Dit is zó op te lossen 80 Lions-logo siert busje Lezersactie Arrangement ontdek bourgondisch Valkenburg Benefietgala in Blauwe Brug Een huis vol kunst Kinderkerst nacht Bende van Oss Verplaats een buishekje en repareer een graskant gemeente! Door een kleine aanpassing is het probleem zo verholpen Column Klein Nieuws Les over social media t> Poll - Nu al controle op vuurwerk! Klaar voor stad zonder TOS? Altijd actueel: de weekkrant.nl www.arke.nl/wegener Schiedam Stichting 'un stap verder' nodigt alle Schiedammers uit om op vrijdag 16 decem ber tussen 15.00 en 23.00 uur naar de Blauwe Brug te komen voor bingo, muziek, eten, veilingen en kinderac tiviteiten. Met de opbrengst worden de voedselpakketten van de voedselbank aangevuld met een kersttraktatie. Schiedam Anton Heyboer, Herman Brood, Corneille: grote na men die zich in goed gezel schap bevinden in de collec tie van Carl Smit. Werken uit deze collectie zijn in de weken voor kerst te koop in galerie Jacques Tange op de Grote Markt. De 19e eeuwse salon lijkt nieuw leven ingeblazen: van plint tot plafond zijn de wan den gevuld met werken van onder andere Jacob Kanbier, Guy Olivier, Ad Arma en Justus Donker. Tegen een zeer redelijke prijs zijn deze te koop: als geschenk of ge woon om zelf thuis aan de muur te hangen. De collectie is te zien op 8, 9,10,11,15,16,17 en 18 de cember. Open op donderdag van 17.00 tot 21.00 uur, vrij dag van 14.00 tot 18.00 uur en in het weekend van 12.00 tot 17.00 uur. Schiedam In de Ark wordt zaterdag 24 december weer de kin derkerstviering gehouden. Naast samen bidden, luiste ren en zingen wordt ook weer een geweldige kerstmusical opgevoerd die Vrede, Vrede! heet. De dienst begint om 19.30 uur, na afloop is er op het plein nog wat warms te eten en drinken. woensdag 7 december 2011 Nieuwe Stadsblad pagina 11 De gedeeltelijk in Schiedam opgeno men film De Bende van Oss draait 9 en 10 december vanaf 21.00 uur in de grote zaal van Wenneker Cinema. Reserveer op tijd! www.wennekercinema.nl Wat kan er allemaal beter in Schiedam? Aan uw reac ties te merken kan er nog genoeg verbeterd worden. Van de redactie Schiedam Voetgangers hebben het niet makkelijk in onze stad, zo weet ook lezer P. Durenkamp. „Bij het pad tussen de Lange Ach terweg en Leliëndal (naast de trap) staan aan de zijde Leliën dal twee buishekjes", schrijft hij. „Maar deze zijn zo geplaatst dat men gedwongen is om over een verlaagd geplaatst gietijzeren riooldeksel te gaan. Dan kun je niet alleen met je hakken in de spleten blijven hangen, maar ook de wieltjes van boodschap pen- en transportwagentjes gaan hierin omlaag waardoor ze kantelen of blijven haken." Durenkamp heeft zelfs al een oplossing voor het probleem bedacht. „Door de buishekjes onderling van positie te verwis selen wordt het pad over het putdeksel vermeden. Dus door een relatief kleine aanpassing is dit probleem opgelost." Kom op gemeente, wie pakt dit op? En aan? Cor Valk heeft een probleem met uitstappen als hij zijn auto aan de Jachthavenlaan parkeert. „Al jarenlang is op de Jachtha venlaan nabij nummer 10 het uitstappen uit auto's een mod derige zaak. De landschapsar- chitekt heeft ooit aangegeven dat er ter plaatse geen gezichts- ontsierende troittoirbanden mogen worden geplaatst.Voor- gesteld is om bijvoorbeeld gras tegels (uitstaptegels) te plaatsen. Maar het antwoord was dat een en ander te maken heeft met het parkeergedrag van de 'wa tersportleden' en kinderboer derijbezoekers. Dus houden we een modderpoel en diepe kuilen waar je wiel in verdwijnt." Ook hier lijkt ons eenvoudig iets aan te doen. Ook hier vragen wij de gemeente: toon uw goede wil en help deze lezer uit de brand. De woongroep voor mensen met een verstandelijke beper king, Zijlstraat 66, heeft een eigen busje. Omdat dat door de bezuinigingen dreigde te sneuvelen, heeft de Lionsclub Schiedam besloten de onderhoudskosten van het busje voor een periode van 3 jaar te spronsoren. In ruil hiervoor prijkt nu het logo van Lionsclub Schiedam op de bus. FOTO: PR Onder de politieberichten stond een artikel over een 15-jarige jongen uit Maassluis die een dreigtweet op Twitter had geplaatst. Hij beweerde dat er een schietpartij ging plaatsvinden in De Koningshoek. Het was een grap van een groep vrienden om te kijken wat er zou gebeuren. Wij vinden dat ont zettend stom. Zijn ze vergeten wat er vorig jaar is gebeurd in Alphen aid Rijn? Deze jongen zou een taakstraf moeten krijgen waarin hij op basis scholen aan de kinderen de gevaren van het inter net zou kunnen uitleggen. Wij zouden het goed vinden als op onze school les zou worden gegeven over social media. Hyves, Twitter, Facebook en Habbo worden door kinderen steeds meer gebruikt. Je moet goed oppassen watje op internet zet. Een tip: wanneer je met een vriend (in) aan het chatten bent en je vindt het raar wat diegene zegt, bel dan die persoon op, dan weet je zeker of je met hem of haar aan het chatten bent. In de krant lazen wij dat DUS?! over alcohol en drugs is uitgekomen voor groep 7/8. Het is goed dat wij nu op een leuke manier gaan leren wat de gevaren van alcohol en drugs zijn. Wij hebben hebben ook vragen.Wij vinden het bijvoorbeeld raar dat er 'kinderbier' of 'kinderchampagne' is. Sommige kinderen vinden het stoer en willen op hun ouders lijken, maar geven ouders dan wel al tijd het goede voorbeeld? Justin (11) Kaylee (11) en Zoë (11) Openbare Daltonschool De Klinker uauw.meuiuestadsblad.nl Schiedam Wij vroegen u vorige week in deze krant en op de website of u het een goed idee zou vinden als de politie nu al vast wat scherper zou gaan controleren op vuurwerk. Dit naar aanleiding van een berichtje van de politie in Hillegersberg waarin ze meldde alvast (undercover) extra streng te gaan contro leren op het afsteken en hou den van vuurwerk. Wat blijkt? U bent een groot voorstander van dit plan. Maar liefst 85 procent gaf aan inderdaad meer behoef te te hebben aan controle en het een goed idee te vinden. Een kleine acht procent vindt zo'n controle op vuur werk onzin en zeven procent geeft aan het wel een goed idee te vinden, maar dat het geen prioriteit van de politie hoeft te zijn. Volgende week in deze krant een verhaal over Schiedam mer Pieter Bos die bij de gemeente een plan indient voor een heel ander plan van aanpak van vuurwerk in onze gemeente. Wilt u alvast tiw mening kwijt over vuurwerk of heeft u ook eigen ideeën over hoe we Oud en Nieuw zo leuk en gezellig mogelijk kunnen houden, mail ons dan: re- dactie.ns@whm.wegener.nl Schiedam „Is Schiedam klaar voor een stad zonder de TOS." Die vraag werd maandagavond gesteld door Benjamin Hop pe van de SP. Volgens Hoppe lijkt het erop dat er overhaast een conclusie is getrokken door sommige raadsleden en wet houders. „Dat is jammer want het is een buitenge woon zinvol en transparant project waar gedreven en goedopgeleide mensen voor aan het werk zijn." Volgens Hoppe gooi je met het sluiten van Thuis Op Straat zo maar 200 per soonlijke dossiers weg die van cruciale waarde kunnen zijn voor de toekomst. „De TOS bedient namelijk een doelgroep die het jongeren werk pas later in beeld krijgt. Gedegen informatie uit het verleden is dan in vele ge vallen zeer handig. Dit alles dreigt overboord gedonderd te worden. Als preventie het credo is dan is de TOS het middel." Daarom heeft Hoppe de commissie nadrukkelijk gevraagd om de besluitvor ming rondom TOS nog eens in heroverweging te nemen. „Als het tij niet keen, is het voor de TOS, één van de meest succesvolle projecten voor jongeren van het decen nium, einde oefening Ik hoop dat de commissie een vuist durft te maken."

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 11