Autonieuws Van of the Year Porsche Panamera GTS Voorruitverwarming is luxe Kia verlaagt Venga 1.6 CWT in prijs Lexus GS 450h Hybrid en zakelijke bijtelling Extra comfort in Skoda Fabia Combi Fresh Autogebruik naar behoefte Car2go in trek Vader en zoon racen in Nissan Seat start in China Porsche levert met Panamera GTS topprestaties voor vier personen. Porsche AG komt met een nog sportievere versie van de Panamera, de GTS, Dat staat bij Porsche voor Gran Turismo Sport. De motor van de nieuwe Porsche Panamera GTS is een gemodificeerde versie, zonder turbo, van de 4.8 liter V8-motor. Die levert een vermogen van 430 pk bij 6.700 tpm. Dat is 30 pk meer dan het vermogen van het zustermodel, de Panamera S/4S. Ook het maximumkop pel is gestegen: van 500 naar 520 Nm. Met deze cijfers is de Panamera GTS in staat om in slechts 4,5 seconden van 0 naar 100 km/uur te accelere ren. De topsnelheid bedraagt 288 km/uur. Vooral de manier waarop de bestuurder het snel- heidspotentieel met een druk op de knop maximaal kan benutten is indrukwekkend. De transmissie met dubbele koppeling zorgt in samen werking met de vierwielaan- drijving en het standaard Sport Chrono-pakket dat de Panamera de voorwaartse versnelling geen moment onderbreekt. Tijdens het accelereren kunnen de inzittenden, eveneens met een druk op de knop, via de Sound Symposer extra ge nieten van de 'ademhaling' van de motor. Dit systeem zet een akoestisch kanaal open dat de vibraties tussen de gasklep en het luchtfil- ter opvangt, wat een zeer specifieke auditieve sensatie geeft. De Porsche Paname ra GTS kost 155.300 euro en staat vanaf februari 2012 bij de Porsche-dealers. Op een andere manier naar betere mobiliteit, dat is waar RAI Vereniging (behartigt de belangen van auto- en rijwielindustrie) voor gaat. Het 'andere' is dan vooral gelegen in de aanpak: geen grootse politieke plannen, maar op een praktische manier. Minder complex en stap voor stap. Beprijzen mag vanzelfsprekend niet leiden tot kostenverhoging voor de automobilist. Wat ook anders zou kunnen is de afschaffing van de vaste autobelastingen. Volledige afschaffing zou mooi zijn en past in de Europese ideeën hierover, maar als volledige afschaffing de invoering van beprijzen blokkeert kan RAI Vereniging leven met zo goed als volledige afschaffing. De RAI Ver eniging heeft ook het hoofd gebogen over mobiliteit in de 21 ste eeuw. Daarin is aan de orde gekomen wat mensen zouden willen als het om mobiliteit gaat. Hieruit blijkt dat vooral jongeren hun oplossingen voor mobiliteitsvraagstuk ken veel vaker zoeken in vormen van gebruik naar behoefte. Wat ook belang rijk blijkt: weten hoe lang je reis gaat duren en aan de hand daarvan je werkdag zo efficiënt mogelijk inrichten. Kia maakt de aanschaf van de Venga aantrekkelijker. Kia heeft de prijs van de Venga 1.6 CWT met 800 euro verlaagd. Dat betekent dat de Venga 1.6 CWT X-tra leverbaar is vanaf 17.995 euro. Voorzien van een automatische versnellingsbak heeft de 1.6 CWT X-tra een vanafprijs van 19.795 euro. De prijsverla ging geldt voor alle Venga-ver- sies met 1.6 CWT-motor en is niet afhankelijk van het geko zen uitrustingsniveau. Tevens is de Brooklyn-uitvoering ver vangen door de Venga met Na vigator Plus Pack. Voor deze uitvoering is nu eveneens de 1.6 CWT krachtbron lever baar. Het Navigator Plus Pack. was voorheen alleen leverbaar als 1.4 CWT X-tra. Het Pack omvat onder andere: cruise control inclusief speed limiter, elektrisch verstelbare en verwarmbare buitenspiegels, buitenspiegels en deurgrepen in carrosseriekleur, armsteu- nen vóór, mistlampen vóór, full map navigatie, bluetooth 'hands free' connectiviteit met bediening vanaf het stuurwiel en een achteruitrijcamera. Het complete accessoirepakket heeft een consumentenwaarde van 3.190 euro. De consument betaalt 1.295 euro, goed voor een klantenvoordeel van 1.895 euro. Voor Kia is Nederland de zesde grootste markt in Europa, met verkopen van meer dan 15.600 auto's in 2010, hetgeen overeenkomt met ruim zes procent van Kia's jaarvolume in deze regio. De nieuwe Lexus GS 450h Hybrid-rijder (zakelijk) heeft met 343 pk een krachtige aan- drijflijn maar betaalt slechts twintig procent bijtelling voor zijn hybride sportsedan. De volgende generatie GS 450h Hybrid, die in het tweede kwartaal van 2012 in Neder land arriveert, heeft namelijk een uitstoot van 137 gram C02 per kilometer. De nieuwe Lexus GS 450h Hybrid toont de toekomstige koers van Lexus. Daarin is bijzonder veel aandacht voor rijdynamiek, zonder het comfort uit te slui ten. Het maakt van de GS 450h Hybrid een bijzonder Europees rijdende auto. Ook het design is Europe- ser dan ooit. De GS 450h Hybrid is voorzien van een nieuwe 3.5 liter V6 en twee elektromotoren. Hier mee sprint de auto in 5,9 seconden naar 100 km/u. Ondanks die topprestaties is het normverbruik laag: 5,9 1/100 km. De orderboe ken voor de Lexus GS 450h Hybrid gaan voor het einde van dit jaar open. Prijzen zijn nog niet bekend. Skoda Fabia Combi Fresh met 1.2 liter motor. Skoda komt met de Fabia Combi Fresh. Die speciale uitvoering is niet alleen ruim maar ook compleet wat betreft uitrusting. Skoda biedt de Fresh-uitvoering aan voor 11.950 euro. De Skoda Fabia Combi Fresh is gebaseerd op de Combi Comfort, voor zien van de 1.2 MPI motor. Fresh omvat onder andere radio/cd-speler Blues met MP3-functionaliteit, een externe audio-aansluiting en vier extra luidsprekers in de achterportieren. De Kangoo Z.E. is bekroond met de titel 'Van of The Year 2012'. Het bleef in de ranglijst de Iveco Daily, Fiat Ducato en VW Caddy voor. De onderbouwing van de keuze was helder: met de Kangoo Z.E. maakt Renault het aanbod elektrische auto's toegankelijk voor de bestelwagenrijders in Europa. De Kangoo Z.E. staat nu bij de Nederlandse Renault Z.E.-dealers vanaf 20.000 euro excl. BTW. De belangstelling voor voor- ruitverwarmingssysteem blijft groeien. Ford heeft Quickclear al meer dan 25 jaar in het gamma en nog steeds is een druk op de knop voldoende om de voorruit sneeuw- en ijsvrij te maken. Quickclear bestaat uit een vlechtwerk van ultradunne verwarmingsdra den dat is aangebracht tussen twee glaslagen. Hierdoor is de voorruit binnen enkele secon den ijs- en sneeuwvrij en heeft de bestuurder optimaal zicht. Dit gepatenteerde systeem werd voor het eerst toegepast in de Ford Scorpio, en is nu op alle modellen van Ford nog steeds een populaire voorzie ning. "Sommige technologieën hebben een beperkte levens duur, maar Quickclear heeft de tand des tijds probleemloos doorstaan", zegt Abidine Ould-Merzough, glasexpert bij Ford. Omdat het glas wordt verwarmd, worden tegelijker tijd ook vastgevroren ruiten wissers ontdooid. Hierdoor gaan de bladen van de wissers langer mee en wordt de motor van het ruitenwissersysteem minder zwaar belast. Uit een onderzoek dat vorige winter door Autoglass is uitgevoerd kwam naar voren dat maar liefst dertig procent van de on dervraagde automobilisten hun blote handen hebben gebruikt in een vergeefse poging om ijs van de voorruit te verwijderen. Bijna de helft (45 procent) zei hiervoor een creditcard te hebben gebruikt en 41 procent gaf toe te hebben geprobeerd sneeuw en ijs met een hand schoen te verwijderen. In 2,5 jaar tijd zijn de car2go's al meer dan een miljoen keer gehuurd. Dat betekent dat het autodeelsysteem wereld wijd duizend keer per dag wordt gebruikt._Car2go is in Amsterdam van start gegaan en nog dit jaar volgen San Diego en Wenen. In Amsterdam had car2go binnen drie weken meer dan duizend geregi streerde geïnteresseerden. In Amsterdam worden in totaal driehonderd volledig elektrische aangedreven car2go's ingezet. Ex-formule 1-coureur Martin Brundle (52) maakt zijn rentree bij Nissan. Met zijn zoon Alex vormt hij het rijderskoppel dat met de door een Nissan-motor aangedreven Zytek Z11SN van Greaves Motorsport deelneemt aan de komende 24-uursrace van Le Mans. Seat heeft op de Gu angzhou Auto Show de ex- pansieplannen voor China bekendgemaakt. Nadat het merk in april van dit jaar op de show van Sjanghai al aankondigde in China te gaan beginnen, heeft het merk nu het startsein gege ven voor het oprichten van een netwerk van vijftien dealerbedrijven. WÊÊÊÊÊÊÊÊÊË

Het Nieuwe Stadsblad | 2011 | | pagina 43