D. Curtiusstraat 94 oneven weken

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 13