Zicht od Zuid-Holland M H a I H°lland li M ii i> Wat is er te doen? I Provinciale verantwoordelijkheid op de weg Betere doelstellingen infrastructuur Wat doet steunpunt Coenecoop December 2011 AAAAAAAAAAAAAAAAA Provincie Zuid-Holland, afdeling Communicatie, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag, telefoon: 070 441 66 22, e-mail: zuidholland@pzh.nl Themajaar 2011 'Leve de Molens!' Veel thema-evenementen en activiteiten zijn dit jaar georganiseerd. Voor meer informatie en een over zicht kunt u terecht op www.levedemolens.nl Zuid-Holland in kerstsfeer Traditioneel in deze decembermaand veel kerstactiviteiten in Zuid- Holland. Van kerstmarkten tot kaarsjesavonden tot een kerstcircus. Kijk op www.zuid-holland.com Kunstgebouw blijft! Vanaf 2013 krijgt Kunstge bouw minder subsidie van de provincie Zuid-Holland. Daardoor gaan vanaf die datum wel dingen veranderen in onze dienstverlening. Lees meer op www.kunstgebouw.nl/toekomst Snelfietsroute Via 44 Den Haag - Leiden bijna klaar Vanaf 22 november is het provinciale deel van de snelfietsroute Via 44 tussen Den Haag en Leiden opengesteld voor (brom)fietsers. Waar mogelijk zijn onnodige bochten verwijderd, de fietspaden geasfalteerd met rood asfalt en goed verlicht. Kijk op www.zuid-holland.nl/via44 Wilt u meer weten over onderwerpen in deze advertentie, kijk op www.zuid-holland.nl Zuid-Holland is met ruim drie miljoen inwoners de dichtst bevolkte provincie van Nederland. Alles wat zich landelijk afspeelt op vervoersgebied, gebeurt zeker hier. Een goede bereikbaar heid voor inwoners en bezoekers van Zuid-Holland is dan ook een van de belangrijke taken van de provincie. Daarbij speelt de provinciale infrastructuur een belangrijke rol. Groot onderhoud bundelen Wegonderhoud is nodig om die infrastructuur in goede conditie te houden maar geeft ook overlast. De provincie wil die hinder voorkómen en dat vraagt om een uitgekiende aanpak bij het onderhoud en beheer aan de wegen. Daarom voert de provincie groot onderhoud op elk wegtraject integraal uit. Eens in de zes jaar wordt alles op en langs de weg in één keer aangepakt: van wegfundering tot belijning. van openbare verlichting tot parkeerhavens en van bushokjes tot verkeerslichten. Door deze werkwijze is er maar één keer per zes jaar hinder voor de weggebruikers. Overigens wordt de overlast voor het wegverkeer zo laag mogelijk gehouden door, als het even kan, 's nachts en in het weekend te werken. De wegwerkzaamheden veroorzaken ook over last voor omwonenden en bedrijvén. Door al het werk te bundelen, duurt die overlast maar een relatief korte tijd. Daarna is iedereen er weer voor zes jaar vanaf. De provincie is verantwoordelijk voor het onderhoud en beheer van: 525 km weg 143 km parallelweg 377 km fietspad 137 km vaarweg 67 beweegbare bruggen en 4 sluizen 540 overige civiele kunstwerken zoals viaducten, vaste bruggen en duikers 10850 lichtmasten 125 verkeerslichtinstallaties 40.000 bomen 119 rotondes En nog veel meer, zoals bermen en carpool pleinen Samenwerking De provincie werkt veel samen met het Rijk en de gemeenten. Zo worden wegwerkzaamheden altijd onderling afgestemd, zodat er in een regio niet te veel wegafsluitingen tegelijkertijd zijn. Er zijn ook contacten met nutsbedrijven. Onderhoud of vernieuwing van kabels en leidingen kan op die manier, waar mogelijk, tegelijkertijd met het wegonderhoud plaats vinden. De provincie plant het Werk, als het kan, in overleg met de omgeving. Zij houdt ook rekening met de routes van politie, brandweer en ambulances en met busroutes. Verkeersveiligheid Alle provinciale wegen worden zóveilig mogelijk ingericht. Dat gebeurt onder andere door wegbreedte, maximumsnelheid en belijning met elkaar in overeenstemming te brengen en te zorgen dat er zo min mogelijk obstakels langs de weg staan. Meer olrer de preventieve veiligheidsmaatregelen die de provincie neemt, is te vinden op www.zuid-holland.nl/rankingtheroads Voor meer informatie: www.zuid-holland.nl/wegverkeer 'De afgelopen tien jaar zijn files met maar liefst 50% toegenomen. Met een gemiddelde reistijd van ruim vijftig minuten (woon-werkverkeer) is Nederland met afstand koploper in Europa, terwijl de afstanden die wij afleggen, erg klein zijn. In Zuid-Holland bleven nieuwe aanleg en nieuw onderhoud achter, omdat het provin ciebestuur in het verleden zijn kerntaak vergat en honderden miljoenen investeerde in linkse hobby's.' Aan het woord is Stephan lansen, lid van de PVV-fractie in Provinciale Staten. Meer snelheid provinciale wegen 'Het is goed dat het nieuwe provinciebestuur het wegensteunpunt Coenecoop heeft geopend en meer werk maakt van wegenonderhoud. De provincie moet echter ook heldere doelstel lingen formuleren over de aanleg van infra structuur en de snelheid van het autoverkeer. Waar de provincie de weinig ambitieuze doelstelling heeft om de snelheid de komende periode niet lager te laten worden dan die in 2010, wil de PW de snelheid structureel omhoog tillen. Waar de provincie meestal voorrang geeft aan bussen en fietsers, wil de PW meer groene golven op provinciale wegen zodat de automobilist kan doorrijden. Waar de provincie op de lange termijn met 700 miljoen aan niet-inpasbare ambities blijft zitten, wil de PW wel meer capaciteit op provinciale wegen. Zo moet de N471 (Rotterdam Centrum-Pijnacker) zo snel mogelijk 2x2 rijstroken krijgen. Daarnaast vinden wij dat actie moet worden ondernomen rondom de knooppunten N210 (oplossen spits- problematiek Algerabrug Krimpen aan den IJssel) en N218 (uitbreiding bij Hartelbrug Spijkenisse).' 'Het kabinet heeft samen met de PW ervoor gezorgd dat de files op snelwegen zijn gedaald ten opzichte van vorig jaar. Nu is de provincie Zuid-Holland aan de beurt om hetzelfde te bereiken op de provinciale wegen.' In Waddinxveen is op 25 november het splinter nieuwe wegensteunpunt Coenecoop geopend. Het steunpunt is op duurzame wijze gebouwd met de nieuwste technieken voor gladheid bestrijding. Zo wordt regenwater opgevangen voor gebruik in de natstrooizoutinstallatie. Door nat zout te strooien is er minder zout nodig en dat is beter voor het milieu. Dit steunpunt is het grootste provinciale wegensteunpunt in Zuid-Holland. Wat doet de provincie verder? Vanuit het steunpunt rijden provincieauto's drie keer per week inspectieronden over de wegen in de regio. De weginspecteurs contro leren op asfaltschade en rommel langs de weg. Ze gaan ook na of alle verkeerslichten werken en of de verkeersborden nog heel zijn. Als het nodig is, geven de medewerkers opdracht aan een aannemer om zaken in orde te maken en ze houden toezicht op de uitvoering. Dat varieert van het repareren van asfalt tot het herstellen van kapotte verkeersborden, van het schoonhouden van hectometerbordjes tot het vervangen van lampen in de openbare verlichting, en van het maaien van bermen tot het opfrissen van de belijning. Als er een ongeluk is op een provinciale weg, krijgt de provincie een seintje van de regionale verkeerscentrale. Dan gaat een provinciale toezichthouder direct naar de locatie. Hij of zij regelt, samen met politie, ambulance en brand weer, dat de weg weer zo snel mogelijk vrij is of dat het verkeer wordt omgeleid. Dit noemen we incidentmanagement. Bij gladheid 's winters zijn de provinciemede werkers op het steunpunt dag en nacht in touw. Zij coördineren het werk, onder andere door de aannemer opdracht te geven om te gaan strooien. EP

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 23