Ook geen ijs bij Sjiek ilÏHllM 98 Kilo aan cadeautjes Lezersactie Vroegboekkorting en de beste kaarten voor het concert van Jan Smit Laatste nieuws 'Afwijzing ijsbaan terecht' Infodag bij Zadkine Overdekte Ijsbaan op pontons in brandersbuurt van de baan 20.000 Euro was te veel voor krappe budget feestmaand Column Klein Nieuws Ouderen de deur uit Vrienden van Zwembad Zuid Le Pêcheur gooit het roer om Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 23 november 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 9 Het laatste nieuws van de gemeente dat voor u van belang is vindt u op onze website. Wij houden de belangrijkste vergaderingen voor u bij. www.deweekkrant.nl Schiedam Volgens Winterhart is de afwijzing terecht omdat an ders een te grote hap uit de evenementensubsidie wordt genomen. Een groot be drag voor (relatief) weinig bezoekers. „Ook de com merciële kant zou café Sjiek bevoordelen boven andere horecaondernemers", vindt bestuurlid Wouter Kalkman van Winterhart. Minder geld en minder attracties. Daarom is gekozen voor een uitgekleed programma. En ijspret? Alle organisatoren en bestuurders vinden het jam mer en gunt de jeugd ijspret. Alleen deze winter mogelijk op een dichtgevroren Lange Haven. De stichting Winterhart re gelt samen met winkeliers en toerisme het jaarlijkse evenement Winterhart waar de 'Schiedams binnenstad wordt omgetoverd in een sprookjesachtig kerstland schap'. Dit jaar met de lichtjesavond met kerst boom en Winterlicht in het Julianapark en een kleine kerstmarkt in het jenever museum. Schiedam Zadkine organiseert donder dag 24 november een Info dag van 14.00 tot 17.00 uur. Leerlingen, decanen en hun ouders zijn welkom op één van de 25 geopende locaties van Zadkine in Rotterdam, Hoogvliet, Capelle aan den IJssel, Schiedam, Schoonho ven en Spijkenisse. Tijdens de Infodag staan studenten, docenten en me dewerkers van Zadkine klaar voor geïnteresseerden. Ie dereen kan binnenlopen om opleidingsinformatie mee te nemen, meer informatie over een opleiding in te winnen of een kijkje in de keuken te krijgen. Kijk ook even op: www.zadkine.nl/infodag. www.nieuwestadsblad.nl De gedeeltelijk in Schiedam opgenomen film De Bende van Oss draait vrijdag en zaterdag in Wenneker Cinema. Vanaf begin 1900 tot aan WO II werd Oss geteisterd door een roemruchte bende. Het Brabantse stadje ontleent er zelfs zestig jaar na dato nog een reputatie aan. Voor meer info: www.wennekercinema.nl Wat is er gezelliger dan zwieren op een ijsbaan? Midden in de stad op een ponton aan de Schie? Vriendinnen Jamie en Anouk kunnen er niet bij. Waarom is 'hun' ijsbaan geschrapt? Blijft alleen het krabbel- baantje voor peuters over. Franfe Willemse P Schiedam Zo stom. Anouk van Mil kan er niet over uit. Zojuist hoorde ze dat de ijsbaan niet doorgaat. Samen met vriendinnen, Jamie en Celia, leek het hun zo'n tof idee: een overdekte ijsbaan mid den in de Brandersbuurt. „Nee, niet een krabbelbaantje zoals vorig jaar op de Grote Markt." Een volwassen baan van 20 bij 10 meter. Gelegd op pontons die café Sjeik huurt bij een eve nement als de Brandersfeesten. Dat zo'n aardig initiatief in de prullenbak verdwijnt; daar kun nen de vriendinnen niet bij. Het idee is van Jeroen Zeeman van Café Sjiek. Die zag het idyllische plaatje al voor zich met een schaatsbaan voor het Zakkendragershuisje. Zijn plan werd aanvankelijk enthousiast ontvangen, maar na een zoek tocht door een woud van pro- cedures en regels, werd zijn plan toch afgewezen. De gevraagde 20.000 euro was te veel voor het kleine budget van de feest maand. Zeeman denkt dat eerdere slechte financiële ervaringen met ijsbanen te maken hebben met de afwijzing. Zijn overdekte baan kost 'maar' 50.000 euro waarvan de helft door sponsors is toegezegd. „Eerdere ijsbanen waren ruim drie keer zo duur", zegt hij smalend. Nog vorig jaar kreeg de Stichting Winter hart kritiek op de lichtjesavond waarvoor een dure kraan werd ingehuurd. Een show met een trapeze rondom de ex-burge meester. Wat overbleef ging naar een kleuterijsbaantje op de Grote Markt. Schiedam heeft Sinterklaas afgelopen weekend goed ge holpen met het inzamelen van cadeaus voor kinderen uit minderbedeelde gezinnen. Er werd maar liefst 98 kilo aan cadeaus opgehaald en 329 euro gedoneerd bij de bus die te vinden was op het Stadserf. Alle ingezamelde cadeaus en geld worden bezorgd bij de stichting Sinterklaas Bestaat. Op de voorpagina stond een artikel over dat de PvdA boos is over het stoppen van 'gratis' open baar vervoer voor ouderen die niet veel geld heb ben. Van de mensen die hiervan gebruikt maakten gaf 44 procent aan dat ze minder eenzaam zijn. Wij horen dat sommige oma's geen kant op kun nen, omdat ze niet meer kunnen fietsen en auto rijden. Ze kijken dan alleen maar televisie thuis en worden langzaam steeds eenzamer. Wij vinden dat gratis ov voor deze mensen moeten blijven be staan. Ouderen moeten dus de deur uit. Dat is ook goed voor hun gezondheid. Wij lazen dat de gemeente 1,7 miljoen heeft om hieraan uit te ge ven. Ze kunnen er ook voor kiezen om voor dat geld TOS te laten bestaan of een jongerencentrum te bouwen in Schiedam-Noord. Als wij zouden moeten kiezen, dan zouden wij het geld uitgeven aan de ouderen en het jongerencentrum. In Noord hebben wij vaak last van hangjongeren. Zo slopen ze hekjes en gooien ze blikjes in onze tuinen. Wan neer deze jongeren een plek hebben waar ze bin nen kunnen zitten, zullen ze minder troep achter laten op straat en minder overlast veroorzaken. Wanneer wij 13 jaar zijn, dan zouden wij het ook ontzettend leuk vinden en hiernaartoe gaan. Wij vinden het vreemd dat in Noord nog niet zo'n plek Giovanni (10) Jorinde (10) Fabiënne(lO) Openbare Daltonschool De Klinker ReagerenKijk op: www.nieuwestadsblad.nl Schiedam Met de officiële onthulling van het logo van de Stichting 'Vrienden van Zwembad Zuid' door gemeenteraads lid Ad Mostert en bewoon ster Els Klepke is zaterdag middag 19 november de Vriendenstichting officieel van start gegaan tijdens een feestelijke bijeenkomst in Zuid. Het bestuur van de Vriendenstichting gaat de komende tijd aan de slag om plannen uit te werken, contacten te leggen, afspra ken te maken, activiteiten te ontplooien en natuurlijk: vrienden te maken. Hiervoor is zaterdag na de officiële start een speciale website www.vriendenvan- zwembad.nl in de lucht ge gaan en een bankrekening bij de Rabobank nummer 1663.10.131 geopend. Het bestuur hoopt op woens dagavond 7 december haar eerste grote bedrag in ont vangst te mogen nemen tij dens een feestelijke avond in het DeLaMar Theater waar de winnaars van de landelijke Meer dan handen award be kend gemaakt worden. Het project Red Zwembad Zuid is voor de categorie Innova tie genomineerd en hoort bij de beste 10 van Nederland. Schiedam Het gerenommeerde Res taurant Le Pêcheur aan de Nieuwe Haven gooit per 1 januari 2012 het roer volle dig om. Volgens de eigenaren Rudo van Leeuwaarden en Edwin Lansbergen houdt de crisis te lang aan om een restau rant in het luxe segment te handhaven. De twee gaan wel door met het familieres taurant De Kleine Visser. Ruim twintig jaar staat Le Pêcheur aan de top in Schie dam en in de regio, maar de kosten om een luxe restau rant te exploiteren komen ver boven de baten uit in deze tijd van crisis. Volgens Edwin Lansbergen is het gewoon een kwestie van een rekensom en als de omzetten achter blijven moet je als on dernemer ingrijpen. De Kleine Visser verhuist naar het pand op nr. 97, waar Le Pêcheur al 20 jaar zit en daar gaan ze gewoon door met populaire gerech ten tegen scherpe prijzen. Hierdoor krijgt De Kleine Visser ruimere openingstij den, en gaat het ook open voor de lunch. De twee ondernemers gaan iets volledig nieuws begin nen voor Schiedam, in het pand aan de Nieuwe Haven 95. Na een metamorfose die start na de kerstdagen, wordt in januari daar Wijnbar - Bodega Pescador geopend. Uniek in de regio.

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 9