ss™ Gemeenteberichten Een feestelijke jaarwisseling maken we samen 7 DECEMBER - PAGINA 3 de stad schoon te maken. Op 2 januari 2012 moéten zij zich melden bij Irado om de straten te schonen. Sinterklaas is het land uit en dus kunnen we ons gaan opmaken voor Kerstmis en de jaarwis seling. Schiedam kent een lange traditie rond oud en nieuw. Ook dit jaar zorgt de gemeente samen met u en haar diverse partners als politie, brandweer, jon gerenwerk, Irado, RET, Woonplus en het Open baar Ministerie voor een gezellig verloop van de jaarwisseling. Oliebollen, champagne en vuurwerk; dat zijn zaken waaraan iedereen denkt bij oud en nieuw. Een vrolijk eind van 2011 en een goed begin van 2012. Na tuurlijk gaat iedereen er vanuit dat oud en nieuw zonder al te veel probiemen verloopt. Mocht er toch iets gebeuren, dan gaan we goed voorbereid te werk. Dat moet ook wel, want met zö veel par tijen moeten alle acties goed op elkaar worden afgestemd. Alles wordt vastge legd in een draaiboek, zodat iedereen weet waar hij aan toe is. Een feestelijke jaarwisseling maken we immers samen! Vuurwerkteam Eén van de grootste ergernissen vlak voor oud en nieuw is het vroegtijdig af steken van vuurwerk. Vanaf 13 december is er daarom een speciaal vuurwerkteam; een samen werking tussen politie en Team Toezicht en Handhaving. Zij treden op te gen het vroeg tijdig afsteken van vuurwerk en houden contro les op middelbare scholen. U kunt zelf ook vuur werkmeldingen doorgeven via telefoonnummer 0900-8844. Deze mel dingen worden met prioriteit behandeld door het vuurwerkteam. Ook medewerkers van Watch-Out en de straatcoaches zijn van 26 tot en met 31 december dagelijks op straat om ex tra toezicht te houden en met jongeren in gesprek te gaan. Steken minderjarigen toch te vroeg vuurwerk af, dan mogen zij direct na de jaarwisseling meehelpen Goed voorbereid Helaas worden er rond de jaarwisseling ook nog altijd ver nielingen gepleegd. In de voorgaande jaren heeft de gemeente preventieve maatregelen genomen om vernielingen rond de jaarwisseling te voorkomen. Dit leidde tot een aanmerkelijke reductie van het aantal vernielingen aan gemeen telijke eigendommen. Dit jaar worden 600 vuilnisbakken en 150 ondergrondse containers afgesloten. Daarnaast wordt er extra aandacht be steed aan (de bij de politie bekende) per- sonen die voorgaande jaren betrokken waren bij verstoringen van de openbare orde of anderszins voor overlast heb ben gezorgd. Zij ontvangen een waar schuwingsbrief van de burgemeester en krijgen bezoek van de buurtagent. Ruim afval op Op 1 en 2 januari maakt Irado de stad schoon. Op nieuwjaarsdag beginnen zij met opruimen op de meest vervuilde plaatsen. U kunt zelf ook helpen om de straten van Schiedam na oud en nieuw weer schoon te krijgen: ruim uw eigen vuurwerkafval op. Door gezamenlijk deze en meer maat regelen uit te voeren, houden we de jaarwisseling gezellig. Want: een feeste lijke jaarwisseling maken we samen! Uitgelicht Speciaal voor Winterlicht 2011 is aan twintig kunstenaars gevraagd een lichtkunstwerk te maken, waarbij zij zich laten inspireren door het Julianapark en het spel van licht en donker. Van vrijdag 9 tot en met zondag 11 december zijn de lichtkunstwerken en videoprojecties in het Julianapark te bewonderen. In de nieuwsbrief 'Alles onder één dak' staat het laatste nieuws van de A4 tussen Delft en Schiedam. De nieuwsbrief van december is te lezen op www.schiedam.nl/A4. Op zaterdag 10 en zondag 11 december kunnen bezoekers van Lust voor het oog in monumentale panden, musea, galeries en winkels genieten van prachtig gedekte tafels met bijzondere serviezen, kunstobjecten en tafellinnen. Wandel met een routebeschrijving door de historische binnenstad, of boek het speciale Lust voor het oog arrangement. Het informatieblad Binnenstad (herfst/winter 2011) is onlangs verschenea Hierin lees je alles over de laatste ontwikkelingen in de binnenstad. Het blad is ook digitaal te lezen op www.schiedma.nl/binnenstad. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 29