Week SINTOPRUIMING kléin Foutje, bedankt! krant .ni TOT 70% KORTING! PvdA wil meer studentenwoningen Woensdag 7 December 2011 Nog altijd geen jazz Krant niet ontvangen? Bel of bezoek Je bank of alle banken? Woonlasten 10 procent omhoog KIJK VOOR ALLE EXTRA KOOPAVONDEN OP F0T0KLEIN.NL Altijd actueel De lucht in Gemeente betaalt dubbel uit Vragen over 'eettentje' Krona Onroerend goed, tuin en interieur; al het woonnieuws is te vinden op www.deweekkrant.nl/wonen Nieuwe Stadsblad Jaargang 63 Nummer 49 Oplage 40 440 Schiedam Bijna dacht de exploitant van Jazz uit de Koffer, Ton van Adri- chem, zijn club aan de Tuinlaan te kunnen openen. Vrijdag, een dag voor de heropening, werd echter duidelijk dat de vergun ningen nog altijd niet in orde zijn. „De brandweer moet het pand op brandveiligheid con- 0900-424 57 26 www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten Zoekt u een Goedkope Nolte keuken? www.noltekeukensrotterdam.nl troleren en er moet nog een onderzoek plaatsvinden naar de geluidsniveaus en het parkeren", zegt de ge meente. Inmiddels woedt er een felle discussie op de website Schiedamstad over dit 'vergunningan-drama'. Hier staat ook dat er afge lopen zaterdag een politiek café zou zijn geweest over de kwestie. Met natuurlijk min der dan 49 bezoekers, anders is de club in overtreding. Jazeker. De Hypotheken Schiedam Broersvest 64 (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl Schiedam De PvdA dringt bij het college aan om meer studentenhuisves ting binnen Schiedam te reali seren. Dit blijkt uit vragen die de raadsleden Siljee, Schoei en Van der Vliet hebben gesteld. Aanleiding van de vragen is het Actieplan om extra studenten huisvesting te realiseren. In dit door het Ministerie van Bin nenlandse Zaken gepresenteer de plan staat dat er in totaal een miljard euro extra beschikbaar zal komen en dat het de bedoe ling is om in Nederland 16.000 extra wooneenheden voor stu denten beschikbaar te laten komen. Uit het document is tevens duidelijk dat het vooral de vier grote steden zullen zijn waar Kences, de brancheorganisatie van studentenhuisvesters, zich op zal richten. Ook in Rotter dam, waar zo'n vijftigduizend mensen studeren zal dit ge beuren. Gezien de ligging van Schiedam, pal naast deze grote studentenstad, zou het naar de mening van de PvdA logisch zijn dat ook in Schiedam meer studentenwoningen gerealiseerd worden. Bij voorkeur in gebieden die goed ontsloten worden door openbaar vervoer, daar veel van de onderwijsvoorzieningen van HBO en Universiteiten liggen langs metro- en treinverbin dingen. Verder sluit dit idee prima aan op de voornemens van het col lege om sneller tot herbestem ming van panden bij leegstand te komen en de ambitie om de leegstand van kantoorpanden terug te dringen. Daarnaast is in het verleden al vaker aange geven dat Schiedam aantrekke lijker wil worden voor studen ten. Schiedam De gemeentelijke woonlas ten gaan in Schiedam met maar liefst 10,6 p'rocerit om hoog. Landelijk is die stijging slechts 2,2 procent. Schiedam is daarmee de nummer twee wat betreft stijging van de gemeentelijke lasten. Alleen de inwoners van Laren krijgen volgend jaar te maken met een nóg sterkere stijging. De gemeentelijke belastingen bestaan uit OZB, rioolhef fing en afvalstoffenheffing. VIDE# AUDI# TV KLEIN IN PRIJS, GROOT IN SERVICE! Gemeenteberichten Schiedam Met deze week: Ook thuis veilige feestdagen Particuliere woningverbetering: Mijn huis is een paleis! Een feestelijke jaarwisseling maken we samen U vindt de pagina's in het midden van deze krant Kijk voor het laatste nieuws altijd even op onze website. Hierop is zeven dagen per week vers nieuws uit Schiedam te vinden en nog veel meer. www.nieuwestadsblad.nl Christelijke basisschool Kethel heeft een nieuwe website. Afgelopen week ging deze feestelijk de lucht in. De nieuwe naam van de website www.cbskethel.nl was te zien tussen de ballonnen. www.cbskethel.nl De gemeente Schiedam is ruim 2 ton kwijtgeraakt door een blunder van de afdeling Financiën. Die betaalde twee keer dit bedrag uit aan bouw bedrijf Bokx voor de grond van project Nieuw Haven zicht. Een poging om te her stellen mislukte omdat Bokx een maand later failliet ging. Frank Willemse Schiedam Nieuwe wethouder Foort van Oosten (WD) biedt zijn excu ses aan voor de dubbele over schrijving. In een brief aan de raad schrijft hij dat toen de fout werd ontdekt het al te laat was omdat het bouwbedrijf fail liet ging. De curator weigerde terugbetaling omdat die werd gedaan voor het bedrijf over de kop ging. De procedures zijn niet goed nageleefd, zegt de wethouder die de zaak in september op zijn bordje kreeg. Zijn voorganger Ad Mostert (VVD) was poli tiek verantwoordelijk voor de foute uitbetaling. „Hoe ongelukkig ook, het college ziet geen andere mogelijk heid dan in het verlies te be rusten", schrijft Van Oosten in zijn excuusbrief. De raad is woedend. De PvdA wil deze zaak tot op de bodem uitzoeken en ook andere parfijen hebben schriftelijke vragen gesteld. Centraal vraag is: hoe kon dit gebeuren? Fractievoorzit ter Hans Meijer (VVD) be treurt de situatie maar prijst tegelijk de 'openheid' van de nieuwe wethouder. Door een te grote broek aan te trekken ging het de laatste jaren bergafwaarts met Bokx bouwbedrijf. Er volgden re organisaties maar in het voorjaar viel het doek defini tief. Met de grondtransactie aan de Lange Nieuwstraat steunde de gemeente het project Havenzicht. Het Rot terdams bedrijf Van Omme De Groot maakt nu pro ject Nieuw Havenzicht af. Schiedam Het is Gerhard de Kok van Gemeentebelangen niet ontgaan dat er - heel kort weliswaar- leven was in het eet tentje op de hoek van winkelcentrum Krona in Sveapar- ken. „Vanaf het begin was er een restaurant ge pland, wat met reclame zicht baar gemaakt werd. Dit is helaas niet door gegaan", schrijft hij aan het college. „Bron nen uit de omgeving van het Stadskantoor zeggen dat er geen vergunning is uitgege ven vanwege de overlast en hangjongeren. Maar enkele weken geleden was er bewe ging in de winkel. Er werd een vitrine geplaatst en er waren zitjes aanwezig. Blijd schap. Maar wat blijkt? Het staat wederom leeg." Gemeente Belangen Schie dam wil graag weten wat de reden van de leegstand is en hoop donderdag 15 decem ber tijdens de raadsvergade ring antwoord op die vraag te krijgen. Reageren? redactie.ns@ whm.wegener.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 1