Opvallend hoe zacht... Mmm! Lekker naar Mechelen! Straatbreien: versier de wereld om je heen Henk Spaan De rotte tand van John Lennon Land Rover tegen malaria Pharos van ANWB Win een Jeroen van der Boom Ti Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 9 november 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 43 Column FOTO PETER ELENBAAS Jl. Een tand van John Lennon is in Stockport geveild voor ruim 22.000 euro. Het gaat om een 'vieze' geel uitgeslagen tand. Ergens in de jaren zestig heeft hij Johns mond verlaten. Zijn huishoudster Dot Jarlett werd de gelukkige eigenaar van de rotte tand. Niet duidelijk is of John hem er in de keuken zelf heeft uitgetrokken, of dat hij die ochtend bij de tandarts was geweest. Er zijn viezere relikwieën bekend. Matthijs van Nieuwkerk die toen chef kunst van het Parool was heeft een keer na een interview bij Gerard Reve thuis, een teennagel van de schrijver ten geschenke gekregen. De nagel heeft jarenlang in een potje op een van de redactie bureaus gestaan. Hij is nu weg. De Canadese tandarts die de tand van Lennon heeft gekocht toil hem tentoonstellen in zijn praktijk en ermee gaan toeren langs scholen. Hij moet het zelf maar weten. Het bericht liet me mijmeren over de Beatles en de onwaar schijnlijke hoeveelheid grote songs die ze hebben geschapen. Als de twintigste eeuw in diepe duisternis verdwenen is, zullen de liedjes van de Beatles heldere sterren zijn aan het firmament van de vergetelheid. Je komt wel heel rare lijstjes tegen. De top tien van 'beste Beat- le songs' van het muziekblad Rolling Stone bijvoorbeeld. Op één staat 'A Day in the Life'. Huh? Van de meest overschatte Beade lp Sergeant Pepper? Een veel te ingewikkeld liedje is het. John Lennon zingt over een auto-ongeluk en in het midden begint Paid McCartney opeens over iets heel anders. Oorzaak drugs. Er is ook een lijst waarop 'Heyjude' bovenaan staat. Pathos uit een tijd dat de Beatles over hun hoogtepunt heen waren. 'Let it be' wordt genoemd als hoogtepunt, een song waarvoor Beatlefans hun neus ophalen. 'Yesterday' staat meestal op vier of vijf. Noem het niet of zet het op één, denk ik dan. Tijd voor mijn eigen top vijf (van vandaag, want morgen kan ik zomaar vijf andere noemen als de 'beste Beatle songs ever'): 1) And Ilove her; 2) In my life; 3) I want to hold your hand; 4) Norwegian wood; 5) Girl. www.deweekkrant.nl/spaan Een dagje winkelen, een mooie reis maken of gewoon een ongestoorde nachtrust. Dat lijkt allemaal vanzelf sprekend. Maar heb je te maken met urineverlies (en 700.000 vrouwen in Neder land hebben dat!), dan is het dat niet. Voor je het weet plan je alles 'om een wc' heen. Of ga je zelfs uitstapjes of activiteiten vermijden. TENA wil dat voorkomen. Ie dereen moet kunnen doen wat hij of zij graag wil. Met TENA Pants kon dat al. En met de ver nieuwde TENA Pants kan dat zelfs nog beter. Nieuwe generatie Pants TENA Pants combineren de zekerheid van een verband met het comfort van een broekje. Misschien hebt u ze al eens geprobeerd of draagt u ze re gelmatig. En weet u hoe zeker dat voelt en hoeveel vrijheid het u geeft. Het kan natuurlijk ook zijn dat u tot nu toe alleen verbanden gebruikt en twijfelt over de stap naar beschermend ondergoed. Welke van de twee vrouwen u ook bent: er is nu iets nieuws dat u kunt proberen. TENA Protective Underwear. Deze nieuwe generatie Pants laat zien dat beschermend on dergoed er ook vrouwelijk uit kan zien. Vrouwelijke pasvorm TENA Protective Underwear is gemaakt van een uniek, elas tisch materiaal. Daardoor is het broekje dunner, heeft het een perfecte pasvorm en zit er geen elastiek in de taille. Bovendien voelt het materiaal als katoen. Om het af te maken, heeft TENA Protective Under wear een fijn bloemenmotiefje. Maar één ding is onveranderd. De bescherming is net zo goed als die van TENA Pants. De sterk absorberende kern neemt urine direct helemaal op. En Fresh Odour Control™ voor komt het ontstaan van geur tjes. Net als ondergoed Dat alles bij elkaar zorgt ervoor dat TENA Protective Under wear voelt als ondergoed en zit als ondergoed. Beschermend ondergoed kan er ook vrouwelijk uitzien Niemand die er iets van merkt. We voorspellen zelfs dat u haast zult vergeten dat u het draagt. Want daar is het uiteindelijk al lemaal om te doen. Dat u alle vrijheid hebt om te gaan en staan waar u wilt. En zorgeloos kunt genieten. Vraag ernaar bij uw apotheek of medisch speciaalzaak TENA Protective Underwear zit als ondergoed en is net zo persoonlijk. Het is verkrijgbaar in de maten M en L. En je hebt de keuze uit twee absorptieniveaus: discreet en plus. Zo ben je altijd verzekerd van voldoende bescherming. Ontdek nu zelf hoeveel bescherming én vrijheid je krijgt met TENA Protective Underwear. Vraag ernaar bij uw apotheek of me disch speciaalzaak. Voor het derde achtereenvol gende jaar steunt Land Ro ver Nederland Drive Against Malaria met 50.000. Ook de komende drie jaar is de organisatie die zich in Afri ka inzet voor de strijd tegen j malaria van dat bedrag ver zekerd. Sinds 1998 strijden de ini tiatiefnemers van Drive Against Malaria, David Robertson en Julia Samuël, actief tegen malaria. Per jaar zijn er gemiddeld 240 mil joen gevallen van malaria, die twee miljoen doden tot gevolg hebben, vooral onder Afrikaanse kinderen. driueagainstmalaria.nl Lezersactie Mechelen is het best be waarde geheim van Vlaande ren. Deze fraaie provinciestad was ooit de hoofdstad der Nederlanden. De stad telt bijna evenveel beschermde monumenten als Brugge. Een van de pareltjes is de mag nifieke Sint Rombouts-kathe- draal. Bovendien is Mechelen een bourgondische stad, waar je heerlijk kunt eten, drinken en snoepen. En dat gaat u doen! Bij dit arrangement is een 'sneukei- tocht' inbegrepen ('sneukelen' is Vlaams voor 'snoepen'). U maakt een wandelroute door de stad en doet de lekkerste winkeltjes van Mechelen aan. Zo leert u deze prachtige his torische stad kennen, terwijl u proeft van lokale lekkernijen. Echt een snoepreisje! Driedaags arrangement met snoepwandeling" vanaf 99,- p.p. Uw verblijf U verblijft in het comfortabele Novotel, in het hart van de stad. Het hotel beschikt o.a. over een restaurant-brasserie, waar u het ontbijtbuffet kunt gebruiken. Uw ruime kamer is voorzien van een tweepersoonsbed, een satelliet-tv, telefoon, minibar, koffie- en theezetfaciliteiten, een kluisje, airco en internet aansluiting. Inbegrepen 2x overnachting met ontbijt lx welkomstdiner lx Sneukelwandeling incl. 3 'proevertjes' Prijzen 01/11-30/06 99 Prijzen in p.p. Niet inbegre pen: reserveringskosten. U kunt aankomen op vrijdag en zater dag. Op de zaterdagen in 'on even weken' wordt de Sneukei- tocht begeleid door een gids. Informatie en reserveringen www.pharosreizen.nl/week- krant of via 0900 -365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) met zoekcode 19941 Voor wie het gemist heeft: breien is helemaal terug. Want waarom een massaproduct ko pen als je het net zo goed zelf kunt maken? Inmiddels is de nieuwe generatie breiers toe aan de volgende stap; straatbreien! Straatbreien is een vorm van street art die ook wel bekend staat als wildbreien, yam bombing of guerilla knitting. Vergelijken met graffiti, maar dan legaal met brei- of haak- garen. Onbekenden versieren de openbare ruimte met kleur rijke breisels, die bij de meeste voorbijgangers een vraagteken of glimlach oproepen. Objecten die er normaal ge sproken grauw uitzien en hard aanvoelen, worden plotseling vrolijk en zacht. Afhankelijk van de omvang van het breisel worden ze zelfs knuffelbaar. De mogelijkheden zijn eindeloos: van een stukje trapleuning met een wollen jasje tot een compleet ingepakte rij lantaarnpalen. In Mexico is zelfs een complete stadsbus aangekleed. Voor die laatste actie was Mag- da Sayeg verantwoordelijk. Ze wordt internationaal gezien als de moeder van het straatbreien. Nog steeds reist Sayeg de we reld over om haar breikunsten toe te passen op het straatbeeld. Haar voorbeelden hebben ook Nederland aangestoken. Vanuit steden als Leiden en Rotterdam zijn groepen actief met uiteenlo pende straatbrei acties. Waar graffiti vaak in één adem wordt genoemd met criminali teit of vernielingen van publiek bezit, is het beeld van straatbrei en een stuk zonniger. Straat- breiers willen de wereld om ons heen mooier maken. Wedstrijd Textielketen Zeeman ziet wel wat in het fenomeen en orga niseert deze maand een wed strijd. Iedereen die een foto van zijn straatbrei-project inzendt via de website van Zeeman, maakt kans op een gigantisch pakket met breigaren, wat goed van pas komt voor een volgend straatbrei project. Nu we de zon minder zien, is een beetje kleur in het straatbeeld mer dan wel kom. verzamel dubbel cd! lüiüiü.zeeman.com ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 43