Samenwerken aan gladheidsbestrijding "Houd de stad leuk zonder je peuk!" 25 meldingen per week via app BuitenBeter gemeente Schiedam 9 NOVEMBER 2011 - PAGINA 2 2. Kunnen de kinderen Sin terklaas zien aankomen? Jazeker! Om 12.00 uur komt Sint aan op het Hoofdplein. 3. Wat gaat Sinterklaas dan doen? Sinterklaas heeft een druk pro gramma: om 13.00 uur vertrekt hij met de boot via Voorhaven, Buitensluis en Buitenhaven naar het centrum van Schiedam. Om 14.00 uur komt Sinterklaas aan op de Buitenhavenweg, ter hoogte van de Bas van der Heijden. Vanaf 14.45 uur maakt Sinterklaas een rondrit door de stad. Hij gaat van de Buiten havenweg, naar de Koemarkt, Hoogstraat, Broersveld, Land van Belofte en Lange Kerk straat naar de Grote Markt. Hier komt hij om 15.10 uur aan. De burgemeester hem dan officieel welkom. 4. Wordt Sinterklaas niet moe van dat drukke pro gramma? Je moet weten: Sint geniet heel erg van die dag, maar het maakt ook veel indruk op hem. Om 16.10 uur vertrekt hij dan ook - per koets - naar zijn logeeradres: het Sinterklaas paleis. Hier komt hij om 16.20 uur aan. Om 17.30 uur is het feestje dan echt afgelopen. 5. Is Sinterklaas te bezoeken op zijn logeeradres? Sint vindt het hartstikke gezellig als er kinderen bij hem langsko men in het Sinterklaaspaleis! Je kunt Sint in het paleis be zoeken op woensdagen (16, 23 en 30 november) van 13.00 tot 16.30 uur; zaterdagen (19 en 26 november en 3 december) van 10.00 tot 16.30 uur en zonda gen (27 november en 4 decem ber) van 13.00 tot 16.30 uur. Hoofdpiet Nog maar heel even, dan komt Sinterklaas aan! En dus is Hoofdpiet superdruk met de laatste voorbereidin gen. Gelukkig had hij even tijd voor ons... 1Wanneer komt Sinterklaas aan? Sinterklaas komt aan op zater dag 12 november. Nog maar 3 nachtjes slapen en nog zoveel te doen! Met de winter voor de deur stijgt de kans op winterweer. Temperaturen rond of onder het vriespunt in combinatie met regen of sneeuw leiden tot gladheid. Het college van burgemeester en wethouders heeft het gladheidbestrij- dingsplan 2011/2012 vastge steld. Maar ook de hulp van bewoners is onmisbaar bij het 'ijsvrij' houden van de stad. Gladheidsbestrijdingsplan 1n het gladheidsbestrijdingsplan staat beschreven welke straten door Irado worden gestrooid bij winterweer. Doorgaande wegen en fietspaden, busbanen en routes naar drukbezochte voorzieningen (zoals scholen) strooit Irado pre ventief. Erftoegangswegen en par keervoorzieningen worden alleen bij langdurige gladheid gestrooid. Voetpaden worden niet gestrooid, Sinds 20 september kan ie dereen die een probleem in de buitenruimte waarneemt, dat snel aan de gemeente laten weten. Met de app BuitenBeter is het heel eenvoudig om met bijna elk type smartphone een foto te maken en die, samen met wat informatie, te verstu ren. Schiedammers gebruiken deze mogelijkheid inmiddels veelvuldig: per week komen zo'n 25 meldingen binnen. Wethouder Arie Wijten (Openbare ruimte) is eigenlijk niet verrast: "Onze stad moet schoon, heel en veilig zijn. Het is wel duidelijk dat de Schiedammers dat zelf ook zo zien. Daarom hebben we de weg om eventuele problemen te melden zo eenvoudig mogelijk gemaakt. Hoe eerder we op de hoogte zijn, hoe eerder we er im mers iets aan kunnen doen." Uiteenlopende meldingen De tot nu toe aangemelde onder werpen lopen sterk uiteen. Van kapotte straatverlichting tot loslig gende stoeptegels en zwerfvuil. Ook zijn er meldingen van graf fiti en vandalisme. Het overgrote deel van de meldingen die sinds de introductie zijn ontvangen, is inmiddels afgehandeld. Overigens blijkt dat niet alleen Schiedam mers BuitenBeter gebruiken. Ook mensen die Schiedam bezoeken nemen de moeite om meldingen door te geven. BuitenBeter Wie een probleem wil melden, maakt met de mobiele telefoon een foto en voegt daar eenvoudig de locatie aan toe. BuitenBeter is een 'app' die beschikbaar is voor iPh'one, BlackBerry, Android en Windows Mpbile. Downloaden kan gratis op de website www.buitenbeter.nl en via verschillende appstores. met uitzondering van die in winkel gebieden. Een overzichtskaart van het strooigebied en het gladheids bestrijdingsplan 2011/2012 kunt u tijdens vrije inloopuren inzien bij het Klant Contact Centrum of downloaden via de website www. schiedam.nl/gladheidsbestrijding. Onder dit motto organiseren de gemeente Schiedam en Irado op 22 november een actiedag om de aandacht te vestigen op de overlast van zwerfafval dat roken veroorzaakt. En dat ter wijl er zoveel handige alterna tieven zijn, zoals de 'zakasbak' en de 'peukentegel'. Rookverbod Sinds het rookverbod moeten rokers hun sigaret buiten roken. Daardoor belanden meer peuken op straat. Dat is ook in Schie dam merkbaar. Op dinsdag 22 november vragen de gemeente en Irado aandacht voor het peu kenprobleem. Er zijn acties voor het winkelend publiek err mede werkers van de LBB bezoeken (horeca)ondernemers met voor lichtingsmateriaal over onder meer de peukentegel. Slimme oplossingen Een peukentegel is een asbak met een rooster op het formaat van een normale stoeptegel. Hij is favoriet bij ondernemers. Maurice de Waart van biertapperij 'Het Weeshuis': "De peukentegel ligt sinds deze zomer voor onze deur en is makkelijk in het gebruik. Voor onze klanten en voor ons. En doordat hij verankerd is in de grond nog vandalismebestendig ook." 15 gratis peukentegels Bent u ondernemer en heeft u interesse in de peukentegel? Vraag er dan vóór 17 november een aan bij de gemeente Schie dam (telefonisch via 14 010, of per e-mail op contact@schiedam.nl). U maakt dan kans op een van de 15 gratis peukentegels die tijdens de actiedag worden geplaatst. Uw aanvraag wordt beoordeeld door de wijktoezichthouder. De tegels hebben een waarde van 150,00 per tegel. Samenwerken en gratis strooizout Irado kan niet overal in de stad sneeuwschuiven en/of strooien. Uw hulp is dan ook onmisbaar. U kunt bijvoorbeeld uw eigen stoep sneeuw- en ijsvrij houden en die van uw buren als zij weg zijn of fysiek beperkt zijn. De gemeente stelt daarvoor strooizout ter be schikking. Zakken van 10 kilo zijn gratis af te halen bij het afval- brengstation van Irado (Fokker straat 550) en de Lichtblauwe Bri gade (Stadserf 48, tussen 08.30 en 17.00 uur). Maurice de Waart van biertapperij Het Weeshuis op zijn, dankzij de peukente gel, peukvrije stoep. Fotograaf: Roel Dijkstra Toch kan het zelfs op gestrooide routes nog glad zijn. Pas daarom uw snelheid in het verkeer aan en wees voorzichtig. Wees voorzichtig Het gladheidsbestrijdingsteam werkt hard om de wegen veilig te houden. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 22