De begroting 2012: ombuigen, bezuinigen én investeren 26 OKTOBER 2011 - PAGINA 1 Schiedam Gemeenteberichten BEGROTING IN CIJFERS Het college van burgemeester en wet houders heeft de concept meerjaren begroting van de gemeente Schiedam sluitend gekregen. De begroting staat opnieuw in het teken van ombuigen, versoberen en bezuinigen. Met veel in spanning is er echter ook ruimte gevon den om te investeren. Een sluitende begroting betekent dat de inkomsten en uitgaven van de gemeente keurig in evenwicht blijven. Door gerichte maatregelen te nemen wordt volgend jaar €12,5 miljoen bezuinigd, waarvan €10 mil joen structureel. Het college streeft naar een evenwichtige verdeling van de bezuinigingen over de voorzieningen, de burgers en de eigen organisatie. Naast bezuinigen ook investeren Naast de bezuinigingen maakt het college ook geld vrij voor prioriteiten in de stad. Jaarlijks trekt het college geld uit voor de uitvoering van beleidsprioriteiten uit het Col legewerkprogramma. Daarnaast wordt geld gereserveerd voor lopende zaken. Ook wil het college de gevolgen van de rijksbezuini gingen op gesubsidieerde arbeid verzachten voor specifieke groepen. Vertrouwen in de toekomst Het college wit Schiedam verder tot bloei brengen en stelt daarbij een omvangrijk ombuigingsprogramma (investeren én be zuinigen) voor dat zal bijdragen aan een aantrekkelijker Schiedam. "Het college zet zich met enthousiasme en in gezamenlijkheid in voor onze prachtige stad Schiedam. Met vertrouwen zien we de toekomst tegemoet en in goede samenwerking werken we aan de dossiers van deze stad. Het realiseren van een sluitende meerjarenbegroting is daar een mooi voorbeeld van", aldus burgemeester Leemhuis-Stout. Op donderdag 10 november neemt de ge meenteraad een besluit over het college voorstel. Het college wil Schiedam verder tot bloei brengen en stelt daarbij een omvangrijk ombuigingsprogramma voor dat zal bijdragen aan een aantrekkelijker Schiedam. Foto: Sebastiaan Knot Inkomsten Het totaal van de begrote gemeentelijke inkomsten - inclusief de eerste begrotingswijziging - is €291,9 miljoen, na bestemming van reserves. Dit bedrag bestaat enerzijds uit inkomsten vanuit het Rijk en anderzijds uit subsidies, gemeentelijke belastingen en leges. Een overzicht op hoofdlijnen van de inkomsten: Algemene uitkering 97.815 Rijksinkomsten Werk Inkomen 34.947 Participatiebudget 29.933 Bouwgrondexploitaties 21.404 Afvalstoffenheffing en rioolrecht 18.259 Onroerend zaken belasting 13.217 Erfpacht 21.653 Reserves 12.580" Huren gronden en panden 3.396 Dividenden 7.560 Zwembaden en hallen 1.499 Rente 2.713 (bedragen maal.duizend euro) Uitgaven De uitgaven in 2011 zijn net als de inkomsten begroot op €291,9 miljoen, waarvan €10,0 miljoen in reserves wordt gestort. De kosten zijn zoveel mogelijk zonder prijsstijgingen opgenomen, maar in het kader van reëel begroten kan op onderdelen zowel naar boven als naar beneden worden bijgesteld. Onderhoudsplannen Ten' behoeve van de uitvoering van de meerjaren onderhoudsplannen in 2012 is €7,0 miljoen extra uitgetrokken, waarvan €6,3 miljoen voor de openbare ruimte. Uitgaven 2012 per programma (in miljoenen euro's) Totale uitgaven 291,9 miljoen euro W Woonmilieu m Financiën 9 Wijkontwikkeling mi |i6.5 Bestuur en Dienstverlening Ruimtelijke Ontwikkeling Sociale infrastructuur Stadseconomie Veiligheid U BENT WELKOM Dinsdag 8 en donderdag 10 november geven de fracties tijdens de begro tingsbehandeling hun eindoordeel over het voorgenomen financieel be leid. Belangstellenden zijn van harte welkom. De begrotingsboeken liggen ter inzage in het Klant Contact Centrum, Stadserf 1, Schiedam. Inspreken Tijdens de commissie Ruimtelijke Ontwik keling en Beheer van dinsdag 1 november aanstaande kunt u uw mening geven over de concept programmabegroting 2012-2015. Om in te spreken dient u zich aan te melden bij de griffie. Dit kan per e-mail via griffie@schiedam.nl. De spelre gels van inspreken tijdens commissie- en raadsvergaderingen vindt u op de website www.schiedam.nl. Let op: 1 november is de enige mogelijk heid om in te spreken. U bent welkom De begrotingsbehandeling in de gemeen teraad op 8 en 10 november is openbaar en u bent van harte welkom. De bijeen komsten vinden plaats in de Aleidazaal, Stadserf 1De agenda van de begrotings behandeling luidt als volgt: Dinsdag 8 november van 16.30 tot 18.30 uur en van 19.30 tot 22.00 uur Algemene Beschouwingen in de eerste termijn, reacties van de fracties en on derling debat Reactie college Donderdag 8 november van 16.00 tot 19.00 uur en van 20.00 tot 22.00 uur Algemene Beschouwingen in de twee de termijn, reacties van de fracties Reactie college, gevolgd door stem ming over moties, amendementen en de begroting in totaal Beide vergaderingen zijn ook rechtstreeks te volgen op LOOK TV. Lees Gemeenteberichten ook online

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 27