Woontrends M Regenbui in de douche Kamerplanten weten steeds meer interieurs te veroveren Groente uit de eigen tuin ■a Magische vitrinekast laat geheimen zien Slimme verlichting doet meer dan mooi schijnen K Lekker knutselen met kruiden en siergras Smaakvol isoleren D Bad als bed? Weg met touw D tl Spelen met licht wordt steeds leuker. De donkere maanden van het jaar lenen zich uitstekend om het thuis lekker gezellig te maken en de nieuwe collectie meubels helpen hier graag aan mee. Enkele innovatieve nieuwigheden brengen instant sfeer. Wat dacht je van sfeervol verlichte wandrekken met daarop je lievelingsvaas of je favoriete kunstwerk op ge kleurd glas? Het zuinige Led- licht zorgt voor een aangename en ontspannende woonatmos- feer. Of een vitrinekast met magie. Zonder verlichting hoogglanzend, ondoorzich tig zwart. Met verlichting - door het simpel bewegen van je hand - transparant glas. Een slimme vondst daarbij is de lichtsturing: je kan verschillende lichts- cenario's programmeren zodat je van wisselende lichtbeelden kan genieten. Het is natuurlijk niet vreemd dat uitgerekend nu verlichting in de aandacht staat. Het is im mers dé manier om de winter maanden op een aangename manier door te brengen en ook dit jaar zijn er weer een aantal bijzondere nieuwkomers. Zo is Led hét en doet een lamp tegenwoordig méér dan ver lichten alleen. De nieuwe collectie verlich ting richt zich natuurlijk op duurzaamheid, maar tussen al dat 'groene denken' letten we gelukkig ook op wat we zelf nodig hebben om te over winteren. Zo is lichttherapie gecombineerd met design in de lamp Kubo. De lamp won al de Red Dot Design Award 2010 in de categorie Product Design en kreeg onlangs ook de Wallpaper Design Award 2011 uitgereikt. Ook bijzon der is de TiLumi. Het is het eerste 'sociale' lichtobject dat te gebruiken is als sfeerlamp, communicatiemiddel, klok, informatiedisplay, weerstation en meer. De interactieve lamp is ontwikkeld om informatie en emoties te delen in het interieur. wu;iu.iuoonmodetrends.nl Tijd voor koffie? Met de TiLumi zeg je het met licht. www.huelsta.nl Jong geleerd is oud gedaan. Het is niet alleen een bekend spreekwoord, maar het werkt in de praktijk ook echt zö. Zo zijn kinderen nooit jong ge noeg om kennis te maken met de natuur. Het zelf kweken van gras of basilicum is bijvoor beeld letterlijk kinderwerk en om het allemaal nog leuker te maken, kunnen de kids er ook nog leuk mee knutselen. Ze kunnen zelf het potje, in de vorm van een eierdop, verven en als het groen dan gaat groeien, kunnen ze het 'kapsel' van hun groenharige vriend zelf in vorm houden. Maar wie de week erna de haren weer wil kunnen vlechten, moet Munakuppi wel met liefde verzorgen en dus voldoende water geven. Verf, penseel plus zaadjes en potgrond zijn inbegrepen. www.tuinplus.nl De regendouche is inmiddels geen noviteit meer, maar dankzij nieuwe deskun digheid op het gebied van water en douchetechniek krijgt de regendouche wel steeds meer slimme en zuinige 'familieleden'. Zo wordt een 'plaatselijke regenbui' steeds beter nagebootst, terwijl het steeds minder water kost. Ook in het formaat zijn steeds meer keuzes. Meer informatie is te vinden op www.dornbracht.nl. Een enorme badkamer is eerder een uitzondering dan een regel en een ligbad neemt zonder twijfel de meeste ruimte in. Voor wie al een ligbad heeft en daar eigenlijk op meerdere manieren van zou willen genieten, is er nu goed nieuws. Er kan nu namelijk gekozen worden voor afdekkussens van hoogwaardig kunstleer. De vier stabiele elementen resulteren in een complete afdekking van het bad en creëren een comfortabele ligplek met een draagkracht van 150 kilo, Met een com binatie van twee elementen ontstaat een handige zitplek voor een comfortabel voet bad. Eén element vormt het perfecte tablet om een boek of een glas wijn onder handbereik te hebben als men in bad ligt. wtuw.durauit.nl Trends hebben de neiging om in een soort golfbeweging door het leven te gaan en als we kijken naar kamerplanten, dan is dat geen uitzondering. Het was vroeger een absolute trend om de vensterbank - en de rest van het huis - vol te zetten met planten en opeens kwam er steeds minder groen in huis. Wellicht omdat het leven steeds drukker is geworden en we het idee hebben dat kamer planten veel verzorging vragen. En dat is natuurlijk ook zo. Een kamerplant vraagt gere geld om aandacht. Maar het wordt inmiddels weer steeds meer mensen duidelijk dat dit helemaal geen nadeel hoeft te zijn. Dat het juist leuk is om met levend groen bezig te zijn. De gunstige bijwerkingen van planten in huis is al jaren be kend, maar recent onderzoek heeft het allemaal nog een keer bevestigd: kamerplanten zijn natuurlijke luchtzuiveraars en de aanwezigheid van planten blijkt ook gunstig te werken op onze concentratie en gemoeds toestand. Zoals gezegd vraagt een kamerplant wel om verzorging. De één iets meer dan de ander, dus het is belangrijk om bij de keuze van kamerplanten goed Voor iedere smaak is wel een kamerplant te vinden. te letten op de persoonlijke smaak én mogelijkheden. Als je het leuk vindt om met plan ten bezig te zijn en het voor jou bijvoorbeeld een sport is om de plant zo mooi mogelijk te laten bloeien, zal je voor andere planten kiezen dan als je het allemaal wel prima vindt en hooguit ééns in de twee weken water wilt geven. Het is natuurlijk ook belangrijk dat de plant past bij de uitstraling van je leefruimte. Vind je hier en daar een plant leuk of wil je echt een groene oase? En hoe warm is jouw huis? Sommige planten kunnen beter tegen de centrale verwarming dan anderen. En licht? Hoeveel licht heb je jouw planten te bieden? Zet deze dingen rustig op een rijtje en laat je vervolgens bij de specialist informeren over de planten die het beste bij jou passen. Vaak worden de planten ook voorzien van infor matie over de verzorging. Lees deze instructies dan ook goed door. Een hoop werk? Het klinkt allemaal veel ingewikkelder dan het werkelijk is. Kamerplanten zijn er vooral om gewoon van te genieten! www.ikenmijnplant.nl Groenten uit eigen tuin is weer helemaal 'in', niet in de laatste plaats omdat je dan zeker weet wat je op je bord krijgt. Het is dus niet verwonderlijk dat die gedachte veel mensen aanspreekt. Alleen het idee dat het allemaal heel tijdrovend en ingewikkeld is, houdt de nodige toekomstige kweker te- Grote plannen voor een feestelijk diner? Een mooie rollade, een ge vulde kalkoen of kleurrijke groentetorentjes met een geitenkaasje erop? Voor wie niet wil knutselen met touwtjes of prikkertjes, is er nu een handig en eigentijds alternatief. Een complete set bestaat uit vier - voor voedsel goedgekeurde - siliconen bindtouwtjes met handige haakjes voor om een rollade of (gevuld) stuk vlees. Daarnaast zijn er ook vier prikkers om kleinere gerechten snel bij elkaar te prikken. Geschikt voor oven, pan, vriezer én vaat wasser. Makkelijker prepa reren, mooier serveren. gen om het ook duidelijk in de praktijk te brengen. En dat is jammer, want inmiddels wordt het de zelfkwekers steeds een voudiger gemaakt. Zo kan er tegenwoordig bijvoorbeeld gekozen worden voor heuse Starter Sets. Vier complete zaaikits, waarmee iedereen voor een klein bedrag direct aan de slag kan gaan en kan ervaren hoe gemak kelijk het is om eigen groente plantjes te kweken. Zelfs wie geen groene vingers denkt te hebben, kan met deze zaaikits meteen aan de slag en straks smuller van eigen kweek. tuiutu.buzzy.nl wu7iu.uacuuin.com Slimme raambekleding houdt de kou buiten. Het sluiten van raambekleding is een snelle en eenvoudige manier om energie te bespa ren en het wooncomfort te verbeteren. Dat effect wordt nog eens vergroot als er wordt gekozen voor raambekleding met een hoge isolatiewaarde, zoals jaloezieën met een unieke honingraat structuur. www.luxaflex.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 36