Draagt de woning al zijn winteroverjas? Banken zitten eigenaars achter de vodden Woning renoveren energieneutraal Woonerfwijken hard aan opknapbeurt toe De eerste helft van dit jaar werden ruim 19.500 woningen opgeleverd Energienota Hypotheekinfo van ingewijde Zorg inkopen uit spaarpot Kijk op Wonen Altijd actueel: de weekkrant.nl Meer woningen www.deweekkrant.nl/wonen Vanaf 2015 wordt maandelijks ach teraf betaald voor werkelijk energie verbruik. De kosten worden daarmee in de zomer honderden euro's goed koper maar in de winter veel duurder. www.deweekkrant.nl/wonen Banken manen huiseigenaars met een aflossingsvrije hypo theek, zij het zonder dwang, af te lossen. Iedere bank hanteert een eigen methode. Bij Rabo bank gaan ze proactief op zoek naar dergelijke hypotheken, terwijl ze bij ING een brief en een telefoontje maken om de klant er op te wijzen dat aflos sen toch slimmer is. ABN Amro hanteert het perio dieke gesprek als optie om de klant op de problematiek te wijzen. De reden is de crisis op de huizenmarkt. Woningen worden hierdoor vaak veel minder waard dan de hypo theek hoog is. Aan het stimuleringspro gramma 'Lokaal alle lichten op groen' doen 26 gemeenten mee. Het doel is energieneu traal renoveren van wonin gen door eigenaarbewoners. Hiertoe werden gemeenten uitgenodigd actief partijen bij elkaar te brengen, waaron der 20 eigenaarbewoners. Het programma van Ener- giesprong heeft als doel de lokale condities voor energieneutraal renoveren te verbeteren. Vijf plannen worden extra ondersteund. Het is hard nodig om woonerf- wijken verder op te knappen, toont onderzoek van Nicis Institute in opdracht van G32- stedennetwerk aan. Vooral het gebrekkige onderhoud aan de woningen in particulier bezit bedreigt het aanzien van deze wijken. Het probleem schuilt in de verkoop van sociale huurwoningen. Volgens de onderzoekers kunnen en willen deze eigenaren geen onderhoud plegen aan hun woning. Door achterstal lig onderhoud keldert het hele aanzien van de wijk. De onderzoekers adviseren dat onwilligen eventueel aangeschreven worden om onderhoud te plegen. Even tueel kan financiële hulp worden geboden. Naast ge brekkig onderhoud, schort het in de wijken ook aan de inrichting. Wie zonder problemen de win ter wil doorkomen, moet nu toch echt zijn huis winterklaar maken. Controleer daarom regelmatig de dakgoten op bladval. Bladeren verstop pen de regenpijpen, met alle gevolgen van dien. Tap de buitenkraan af. Als water bevriest, zet het uit. De kracht waarmee dat gebeurt, is zo groot dat waterleidingen en verwarmingsbuizen kunnen scheuren. U tapt de kraan af door binnen de toevoer naar de buitenkraan dicht te doen en de buitenkraan open te zetten totdat het restant van het water uit de buis is gelopen. Daarna draait u de buitenkraan weer dicht. Controleer ook of de dakpannen goed recht liggen. De meeste problemen ontstaan niet alleen bij een temperatuur beneden het vriespunt, maar vooral wanneer er het daarbij hard waait. Wij zijn gespecialiseerd in alle vormen van gevelonderhoud of gevelrenovatie Check: www.degevelgigant.nl Tel. 085-2012978 Het komt regelmatig voor bij nieuwbouwprojecten, dat de bemiddelende makelaar een kant-en-klaar hypotheekadvies voor alle kopers in dat project aanbiedt. Veel aspirant kopers, en vooral starters die nog nooit met het bijltje hebben gehakt, voelen een morele plicht om voor die hypotheekvorm te kiezen, terwijl zij geheel vrij zijn om de hypotheekvorm te kiezen die zij willen. Vergeet niet dat een makelaar de des kundige bij uitstek is op het gebied van woningen, maar alleen een hypotheekadvi seur hét best is ingewijd in alle financiële aspecten van een hypotheek. Verzekeraars Aegon en Menzis gaan de mogelijk- heid bieden voor zorg te sparen. Zo kunnen de klanten naar eigen inzicht zorg gaan inkopen. Volgens Menzis-tópman Roger van Boxtel is zorgsparen een oplossing voor de proble men op de zorgmarkt. De kosten voor zorg blijven toenemen. Met zorgsparen krijgt de cliënt de kans om een eigen verantwoordelijk heid te nemen op het gebied van zorg en welzijn en zelf standig blijven wonen. Het geld in het zorgpotje is door de cliënt vrij te besteden en naar eigen inzicht te beste den. Het kan bijvoorbeeld ingezet worden om medicij nen, hulpmiddelen of entra thuishulp in te kopen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 31