Werkconferentie relationele seksuele vorming Particuliere woningverbetering: Mijn huis is een paleis Reikt Guy Ramos jou de beker uit? gemeente Schiedam Kerstzaalvoetbaltoernooi 7 DECEMBER 2011 - PAGINA 2 Laurens Priester Gemeentearchivaris In 2011 bestaat de burger lijke stand in Nederland 200 jaar. Het Gemeentearchief Schiedam riep op uit te zoe ken welke families de 200 jaar na de invoering hiervan onafgebroken in Schiedam bleven wonen. 1. Waarom hebben jullie deze oproep gedaan? De burgerlijke stand is voor iedereen belangrijk, omdat alle feiten worden vastgelegd bij geboorte, huwelijk en overlij den. Vooral voor stamboom onderzoekers, één van onze belangrijke doelgroepen, is dat natuurlijk ideaal. Door in eerste instantie te vragen welke families in 1811 geboorteaan gifte deden, wilden we het een menselijk gezicht geven. 2. Hebben jullie veel reacties op deze oproep gehad? In het begin niet zoveel, maar de reacties die we kregen waren wel gepassioneerd! Vooral van mensen van wie de naamgenoten niet op de lijst uit 1811 voorkomen, maar die wel al eeuwen in Schiedam wonen. Daarom hebben we die harde eis laten vallen. Daarna zijn toch nog veel reacties binnengeko men. Al met al zijn we met wat onderzoek aan zo'n vijfentwintig familienamen gekomen. En er zijn er waarschijnlijk nog meer! 3. Wat gaan jullie met de resultaten doen? Aanstaande vrijdag maken we in het Gemeentearchief de uitslag van de oproep bekend. Ook openen we een nieuwe tentoonstelling, presenteren we ons beleidsplan en geeft archief- en personenzoekspeci- alist Eric Hennekam een lezing. 4. Hoe gaan jullie de resulta ten bekend maken? Met een feestje natuurlijk! Vrij dag 9 december, vanaf 13.30 uur. Het hele programma is te lezen op onze webstek archief. schiedam.nl. 5. Wie zijn bij de bijeen komst welkom? ledereen is welkom! Het ver zoek is wel je aan te melden via contact@schiedam.nl o.v.v. 'Gemeentearchief aanmelden 200 jaar burgerlijke stand' of via telefoonnummer 14 010. De gemeente Schiedam wil meer aandacht voor de seksuele gezondheid bij de jeugd. Daarom organiseert zij samen met de GGD Rotter dam-Rijnmond verschillende werkconferenties. Wilt u in uw organisatie een beleid waarbij structureel aandacht is voor relationele en seksuele vor ming van kinderen? Neem dan deel aan de Werkconferentie Relationele en Seksuele Vor ming. Tijdens de werkconferentie ont moet u collega's werkzaam in hetzelfde werkveld. U krijgt infor matie over de normale relationele en seksuele ontwikkeling van het kind. Er is aandacht voor nieuwe trends en het signaleren van risi cogedrag. Verder leert u relatio- nele en seksuele vorming binnen het onderwijs en de kinderopvang toe te passen. Er is een informa tiestand aanwezig met een ruim assortiment van voorlichting- en lesmaterialen. En tot slot is er aandacht voor hulpverlening en doorverwijzing. De sprekers zijn Mariëlla Kleywegt, drs. Sandra van Stijn en Osvaldo de Brito. Data en locaties Er vinden drie werkconferenties plaats: Dinsdag 24 januari 2012, van 15.30 - 20.00 uur, werk conferentie voor Voortgezet Onderwijs Woensdag 8 februari 2012, van 13.00 - 17.30 uur, werk conferentie voor Basisonderwijs Maandag 13 februari 2012, van 09.30 - 14.00 uur, werk conferentie voor Buitenschoolse Opvang Alle werkconferenties vinden plaats in het Stadskantoor, Stad- serf 1, Schiedam. De toegang is gratis. Aanmelden Wilt u (één van) de werkconferen ties bijwonen? Meldt u dan aan bij Sandra van Stijn, telefonisch op 010 - 433 95 02 of per e-mail op s.vanstijn@rotterdam.nl. De woning aan Paulus Pottertstraat voor (links) en na (rechts) de particuliere woningverbetering. Foto: familie Heuchemer Het particulier bezit in de wij ken Oost, West, Centrum en Zuid krijgt nog steeds een positieve impuls dankzij gra tis hulp, advies en de laag- rentende lening van de ge meente Schiedam. Sommige eigenaren hebben een waar paleisje van hun woning ge maakt! Heeft u uw huis kun nen opknappen met behulp van de particuliere woningver betering? In de wijken Oost, West, Centrum en Zuid staan oude woningen. Dit betekent niet dat ze slecht onder houden zijn. Sinds de start van het project 'Particuliere Woning verbetering en Funderingsherstel' is maar liefst 29,5 miljoen euro uit geleend aan particulieren die hier mee het achterstallig onderhoud aan hun huis hebben weggewerkt. En nog steeds melden eigenaren zich aan bij het Servicepunt aan de Lange Nieuwstraat 227. Trots In de rubriek 'Mijn huis is een pa leis' staat een trotse eigena(a)r(es) centraal die het huis heeft op geknapt. Hij of zij vertelt wat er aan het huis gedaan is en geeft tips voor andere eigenaren, le der verhaal in deze rubriek wordt beloond met een waardebon van een bouwmarkt ter waarde van vijftig euro. 'Mijn huis is een paleis' is te lezen op de website www.schiedam.nl/ pwv en in de Nieuwsbrief PWV. Is uw huis een paleis? Bent u trots op uw woning of kent u iemand die het huis heeft verbouwd tot een paleisje? Meld u dan nu aan voor 'Mijn huis is een paleis' bij het Servicepunt Woningverbetering (010 - 238 06 33 of info® servicepuntwoningverbetering.nl). Op donderdag 29 en vrijdag 30 december organiseren Sport en Recreatie en SWS Welzijn voor de tweede keer het Kerstzaalvoetbaltoernooi. Vorig jaar deden maar liefst 26 teams mee. Dit jaar kan jouw team winnen. Geef je op en misschien reikt Guy Ramos jouw team wel de beker uit! Teams samengesteld uit de buurt, het onderwijs of sportverenigin gen kunnen zich in vier catego rieën inschrijven. Op donderdag 29 december spelen de teams in de categorieën 7 t/m 9 jaar en 13 t/m 15 jaar. Op vrijdag 30 december spelen de teams uit de categorieën 10 t/m 12 jaar en 16 t/m 23 jaar. leder team moet een begeleider hebben van minimaal 18 jaar en alle deelnemers moeten een geldig identiteitsbewijs kun nen tonen op de dag van het toernooi. Guy Ramos reikt prijzen uit Tijdens het toernooi is er een DJ aanwezig en kun je deel nemen aan activiteiten als panna- voetbal en voetbalspelletjes op verschillede spelcomputers. Maar er is meer.Eredivisiespeler Guy Ramos (RKC Waalwijk) reikt de prijzen uit! Dus geef je op en misschien reikt Guy Ramos jouw team wel de beker uit! Inschrijven Kosten voor deelname bedragen 10,- per team. Dit bedrag moet op de dag zelf betaald worden. Schiedamse teams kunnen zich inschrijven door het inschrijffor mulier te downloaden op www. schiedam.nl/sportenrecreatie, in te vullen en in te leveren bij Sport en Recreatie of SWS Welzijn of via de website. Inschrijven kan tot en met 16 december. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 28