Week Binnenstad opknappen 11-11-11 vers van net me Spaland Culinair ZONDAG opehIv krant .ni zijn we open! dcZ*iclerSter Je bank of alle banken? Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek Woensdag 2 November 2011 Klik Win Leegstand irriteert klant Onno Kuut Wil Vissers stapt op EEN KILOMETER WINKELPLEZIER IN ROTTERDAM WEST Onroerend goed, tuin en interieur; al het woonnieuws is te vinden op www.deweekkrant.nl/wonen COMPACT CAMERA meer dan 25 vakzaken altijd bij CAPELLE A/D IJSSEL VAN 12.00 - 17.00 UUR Hoofdweg 18, Rijksweg A20, afslag 16 www.zuiderster.nl j Zoekt u een Goedkope Nolte keuken? www.noltekeukensrotterdam.nl Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl www.deweekkrant.nl/verspreidklachten Gemeenteberichten Schiedam Met deze week: Bijeenkomst architectenpool Nieuw-Mathenesse Scott: dé snuit van het hondenbeleid Ouders in actie U vindt de pagina's in het midden van deze krant Nieuwe Stadsblad Jaargang 63 Nummer 44 Oplage 40 440 De verswinkels in winkelcentrum Hof van Spaland zetten afgelopen zaterdag hun beste beentje voor. Onder het motto Spaland Culinair schotelden zij de gasten alleen de allerbeste producten voor: een heerlijke mix van nootjes, fruit, pe pernoten, vis en vlees waarvan uiteraard volop geproefd mocht worden. FOTO: cees schu Klik Win een passe-partout voor de zon dagmiddag literair-reeks die komende zondag begint ter waarde van 57,50. Het Nieuwe Stadsblad mag er twee weg geven namens de organisatie. www.nieuwestadsblad.nl Met het opknappen en ver groten van lege winkelpanden wil de gemeente Schiedam het centrum redden. Onder het motto 'Dé Historische binnenstad aan de Nieuwe Maas' gaat de gemeente het winkelcentrum promoten. Probleem blijft de hoge huren. Frank Willemse Schiedam De leegstand van 20 procent baart de binnenstadmanager 'grote zorgen. Volgens Marco Westland gaat de klant zich ir riteren als meer dan eentiende leegstaat. Daar wil de gemeente Schiedam met de nieuwe bin nenstadsvisie werk van maken. 'Dé historische binnenstad aan de Nieuwe Maas' luidt het motto van de nieuwe binnen stadsvisie. Die goedgekeurd door B&W - maar nog niet openbaar - naar de gemeente raad gaat. Centraal in de visie is de stelling dat de historische binnenstad een Unique Selling Point vormt. En die moet uitge buit worden als onderscheidend van andere winkelcentra in de regio. Met historische gebou wen, grachten en molens als speerpunt in 'de strijd om de consument'. Zo hield de stadsmanager een peptalk voor de middenstanders. Daarbij zijn de taken van overheid en ondernemers gescheiden. De gemeente knapt monumenten op en zorgt voor de infrastructuur. De ondernemers in de markt moeten toehappen en ondernemen. De klacht over hoge huren in het centrum is geen taak van de gemeente Schiedam. 'Over de huur prijzen gaat alleen de vrije markt', aldus de ambtenaar. Met het opknappen van Mönopole, Havenkerk en Wenneker behoudt Schie dam historische gebouwen en wil die een nieuwe (eco nomische) functie geven. Net als met subsidie voor het opknappen van winkels -Werk aan de Winkel- of met evenementen als markten en braderieën. En met stijgend succes volgens Westland, zo wijzen klantentellingen aan. Wel verdient de kleinere winkel aandacht. De trend is het gaan naar grote winkels door samenvoegen van twee oude winkelpanden. Schiedam In Schiedam is gisteren onder zoek gedaan door de Nationale Recherche in verband met de zaak Onno Kuut. In het water van de Noordvest werd gezocht naar aanwijzingen en een moordwapen van de in maart 2009 vermoorde Kore- aan. Deze werd destijds mishandeld en vermoord gevonden in de duinen van Hoek van Holland. Kuut wordt in verband gebracht met de zogenaamde Tattoo Kil lers omdat ook hij een tattoo op zijn rug had staan met Chinese tekens. Duikers hadden rond het mid daguur in ieder geval al een mobiele telefoon gevonden, het moordwapen ontbrak toen nog. Meer over deze zaak op pagina 9. Houd ook onze site in de ga ten: nieuwestadsblad.nl Schiedam Oud-wethouder Wil Vissers die onlangs nog naar Roosendaal vertrok om daar wethouder te worden is ook daar opgestapt. Ze zat voor GroenLinks in het college. Vlak na het bekendmaken van de resultaten van het BING-on- derzoek kwam Vissers al onder vuur te liggen. In Roosendaal werd haar verweten dat zij niets had verteld over het onderzoek naar de integriteit van het col lege, waar ook zij ook onderdeel van was. Raadsleden vonden het fout dat zij niets had verteld over de toestanden in Schiedam en zeiden dat ze niet goed had gecommuniceerd. De fractievoorzitter van Groen Links in Roosendaal zegt dat zijn partij in Roosendaal het werken onmogelijk wordt ge maakt door de oppositie en dat Vissers daar nu slachtoffer van is. In Schiedam stond Vissers echter ook niet erg hoog aange schreven. Schiedamse raadsle den typeerden haar als een po litiek lichtgewicht en gaven na haar vertrek aan haar inbreng niet echt te missen

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 1