Gemeenteberichten sniinw \<\l 11 11 11 II 11 11 I' Archief tussen kerst en nieuwjaar dicht feestdagen Ook thuis veilige I gemeente Schiedam 7 DECEMBER 2011 - PAGINA 1 Foto: Jan van der Ploeg Het Gemeentearchief Schiedam is in de periode tussen kerst en oud en nieuw geslo ten; van 26 tot en met 30 december 2011 is hef archief dicht voor het publiek. Op dinsdag 3 januari 2012 zal het Gemeen tearchief Schiedam weer open zijn. Natuurlijk bent u dan weer van harte welkom! EVENEMENTENLADDER Datum Vergaderingen Raadsvergadering 15 december Vergadering Rekenkamer commissie 13 december Bijeenkomsten 200 jaar burgerlijke stand 9 december Lichtjesfeest 15 december Benefietgala voor voedselbank 16 december Aleidazaal, Stadserf 1 Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam Gemeentearchief, Stadserf 1 Grote Markt Wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590 Lees Gemeenteberichten ook online Tijd 20.30 - 24.00 uur 19.30 - 22.30 uur 14.00-17.00 uur 19.00-22.00 uur 15.00 - 23.00 uur iH Kaarsen Zet kaarsen in een stevige houder uit de buurt van makkelijk brandbare materialen. Zorg dat kaarsen buiten bereik van kinde ren en huisdieren blijven. Kerstbomen Zorg ervoor dat de boom stevig staat en niet omvergelopen kan worden: zet de boom niet in de loop- of vluchtroute. Gebruik nooit echte kaarsjes in de boom. In geval van nood Mocht er toch iets misgaan, probeer dan kalm te blijven. Waarschuw de overige aan wezigen en vlucht volgens uw eigen vlucht- plan. Houd deuren en ramen gesloten. Blijf bij rookontwikkeling dicht bij de grond. Bel - nadat u gevlucht bent - direct 112. Alle tips kunt u terugvinden op www.schiedam.nl. Lampjes, een kerstboom, kaarsjes, den nengroen... Met tal van versieringen wor den de huizen in een feestelijke kerstsfeer gebracht. Deze versieringen verhogen echter de risico's op brand. Door eenvou dige maatregelen kunt u ervoor zorgen dat uw feest thuis veilig verloopt. Moeilijk brandbaar versieringsmateriaal be perkt de risico's op brand. Op de verpakking kunt u zien of versiering brandveilig is. Hang versiering op met ijzerdraad, zodat het bij brand niet snel naar beneden valt. Maar er zijn meer eenvoudige voorzorgsmaatrege len. Verlichting Gebruik alleen goedgekeurde elektrische verlichting, bijvoorbeeld met een KEMA- keur. Schakel de verlichting altijd uit wanneer u weggaat of gaat slapen. Woensdag 30 november tekende wethouder Arie Wijten (Wonen) samen met Bob Venhuizen, directeurbestuurder Wo'onplus Schiedam, het Ad dendum van de 'Samenwerkingsovereenkomst Nieuwland Vernieuwend Verder'. Omdat het door de huidige situatie op de woningmarkt niet haalbaar is de oorspronkelijke plannen voor het gebied 'Over het Water' af te bouwen, hebben de gemeente en Woonplus besloten het gebied opnieuw te ontwikkelen. Zowel Woonplus als de gemeente zijn ervan overtuigd dat door de hernieuwde afspraken de wijk Nieuwland op een goede manier kan worden afgebouwd. Op 21 november jongstleden jubileerde het echtpaar Van Vliet - Van Beurden. Zij vierden die dag hun 65-jarig huwelijksjubileum. Locoburgemeester Foort van Oosten feliciteerde namens het college van burgemeester en wethouders de heer en mevrouw van Vliet- van Beurden met hun briljanten bruiloft. Het bezoek verliep uiterst plezierig en werd afgesloten met een rondleiding door de mooie flat. Donderdag 1 december opende wethouder Mario Stam het informatie- en adviescentum in wijkcentrum Oost. Wijkbewoners van Oost kunnen hier met hun vragen terecht. De bezoeker moet in het informatie- en ad viescentrum Oost gemakkelijk zijn weg kunnen vinden en snel verwezen worden naar organisaties die kunnen helpen bij het oplossen van een vraag. Met spreekuren van onder andere de politie, de formulierenbri gade en het gemeentelijk Wmo-loket wordt het, wijkcentrum nog meer een spin in het web van de wijk Oost. V

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 27