Gemeenteberichten Sluitende begroting voor Schiedam Bezuinigen én investeren 28 OKTOBER 2011 - PAGINA 3 Rijksbezuinigingen en de gevolgen van de financieel-economische crisis; dit betekent een forse financiële uitdaging voor de komende jaren. Desondanks is het college van burgemeester en wethouders erin geslaagd om een sluitende begroting voor de komende jaren te presenteren. Het vervult wethouder Van Oosten met trots dat twee bedrijven - mondiale spelers - er juist in deze tijd voor kiezen zich (blijvend) te vestigen in Schie dam. Het laat zien dat Schiedam sterk, veerkrachtig en ondernemend is. Beide bedrijven vestigen zich op de kop van de Havenstraat die er straks on geveer zo uit zal zien. Artist Impression: Meyer en Van Schooten Architecten Foort van Oosten, wethouder Financiën, is duidelijk: "Het voornaamste is een evenwichtig financieel beleid, zodat we een solide basis hebben voor komende jaren." En dat betekent opnieuw een begroting die in het teken staat van om buigen, versoberen en bezuinigen, maar waarin óók ruimte is voor investeringen. Investeren in de stad Een van de keuzes van het college is investeren in de stad. "We trekken geld uit voor de uitvoering van beleids prioriteiten uit het Collegewerkprogram ma. Denk hierbij aan de aanpak van overbewoning door arbeidsmigranten uit Midden- en Oost Europa en de uitvoering van wijkactieplannen. Daarnaast reser veren we geld voor lopende zaken, zoals het openhouden van Zwembad Zuid en het grote aantal aanvragen voor bijstand uitkeringen", aldus Van Oosten, Versterken van reserves Om ook in de toekomst tegenvallers op te kunnen vangen, wil het college de reser ves verhogen. Juist in financieel moeilijke tijden is het zaak te beschikken over vol doende geld. "Doe je dat niet, dan moet je in geval van financiële tegenvallers geld elders halen. Dat is duur en kan leiden tot nog hardere maatregelen. Dat willen we voorkomen", verklaart Van Oosten. Scherpe keuzes Het college zal, met het oog op de toekomst, nu scherpe keuzes moeten maken, ledereen krijgt daarmee te maken en moet zijn steentje bijdragen. Zo zullen onder meer de heffingen worden ver hoogd, zullen de kosten van de gemeen telijke dienstverlening stijgen en zal het aantal faciliteiten dat de gemeente biedt worden teruggeschroefd. "We moeten scherper kijken naar wat echt nodig is: welke aanvullende keuzes kunnen we maken om de bezuinigingen te realise ren." Evenwichtige verdeling Het is niet alleen gemeentelijk beleid waarin ingegrepen wordt, ook het ambte lijk apparaat ontkomt niet aan de bezuini gingen. Van Oosten: "Waar we de leges verhogen, gaan we ook kritisch kijken naar de kosten. Hoe lopen procedures en waar kunnen we efficiënter werken? Daarnaast kijken we bijvoorbeeld naar de externe inhuur; welke kennis hebben we in huis en welke kennis moeten we nood zakelijkerwijs van buitenaf halen? Het zijn keuzes die leiden tot directe effecten." Schiedam is sterk Het is duidelijk: de financiële opgave leidt tot bezuinigingen, maar biedt ook ruimte voor investeringen. Wethouder Van Oosten is vol vertrouwen. "Het vervult mij met trots als ik zie en hoor dat twee be drijven - mondiale spelers - er in deze tijd weloverwogen voo,r kiezen zich (blijvend) te vestigen in Schiedam. Juist dit soort ontwikkelingen overtuigen mij ervan dat Schiedam het hoofd gaat bieden aan de stevige opgave van komende jar-en. Want Schiedam is sterk, veerkrachtig en onder nemend. Samen kunnen we bouwen aan een gezonde (financiële) toekomst voor onze stad." Lees Gemeenteberichten ook online J

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 29